ثبت چهارمین هفته افزایشی قیمت نفت

اقتصادی،   4000329102

پیش بینی تولید محدود نفت آمریکا، روند افزایشی قیمت نفت را ادامه داد بطوریکه چهارمین هفته افزایشی قیمت نفت ثبت و بازارهای جهانی با قیمت ۷۳.۵۱ دلار در هر بشکه بسته شد.

ثبت چهارمین هفته افزایشی قیمت نفت

به گزارش فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه منابع اوپک از تولید محدود نفت آمریکا در سال جاری علی رغم افزایش قیمت ها خبر دادند، قیمت نفت چهارمین هفته افزایشی را رقم زد.

منابع اوپکی اعلام کردند، متخصصان صنعت نفت معتقدند که رشد تولید نفت آمریکا علی رغم افزایش قیمت نفت در سال 2021 احتمالا محدود بماند و این امر به اوپک قدرت بیشتری برای مدیریت بازار در کوتاه مدت و پیش از افزایش قدرتمند تولید نفت شیل در سال 2022 خواهد داد.

قیمت نفت در بازارهای جهانی با 43 سنت افزایش به 73.51 دلار رسید و نفت خام آمریکا نیز با 60 سنت افزایش 71.64 دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفتی افزایش حدود 1.1 درصدی را طی هفته گذشته ثبت کردند.

فیل فلاین، تحلیلگر ارشد بازار نفت در شیکاگو گفت: «افزایش قیمت نفت به این علت است که اوپک احتمال می دهد افزایش تولید نفت آمریکا برای تغییر برنامه این سازمان در تقویت قیمت ها کافی نباشد.»

در روز چهارشنبه، قیمت نفت به بالاترین رقم از آوریل 2019 رسید و بازار با بالاترین قیمت از اکتبر 2018 برای نفت خام آمریکا بسته شد. اما این افزایش ها به علت نگرانی ها در مورد همه گیری و تقویت ارزش دلار محدود شد.

به گفته منابع اوپکی، مقامات هیئت کمیسیون اقتصادی اوپک و مختصصانی خارج از این سازمان در نشستی با تمرکز بر تولید نفت آمریکا حضور یافتند.

درحالی که توافق کلی در مورد رشد عرضه محدود نفت آمریکا در سال جاری وجود دارد، یک منبع صنعتی گفت پیش بینی‌ها از رشد 500 هزار تا 1.3 میلیون بشکه در روز تولید نفت آمریکا خبر می‌دهد.

بیکر هیوز، بزرگ ترین شرکت خدمات نفتی آمریکا اعلام کرد افزایش قیمت نفت، برخی از شرکت های انرژی آمریکا را ترغیب کرد تا تولیدشان را افزایش دهند. تعداد دکل های نفتی که شاخص اولیه تولید آتی نفت آمریکا به شمار می رود در هفته گذشته 8 دکل افزایش یافت و به 373 دکل رسید که بالاترین میزان از آوریل 2020 به شمار می رود.

اما به نوشته رویترز، تولیدکنندگان آمریکا هنوز بر نظام پرداخت سود به سرمایه‌گذاران تمرکز دارد تا توسعه عرضه.

کمیته اقتصادی اوپک به وزرای کشورهای عضو اوپک توصیه و راهنمایی می‌کند، اما سیاست‌گذاری نمی‌کند.

دو منبع آگاه در این کمیته گفتند، در پیش بینی که در این جلسه ارائه شده است، تولید نفت آمریکا در سال جاری 200 هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد که نرخ پایینی است.

عدم بازگشت میزان زیاد تولید نفت شیل به بازار، کار را برای اوپک و هم پیمانانش موسوم به اوپک پلاس در مدیریت بازار آسان تر می‌کند.

در کمیته فنی اوپک، پیش بینی‌های آژانس بین‌المللی انرژی، آرگوس مدیا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا، وود مکنزی، انرژی اینتلجنس و انرژی اسپکتس بررسی شده است که در همه آنها محدود بودن تولید نفت آمریکا دیده شده است.(جزئیات بیشتر)

به گزارش فارس، اوپک پلاس، برای تنظیم بازار و تقویت قیمت ها، میزان تولید خود را از ابتدای همه گیری کرونا به شدت کاهش دادند، اما با بهبود تقاضا و افزایش قیمت ها تصمیم گرفتند تا به تدریج بر میزان تولید خود بیفزایند و قرار است تا ماه جولای 2.1 میلیون بشکه در روز از تولید خود را به بازار برگردانند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

  2. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

  3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

  4. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

  5. آقای مهندس ، آقای دکتر!

  6. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

  7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

  8. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  9. عکسی زیبا از جواد فروغی

  10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  11. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  12. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  13. کارِ کیست؟!

  14. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  15. دو كلمه با ظريف و روحانی

  16. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  17. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

  18. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  19. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  20. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

  21. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

  22. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  23. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

  24. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

  25. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

  ابر آروان

  آخرین عناوین