ستاره تیم ملی پرسپولیسی می‌شود؟

ورزشی،   4000403089

دنیای ورزش تورنتو نوشت: پور علی گنجی، لژیونر فوتبال در لیگ چین، به رغم شایعات زیاد درباره جدایی اش از شنزن، اما بعید به نظر می رسد، به لیگ کشورهای خلیج فارس بیاید.

در فاصله یک ماه تا شروع نقل و انتقالات لیگ ایران، مرتضی پورعلی گنجی دوباره به صدر ستون شایعات رسانه های فارسی تبدیل شده است. مرتضی پورعلی گنجی تنها ۲۴ ساعت از تعطیلات استفاده کرد و بعد از یک روز حضور در بابل کنار خانواده، سریع به تهران برگشت و با چمدان‌های جمع شده، سفر چند کیلومتری به چین را آغاز کرد.

حالا پورعلی گنجی که به چین رسیده و باتوجه به شرایط کرونایی و قوانین سفت و سخت این کشور در قرنطینه حضور دارد، کامنت‌های بیشتری را چک کرده. او که پس از اردوی طولانی تیم ملی، حالا باید یک قرنطینه نامطلوب ۲۱ روزه را هم سپری کند، شرایط طاقت فرسایی را سپری می‌کند اما در نهایت به خاطر قراردادی که با شنزن چین دارد، باید این شرایط را تحمل کند.

پورعلی مدافع اصلی تیم شنزن چین محسوب می‌شود و باتوجه به قراردادش باید تا پایان فصل در این تیم بماند. شنزن اف سی با هدایت ژوردی کرویف هلندی، در فصل جاری سوپرلیگ عملکرد درخشانی داشته و پس از گذشت ۵ هفته در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار دارد و از شانس های جدی قهرمانی محسوب می‌شود. با این حال جدایی کرویف که به خاطر پیشنهاد بارسلونا بود، سبب شد تا این تیم تغییر مدیریت دهد و کارلوس گرنروی اسپانیایی جایگزین وی شود. حالا مدافع تیم ملی ایران پس از پایان قرنطینه، راهی تمرین خواهد شد تا توانایی اش را به او نشان دهد.

مدافع ایرانی تیم شنزن پنجمین بازیکن گران قیمت این تیم نیز محسوب می‌شود و در تمام بازیهای لیگ این کشور به میدان رفته است. نکته مهم اینکه پورعلی گنجی شش ماه قبل که شنزن را برای ادامه فوتبالش انتخاب کرد، پیشنهادات دیگری هم از شرق آسیا داشت اما حضور کرویف در این تیم و دلایل دیگری نظیر حضور در جمع مدعیان قهرمانی، سبب شد تا این بازیکن راهی تیم سرخپوش لیگ چین شود.

شنزن اگرچه شانس جدی قهرمانی دارد اما هدف این تیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ است که البته آنها باید امیدوار باشند با پایان کرونا و  برداشتن قوانین قرنطینه، فرصت حضور در این تورنمنت را داشته باشند. پورعلی با سابقه بازی در جام جهانی ۲۰۱۸ و دو جام ملتها، یکی از مدافعان فیکس و باسابقه تیم ملی ایران محسوب می‌شود که در ۵ سال اخیر همواره لژیونر بوده و بازی برای تیانجین، السد، اوپن و العربی را تجربه کرده و شاید بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ می‌توانست به جای انتقال به اوپن بلژیک، راهی تیمی شناخته شده تر در قاره سبز برود و در اروپا به کارش ادامه دهد.

با این حال پورعلی گنجی ۲۹ ساله عملکردش در این سالها به شکلی بوده که باوجود شایعات بسیار زیاد، قصد حضور در ایران را ندارد و انتقالش به لیگ برتر خلیج فارس حالا حالاها عملی نخواهد شد. این در حالی است که نام او در تمام این سالها به عنوان یک گزینه جدی، در ستون شایعات رسانه های فارسی مطرح بوده و از پرسپولیس به عنوان مقصد وی نام برده می‌شد؛ هرچند که طرفین هیچگاه حتی مذاکره ای هم با یکدیگر نداشتند.

تنها نکته ای که شاید باعث جدایی مرتضی پورعلی گنجی از شنزن شود، همین موضوع قوانین شدید کرونایی و قرنطینه ای در چین است که سبب شد تا پورعلی یک اردوی تیم ملی را از دست بدهد. چرا که پس از ورود به چین هرکسی باید ۲۱ روز قرنطینه شود و همین موضوع سد راه بازیکنان خارجی برای استفاده از فیفادی می‌شود. پورعلی نیز باتوجه به اهمیت اردوی ایران و بازی در تیم ملی، درباره این موضوع حساسیت زیادی دارد و این مسئله همکاری اش با شنزن را برای فصل آینده در هاله ای از ابهام قرار داده اما حتی در این صورت هم بازگشت به لیگ برتر خلیج فارس، جزو گزینه های این مدافع ایرانی نخواهد بود.

مرتضی پورعلی گنجی ۴۴ بازی ملی برای ایران انجام داده و همچنین بیش از ۱۰۰ بار در خارج از کشور و لیگ های ستارگان قطر، ژوپییر لیگ بلژیک و سوپرلیگ چین به میدان رفته و باتجربه های بزرگ، پای به ادامه لیگ چین می‌گذارد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 4. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 5. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 6. نامه ۲۱ اندیشکده اقتصادی و سیاست خارجی به آیت‌الله رئیسی/ضرورت تحول ساختاری و سازمانی در وزارت امور خارجه

 7. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 8. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

 9. در جلسه رئیس بنیاد شهید با رئیس جمهور منتخب چه مسائلی مطرح شد؟

 10. رهاسازی آب سد کرخه، از سوسنگرد تا هورالعظیم

 11. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

 12. المپیک توکیو| نخستین مدال برای کاروان ایران/ فروغی طلایی شد

 13. جزئیات کمیاب‌ شدن تنها داروی کرونا و فروش و تزریق آن در بازار آزاد/ رمدسیویر دوزی چند؟

 14. نگاهی به بازار انرژی / ۳ سه پروژه ای که زنگنه از آنها غافل شد

 15. شهادت چهار تن از رزمندگان قرارگاه قدس در درگیری با اشرار

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 4. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 5. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 6. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. پشت پرده طرح ربایش مسیح علینژاد

 9. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 10. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 11. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 12. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 13. چرا صهیونیست‌ها نگران پیامدهای امنیتی بحران لبنان هستند؟!

 14. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 15. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 16. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 17. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 18. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 19. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 20. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 21. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 22. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 23. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 24. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 25. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

ابر آروان

آخرین عناوین