جلیلی: دولت نیازمند کمک مردم است

سیاسی   4000331069 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دولت نیازمند کمک مردم است، گفت: کار ویژه های دولت و مردم مشترک هستند.

جلیلی: دولت نیازمند کمک مردم است

سعید جلیلی روز دوشنبه در آیین ملی نکوداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که همزمان با چهلمین سالگرد شهادت استاد بسیجی شهید مصطفی چمران و روز ملی «استاد بسیجی» با حضور شخصیت های کشوری و لشکری در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: امروز در یک دوره جدید هستیم، ملت آمده است و یک حماسه بزرگ را با حضور و انتخاب خودش برای پیشرفت کشور و انقلاب رقم زده است.

وی ادامه داد: این بستر و فرصت باید غنیمت شمرده شود و چهارسال آینده باید همراه با جهش باشد و لازمه این جهش جهاد و تلاش همگانی است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی توضیح داد:  اگر امیرالمومنین علی علیه السلام هم حاکم نظام اسلامی باشد و اگر مردم عدالت را نخواهند، آن قسط محقق نمی شود.

بسیج اساتید از بسترهای طرح دولت سایه بود

جلیلی تصریح کرد: این مفهومی که تحت عنوان دولت سایه مطرح شد شاید یکی از بسترهای آن بسیج اساتید است که باید سایه به سایه تحولات کشور را دنبال کند و در حد وسع خود سعی کند در تحولات کشور یک آثار مثبت و موثر به جای بگذارد. اگر کار خوبی دارد انجام می شود آن کار را با تمام وجود در حد وسع خود کمک و حمایت کند و به پیش ببرد.

وی گفت: بسیج اساتید می تواند اگر جایی کار ناقصی است آن را هشدار دهد و یادآوری کند و  کار ناقص را تکمیل کند. اگر خدای نکرده کار خطایی صورت می گیرد آن خطا را تصحیح و با  تمام توان کمک کند به اینکه یک کار خطا در زمان خودش تصحیح شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: در این هشت سال کشور به هرحال روندی داشت اگر جایی خطایی بود حتما وظیفه ما بود برای کمک به دولت در جهت تصحیح آن کمک کنیم و این تضعیف دولت نبود، بلکه کمک به دولت بود؛ همچنان که اگرکار خوبی می شد باید تشکر و پشتیبانی می کردیم.

وی اظهار داشت: دولت نیازمند کمک مردم است و این در اندیشه دینی یکی از تفاوت های جدی اندیشه سیاسی اسلام با سایر اندیشه ها این است که کار ویژه های دولت و مردم در آن اهدافی که هست، مشترکند.

جلیلی با تاکیدبراینکه تلاش همگانی از سوی ملت و دولت باید شکل گیرد تا آن اهداف محقق شود و جهش در خور انقلاب اسلامی شکل گیرد، گفت: لازمه آن یک تلاش و یک جهاد همگانی است و این درست نیست که در چند جلسه بگویم الحمدلله تمام شد. ما در چهار سال آینده باید چه تلاش داشته باشیم و چه کمکی می توانیم بکنیم که این موفقیت به بهترین  شکل رقم بخورد و فرق آنچه در  اندیشه اسلام با سایر اندیشه ها است، همین است.

وی افزود: اگر تلاشی در عرصه سیاست می شود این تلاش اقدامی برای کسب قدرت و فزونی ثروت نیست، بلکه تلاش همگانی را می خواهد و دولت نمی تواند بدون پشتیبانی و کمک ملت، مردم، نخبگان و اساتید محترم این بار سنگین را به تنهایی به دوش بکشد. همه باید کمک کنند. حالا یه وقت هست دولت رفیق شماست یه وقت ممکن است دولت رقیب شما باشد، در هر دو صورت وظیفه ماست که باید کمک کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: اگر می خواهید قیام به قسط کنید، اگر ایراد و نقصی را می بینید باید آن را رفع کنید و تصحیح شود. نه رقابت باید مانع  از کمک شما به دولت شود و رفاقت مانع شود که کوتاهی یا چشم پوشی کنید. هر دو را باید رعایت کنید و این می تواند نقش بزرگ بسیج اساتید باشد.

وی گفت:  این را خاضعانه عرض می کنم که هر دانشگاه می تواند یک دولت سایه و به تعبیر دقیق تر یک دولت شاهد باشد برآنچه می گذرد و بر آنچه که جاری است و به پشتیبانی و تقویت آن کمک کند تا به بهترین شکل ان شاء الله به فرجام برسد؛ فقط به حداقل ها اکتفا نشود و به قله ها نگاه شود و به اینکه جهشی در شان ملت ایران انجام شود.

جلیلی ادامه داد: باید این نقش تعریف و این کار عملیاتی شود. اگر از جهاد بزرگ و جهش ایران صحبت می کنیم یک عملیات و نقشه عملیاتی و یک کار بزرگ و سترگ می خواهد. دانشگاه های ما با ظرفیت بسیاری خوبی که امروز دارند باید این را برنامه خود قرار دهند و تشکلی مثل بسیج اساتید آن را یک کار و دغدغه شبانه روزی خودقرار دهد که چگونه می توان به دولت کمک کرد.

وی خاطرنشان کرد: در آنجایی که دولت موفق عمل می کند حتما نیاز به پشتیبانی دارد. امروز دشمنان با همه تلاش سعی خواهند کرد موفقیتی شکل نگیرد؛ همچنان که همیشه می خواستند نظام جمهوری اسلامی موفق باشد. این پشتیبانی ملت، نخبگان و کمک آنها را می خواهد که در آن نقطه های موفقیت با همه توان کمک کنند و نگذارند آن موفقیت پوشانده شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: مردم و نخبگان نگذارند کسانی مانع آن روند موفق شوند همچنان که یک وجهه کمک دیگر این است که اگر موضوعاتی مغفول واقع می شوند این جمع های اساتید و بسیج استاتید باید به آن نقاطی که مورد غفلت واقع شده، توجه بدهند. اگر خدای نکرده خطایی و غلطی صورت می گیرد این وظیفه همه ما و بسیج استاتید است که پیش از همه سعی کنند با رصد هوشیارانه آن را متوجه شود و به تسهیل آنها کمک کند.

وی گفت: اگر می خواهید کشور پیشرفت کند لازمه آن این است که توجه داشته باشیم که زمان را مقتنم بشماریم و زمان سخاوتمندانه و خدا نکرده مصرفانه هزینه نکنیم. حالات و لحظات ما باید در چهار سال آینده به گونه ای سپری شود که کشور روز به روز در مسیر پیشرفت و جهش با سرعت در شان انقلاب اسلامی حرکت کند. این کار و نقشه می خواهد و بدون یک کار واقعی و اصیل ممکن نیست. لازمه آن این است که کارهای ما فراتر از همایش و گزارش و نمایش و کارهای واقعی باشد؛ همین چیزی که عارف بزرگ و فقیه عظیم الشان شهید بسیجی دکتر مصطفی چمران داشت

جلیلی در پایان افزود: چرا چمران می تواند یک الگوی جهاد باشد؛ چون با این نگاه کار می کرد و دنبال نمایش و گزارش نبود و امام خمینی (ره) به صراحت بیان می فرمود و آن را هنر چمران می دانست. 
  

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ایرانی۲۰۵۴۹۲۲۱۳:۵۹:۵۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
..باز مردم باید کمک دولت کنند.. روحانی می گفت اینقدر گشایش ایجاد کنم که کسی نیازی به یارانه نداشته باشه، نتیجه بدبختی مردم شد، این آقا از همین الآن که دولت به دست نگرفتن میگه مردم باید کمک کنن.
علی طاهری۲۰۵۴۹۴۵۱۴:۰۹:۲۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
برادر عزیز ، مردم دیگه باید چکار کنند . دارایی مردم که بخاطر تورم هر سال میانگین ۴۰ درصد کم میشه . پول ملی هم که هر ساله ضعیف تر میشه . پس اینجا ما چکاره باید باشیم . دیگه نوبت دولت هست که جبران کنه نه مردم
ناشناس۲۰۵۴۹۴۶۱۴:۱۰:۱۱ ۱۴۰۰/۳/۳۱
حالا که بر مسند هستین.. مردم با چه ابزاری باید کمک کنن. پول و ثروت و قدرت دست شماست. مردم .. چی دارن که به شما کمک کنن. کدوم نظر خواهی رو از مردم کردین؟..
حسام۲۰۵۴۹۸۴۱۴:۲۳:۲۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
آقای جلیلی شما رو به خدا بگذارید دولت کارش رو انجام بده آقای رییسی از هر کسی بهتر میدونه چکار کنه
ناشناس۲۰۵۵۰۳۴۱۴:۳۸:۱۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
ملت خودشون بدبخت شدن تو این گرانی شما نیامده نیازمند کمک ملت شدید؟!! مستاجر ها را دریابید...
ناشناس۲۰۵۵۶۰۱۲۰:۰۸:۳۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
اصلا متنو خوندی عزیزم.. منظورم از کمک انتقاد واطلاع از حال عمومی نقاط مختلف کشوره.. وازطرف دیگه میگه دانشگاه باید نظرشو بگه تحقیق وتفحص کنه واگه کارما نقص داشت بهمون گوشزد کنه.
ناشناس۲۰۵۵۱۴۶۱۵:۳۰:۱۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
یعنی دوباره مردم گرانیها رو تحمل کنند که شما مملکت داری کنید
صمصام۲۰۵۵۱۷۷۱۵:۴۳:۱۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
آقای جلیلی فکر میکردیم این دولت است که قرار است به کمک مردم بیاید آنوقت شما میفرمایید دولت نیازمند کمک مردم است ؟؟؟!!!!!!! نفرمایید لطفا..
ناشناس۲۰۵۵۱۷۹۱۵:۴۴:۲۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
دولت درست بکند
ناشناس۲۰۵۵۲۰۸۱۵:۵۷:۰۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
نه دیگه نشد کمک مردم و..که بسیار زیاد بوده همین تورم نوعی مالیات محسوب میشود که مردم کمک کرده اند الان نوبت دولت است .. کمک مردم یعنی چی؟ دولت باید سریع شروع کنه
محمد۲۰۵۵۲۴۶۱۶:۲۲:۰۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
قرار بود دولت به مردم کمک کنه. هنوز نیومده دست بگیر ..
ناشناس۲۰۵۵۲۵۵۱۶:۲۷:۴۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
مردم باید چکار کنن؟
سجاددزفول۲۰۵۵۲۹۲۱۶:۴۵:۳۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
کمک ما بکنید توروخدا
ناشناس۲۰۵۵۳۹۹۱۷:۴۶:۳۷ ۱۴۰۰/۳/۳۱
وظيفه ی ملت کمک به دولت است و وظیفه ی دولت کار برای مردم
ناشناس۲۰۵۵۴۰۴۱۷:۴۸:۲۱ ۱۴۰۰/۳/۳۱
پس وظیفه دولت چیه ؟ هنوز مرکب آرا خشک نشده
سیدرضا۲۰۵۵۴۲۱۱۷:۵۹:۳۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
با سلام بهترین کمک این است که آقای جلیلی دست از سر دولت جدید بردارد .
ناشناس۲۰۵۵۴۵۸۱۸:۱۸:۰۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
هنوز نیامده دارید بدقولی می کنید . ما به کمک دولت نیازمندیم و همه حرفهایتان بر این اساس بود . حالا چی شد ؟
آزاده۲۰۵۵۴۹۲۱۸:۳۵:۳۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
دیگه بعداز انتخابات این طور اظهار نظرها دور از انصافه اگه تفکرات اینطور باشه این دوره هم مثل ادوار گذشته هیچ تحولی رخ نمیده
ناشناس۲۰۵۵۵۲۵۱۹:۰۲:۵۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
نه هیچ کمکی از مردم برنمیاد! قرار شد همه کارهارو خودتون انجام بدید دیگه بهانه نیارید! ..
ناشناس۲۰۵۵۶۶۴۲۱:۰۸:۲۷ ۱۴۰۰/۳/۳۱
لطفا برای کمک به دولت آقای رئیسی بگذارید خودش کابینه را ببندد..
ناشناس۲۰۵۵۸۶۲۲۳:۱۰:۲۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
آقای جلیلی! منظور شما از مردم چه کسانی هستند؟ احیانا صاحبان سفره های کوچک شده را که نمیگی؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

 2. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 4. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

 5. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 6. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 7. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

 8. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 9. عکسی زیبا از جواد فروغی

 10. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 11. کارِ کیست؟!

 12. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 13. دو كلمه با ظريف و روحانی

 14. کشف ۲۰۰۰ کیسه سیمان احتکار شده

 15. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 16. یک نفر در کرج به اتهام انتشار تصاویر خالکوبی دستگیر شد

 17. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 18. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 19. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 20. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 21. حاجی میرزایی: مدارس به هر طریقی باید بازگشایی شوند

 22. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

 23. هشدار مجدد روسیه درباره توقف مذاکرات وین: ایرانیان نمی‌توانند فراموش کنند

 24. ۳۳ پیشنهاد برای رفع مشکل کم آبی

 25. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 2. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

 3. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 4. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 5. کارِ کیست؟!

 6. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 7. دو كلمه با ظريف و روحانی

 8. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 9. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 10. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 11. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 12. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

 13. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 14. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

 15. رهبر انقلاب: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد

 16. اعتراض تند روح الامینی به جلسه غیر علنی مجلس

 17. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

 18. پاسخ قالیباف به نامه رضا کیانیان

 19. فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ریاست‌جمهوری بسته می‌شود

 20. انتقاد رضایی از طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی

 21. واکنش وحید یامین‌پور به طرح صیانت از حقوق کاربران

 22. ربیعی: کارنامه دولت، سیاه نیست/ روایت صفارهرندی از چینش کابینه رئیسی/ کارت زرد مجلس به رحمانی‌فضلی/ نظر لاریجانی درباره تغییر قانون اساسی

 23. قالیباف: مسدودسازی اینستاگرام و واتس‌اپ برنامه مجلس نیست

 24. روحانی: تجربه جنگ اقتصادی وکرونا نشان داد که فقط باید روی پای خود بایستیم

 25. تقی‌پور: طرح «حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی» به دنبال مسدودسازی نیست

آخرین عناوین