اخاذی از دختران و پسران به اسم بازی در سریال تلویزیون!

فرهنگی،   4000403070

تسنیم نوشت: برخی سودجویان با عنوان ساخت سریال تلویزیونی و ایجاد معروفیت، قصد کلاهبرداری و اخاذی از علاقه‌مندان و جوانان برای مطامع خود دارند.

مدتی است برخی سودجویان با عنوان ساخت سریال تلویزیونی و ایجاد معروفیت برای علاقه‌مندان بازیگری فضای مسموم در هنر ایجاد کرده و قصد کلاهبرداری و اخاذی از علاقه‌مندان و جوانان برای مطامع خود دارند که گزارشاتی متأسفانه در این مورد واصل شده است.

در همین زمینه بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما در واکنش به پروژه‌هایی که با نام سریال‌های تلویزیونی از علاقه‌مندان بازیگری تقاضای وجه می‌کنند و وعده شهرت و محبوبیت به آن‌ها می‌دهند، گفت: «در چند ماه گذشته تماس‌های مکرری از سوی دوستان فعال در حوزه سینما و تلویزیون داشتم مبنی بر اینکه پروژه‌هایی به نام شبکه‌های تلویزیونی از علاقه‌مندان به بازیگری (عموماً هنرجوها) تست‌های صوری می‌گیرند و با وعده حضور در پروژه از آن‌ها پول مطالبه می‌کنند و یا از پرداخت دستمزد سر باز می‌زنند و با قول شهرت و پخش از تلویزیون به هر شکلی کلاهبرداری می‌کنند.»

ملک محمدی خطاب به علاقه‌مندان به این حوزه چند نکته را یاد آور شد: «هر سریال تلویزیونی در صدا و سیما و در شبکه‌های تولیدکننده، شناسنامه و تهیه‌کننده معتبر دارد و تمام مراحل (پیش‌تولید، تولید، پس از تولید و زمان پخش) در سایت شبکه از طریق روابط عمومی شبکه‌ها ، روابط عمومی سازمان و سایت‌ها و نشریات معتبر اطلاع‌رسانی می‌شود. علاقه‌مندان به حضور در پروژه‌ها با یک جستجوی ساده می‌توانند از صحت و سقم ادعای افراد مطلع شوند. 

البته توجه داشته باشید برخی از این پروژه‌های قلابی در اقدامی زیرکانه و با خبرسازی جعلی خود را متعلق به یک شبکه معرفی می‌کنند. در این صورت شبکه‌ها در مواجهه با این اخبار جعلی قطعاً تکذیبیه منتشر می‌کنند. 

به عنوان مثال سال گذشته در شبکه دو با نمونه‌ای از این اخبار جعلی مواجه شدیم که به سرعت تکذیبیه رسمی منتشر شد.»

وی خاطرنشان کرد: «امروز مطلع شدم یک پروژه اعلام کرده به شبکه دو و پنج تعلق دارد. اینجا باید متذکر شوم هیچ پروژه‌ای به این شکل تولید نمی‌شود. هر پروژه متعلق به یک شبکه است و بعد از پخش از شبکه اصلی تولیدکننده و پس از مدتی در شبکه‌های دیگر با مأموریت مشخص بازپخش خواهد شد. درپروژه‌های تلویزیونی برای هر فعالیتی حتی برای یک روز دستمزد تعیین می‌شود. بنابراین هیچ فعالیت رایگانی برای شهرت در برآوردهای سازمان تعریف نشده و دستمزد برای هر فعالیتی پیش‌بینی شده است. هر فردی که از علاقه‌مندان آثار تلویزیونی تقاضای پول می‌کند قطعاً با تلویزیون هیچ ارتباطی ندارد. در قوانین سازمان دریافت وجه از عوامل رفتاری غیرقانونی است و پیگرد قانونی دارد.»

وی در پاسخ به این سؤال که علاقه‌مندان چگونه از فعالیت گرو ه‌های نمایشی تلویزیون مطلع شوند، گفت: «با جستجو در اینترنت، مراجعه  به صفحه رسمی سریال، یا تماس با گروه‌های فیلم و سریال می‌توانند از ارتباط پروژه‌ها با سازمان صداوسیما مطلع شوند. هر پروژه‌ای که در شبکه‌ای در حال تولید باشد با جستجوی نام سریال اخبار مربوطه به آن نمایش داده می‌شود. اگر علاقه‌مندان با افرادی که به نام سریال‌سازی اخاذی می‌کنند رو به رو شدند با تلفن‌های سازمان و همکاران ما در مجموعه صیانت حتماً تماس بگیرند. نکته دیگر اینکه گروه فیلم و سریال هر شبکه نماینده‌ای برای سرکشی به سریال تعیین می‌کند که عوامل می‌توانند از حضور نماینده سازمان هم مطلع شوند و از صحت کار اطمینان حاصل کنند.»

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 6. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 9. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 10. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 11. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 12. کارِ کیست؟!

 13. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 14. عکسی زیبا از جواد فروغی

 15. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 16. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 17. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 18. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 19. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 20. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 21. نظرپور: تکلیف قانونی برای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی

 22. رامبد جوان کرونا گرفت!

 23. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 24. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

 25. تملقی ترسناک است که مقدس شود؛ و بخشی از جامعه برای آن کف بزند

ابر آروان

آخرین عناوین