همتی: دولت کارآمد تشکیل می‌دهم/ با رای ندادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد

سیاسی،   4000326133 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در نامه‌ای خطاب به مردم با بیان اینکه ما می‌توانیم از دولت‌های قبل ناراضی باشیم، اما قهر نکنیم، نوشت: با رای ندادن شما هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

همتی: دولت کارآمد تشکیل می‌دهم/ با رای ندادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد

به گزارش مهر، عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نامه‌ای خطاب به مردم با عنوان «نامه‌ای به ایران»، نوشت: ما می‌توانیم معترض باشیم اما منفعل نباشیم، ما می‌توانیم از دولت‌های قبل ناراضی باشیم، اما قهر نکنیم، نتیجه قهر شما پیروزی نیست، شکست است. با رأی ندادن شما هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه من عبدالناصر همتی، جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در خانه نمی‌مانم، تاکید کرد: شما هم در خانه نمانید. کنار من باشید.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

«مردم ایران
سلام

من عبدالناصر همتی فرزند ایران، یکی از شما و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هستم و این نامه را در آخرین لحظات مبارزات انتخاباتی خطاب به تک تک شما می‌نویسم.

در ۲۴ ساعت آینده مهلت تبلیغات انتخاباتی تمام می‌شود و به دور از هیجان این فرد فرد شما در خانه و خانواده‌ها هستید که فکر می‌کنید و تصمیم می‌گیرید و سرنوشت ما را تعیین می‌کنید.

گاه فقط حتی یک رأی؛ آری یک رأی می‌تواند سرنوشت یک ملت را نه برای چهار سال بلکه برای چهل سال آینده تعیین کند.

اغراق نمی‌کنم و دروغ نمی‌گویم. شما در مناظره‌های تلویزیونی دیدید که من وعده‌ی غیرقابل عملی ندادم. چون نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم. الان هم دروغ نمی‌گویم حتی یک رأی شما نوجوان رای‌اولی یا بانوی خانه‌دار یا کارمند و کارگر عزیز می‌تواند سرنوشت ایران را تغییر دهد.

روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تنها روزی است که همه ما برابریم. رأی روستانشین دورترین استان ایران یا رأی شهروندان پایتخت برابر است. رأی بی‌قدرتان با رأی قدرتمندان برابر است. من نامزد ریاست‌جمهوری شده‌ام تا این برابری حفظ شود. دروغ‌هایی که به شما می‌گویند رئیس‌جمهور تعیین شده است را باور نکنید.

دروغ‌هایی که به شما می‌گویند همه از فلان نامزد حمایت می‌کنند را باور نکنید.

دروغ‌هایی که به شما می‌گویند چه رأی بدهید و چه رأی ندهید فلان نامزد رئیس‌جمهور می‌شود را باور نکنید.

دروغ‌هایی که به شما می‌گویند رئیس‌جمهور هیچ قدرتی ندارد و هیچ کاری نمی‌تواند بکند را باور نکنید.

مردم عزیز ایران

سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را از یاد نبرید. سال‌هایی که بنای ظالمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران گذشته شد را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه جناح‌های سیاسی به جان هم افتادند را از یاد نبرید. سال‌هایی که بهترین جوانان ایران آسیب دیدند را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه از رأی دادن پشیمان شده بودند را از یاد نبرید. سال‌هایی که همه دنبال رای‌های گمشده خود می‌گشتند را هم از یاد نبرید.

ما می‌توانیم معترض باشیم اما منفعل نباشیم، ما می‌توانیم از دولت‌های قبل ناراضی باشیم، اما قهر نکنیم، نتیجه قهر شما پیروزی نیست، شکست است. با رأی ندادن شما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. افرادی با کمترین آرا می‌توانند رئیس‌جمهور شوند و مثل یک رئیس‌جمهور با رأی بالا بر شما حکومت کنند. هر کسی که از حق رأی خود صرف‌نظر کند در واقع به همان کسانی رأی داده است که از دست آنها عصبانی است.

هر کسی که از حق رأی خود صرف‌نظر کند به کسانی رأی داده است که می‌گویند رأی مردم اهمیتی ندارد.

هر کسی که از حق رأی خود صرف‌نظر کند به کسانی رأی داده است که می‌خواهند یک دولت ضعیف در ایران به قدرت برسد تا بتوانند ایران را به عقب بازگردانند و به هر بهانه‌ای از ایران باج بگیرند.

مردم عزیز ایران

می‌دانم که از دست سیاستمداران عصبانی هستید. من با زبان سیاست با شما حرف نمی‌زنم. من با زبان قدرت با شما حرف نمی‌زنم. من قدرتم را از شما می‌گیرم. من آمده‌ام که از دولت، سیاست‌زدایی کنم. من آمده‌ام که صدای سومی باشم میان این جناح و آن جناح. من آمده‌ام که یک دولت کارآمد بسازم که شایسته‌ی یک ملت روزآمد باشد. شما حق دارید بدون تحریم، بدون کمبود، بدون رکود، بدون توهین، بدون تحقیر زندگی کنید.

شما حق دارید در رفاه، با آزادی، با عدالت، با احترام و با شادی زندگی کنید.

فکر نکنید اگر رأی ندهید سیاست‌بازان دست از سر شما بر می‌دارند! سیاست‌بازان از رأی ندادن شما خوشحال می‌شوند چون هر کس را می‌خواهند به قدرت می‌رسانند و انتخابات را به انتصابات بدل می‌کنند. آنان قدرت را از قدرتمندان می‌گیرند نه از شهروندان.

عزیزان من

من کار خودم را کرده‌ام. در برابر نامزد قدرتمندان، نامزد شهروندان شدم و در اوج ناامیدی تلاش کردم روزنه‌ای به امید باز کنم. اکنون نوبت شماست. رأی شما به من باعث افتخار من است. از یک رأی تا میلیون‌ها رای‌تان را بر دیده می‌گذارم و می‌بوسم و سوگند می‌خورم به تک تک آرای شما وفادار باشم و هر هفته و هر ماه و هر سال صادقانه با شما حرف بزنم و گزارش پیشرفت‌ها و موانع و راه‌حل‌ها را بدهم. اما آنچه از رأی به من مهمتر است اصل رأی دادن شماست. اگر رأی ندهید اساس جمهوریت در خطر قرار می‌گیرد. اگر رأی ندهید حق تعیین سرنوشت خود را به کسانی واگذار کرده‌اید که می‌خواهند برای شما رئیس‌جمهور انتخاب کنند.

اگر قدرتمندان متوجه شوند با کمترین رأی می‌توانند در قدرت بمانند دیگر هرگز برای رأی دادن شما احترام قائل نخواهند شد و یاد می‌گیرند با کمترین رأی و بیشترین زور بر شما حکومت کنند.

من عبدالناصر همتی جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در خانه نمی‌مانم، شما هم در خانه نمانید. کنار من باشید. هر یک نفر شما با ده نفر پای صندوق رأی بیایید. مطمئن باشید که در انتخابات با رای‌دهندگان بالا پیروزی از آن ماست.

ما می‌توانیم… ما با هم می‌توانیم

عبدالناصر همتی- فرزند ایران»

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۴۷۴۵۹۲۲:۳۵:۰۳ ۱۴۰۰/۳/۲۶
شیمیدان بزرگ که پول ملی را پودر کرد!
ناشناس۲۰۴۷۶۹۹۰۰:۴۴:۲۷ ۱۴۰۰/۳/۲۷
با همتی دلار 150 هزار تومانی و بنزین 30 هزار تومانی دور از دسترس نیست !
امیر حسین سلطان/تهران۲۰۴۷۵۰۶۲۲:۵۲:۲۶ ۱۴۰۰/۳/۲۶
به نظر می رسد جناب دکتر همتی با نوشتن این نامه «نامه ای به ایران» حجت را بر شمار زیادی از هموطنان مان تمام کرده باشند. ملت از 2 حال خارج نیستند: یا قصد رای دادن داشته اند و یا قصد رای دادن نداشته اند. آنان که قصد رای دادن داشته اند اما تاکنون مردد بوده اند به چه کسی رای دهند با خواندن این نامه که می توانند دقیقا مخاطب جناب دکتر همتی در این نامه باشند از حالت تردید خارج می شوند و می توانند انتخاب کنند. اما آنان که قصد رای دادن نداشته اند چنانچه خواننده این نامه باشند و به جای عناد و سرسختی تابع منطق باشند قطعا با خواندن این نامه در تصمیم قبلی شان مبنی بر رای ندادن تجدید نظر خواهند کرد و این گروه(پرشمار تخمین زده می شوند) نیز می توانند انتخاب کنند. جمعه 28 خرداد روز ماندن در خانه ها نیست، لطفا این را باور کنید و تردید هم نکنید! ایام به کام
ناشناس۲۰۴۷۶۹۷۰۰:۴۳:۰۶ ۱۴۰۰/۳/۲۷
رای به بانیان وضع موجود یعنی نابودی ایران.
ناشناس۲۰۴۷۷۳۵۰۱:۰۶:۲۳ ۱۴۰۰/۳/۲۷
رای بده ولی نه به دولت تکراری چون واقعا دولت تکراری هم اعضایش خسته اند و هم باعث نشاط و امید مردم نمیشوند و این حس به آدم دست میدهد که اصلا انتخاباتی نبوده و روحانی ۳ دوره ای شده
ناشناس۲۰۴۷۵۳۴۲۳:۰۵:۱۰ ۱۴۰۰/۳/۲۶
ما خیلی چیزهای دیگه یادمونه. اعتراضات هر ساله، صف های مختلف برای مرغ و گوشت و روغن، دعواهای خیابان استانبول، رنگ قرمز همیشگی بورس،گرانی هر روزه، چک کردن روزانه قیمت دلار، چک کردن هر روزه قیمت گوشی و لپ تاپ و صبر چند ساله برای خریدن وسایل مورد نیاز، عادت به مسخره کردن اتفاقات تلخ مثل گرانی ماشین، خنده های روحانی وقتی هممون از گران شدن بنزین ناراحت بودیم. و خیلی چیزای دیگه.پس مارو مجبور به یادآوری گذشته نکن جناب آقای همتی،مدیر بانک مرکزی دولت روحانی
ناشناس۲۰۴۷۹۴۹۰۷:۳۲:۲۶ ۱۴۰۰/۳/۲۷
مگه ایشان رئیس جمهور بوده که از ایشان طلبکارید! بانک مرکزی صرفا دستورات دولت رو اجرا می کنه
ناشناس۲۰۴۷۵۴۵۲۳:۱۳:۴۵ ۱۴۰۰/۳/۲۶
وضع خیلی دیدنی شده. همانطور که انتظار می رفت امریکا و اروپا برای راستی آزمایی نتیجه مذاکرات وین را به نوع انتخاب کاندید اصلح! در ایران پیوند دادند. همین است که همتی ناگهان فعال شد. حالا انتخاب با .. است. یا همتی و برقراری کمی دلار نفتی یا رئیسی و قدم زدن وزیر خارجه .. با بلینکن. در هر دو صورت دیدنی شده. خدایا شکر..
ناشناس۲۰۴۷۵۶۷۲۳:۲۹:۲۹ ۱۴۰۰/۳/۲۶
بله آقای همتی رای ما در ۲۸ خرداد نه تنها با شمال شهر پایتخت نشینان برابر است حتی با رای آقابالاسر شما هم برابر است. ولی آیا رفاه و زندگی ما هم با آنها برابر است؟ ما گرسنگان آواره ی خانه به دوش هستیم ولی آنها غرق ثروت و مست قدرت و ..
ناشناس۲۰۴۷۶۱۴۲۳:۵۸:۴۸ ۱۴۰۰/۳/۲۶
تو اگر کار بلد بودی اقتصاد مملکت رو نابود نمیکردی ، ارز رو بالا و پایین نمیاوردی ، سکه رو نمیریختی تو دست دلالها ، بورس رو ورشکست نمیکردی . تنها کاری که تو بلدی ، .. جلوی غربیهاست به این امید که کمکت کنن ، اونهام نمیکنن . میخواستن بکنن به داد ظریف میرسیدن .
ناشناس۲۰۴۷۷۰۲۰۰:۴۶:۰۶ ۱۴۰۰/۳/۲۷
به همتی رای ندهید که بیچاره میشویم.
ناشناس۲۰۴۷۷۲۷۰۰:۵۹:۴۷ ۱۴۰۰/۳/۲۷
بین همتی و رضایی انصافا ظلم است به رضایی رای ندی
ناشناس۲۰۴۷۹۰۵۰۶:۱۳:۰۷ ۱۴۰۰/۳/۲۷
ما رای می دیم ولی نه به شمایی که خوب دستت برای همه رو شده.
ناشناس۲۰۴۷۹۴۶۰۷:۳۱:۳۵ ۱۴۰۰/۳/۲۷
برنامه دکتر همتی هم خوب بود اما رای ما دکتر رضایی
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 4. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 5. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 6. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 7. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 8. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 9. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 11. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 12. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 13. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 14. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 15. کارِ کیست؟!

 16. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 17. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 18. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 19. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 20. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 21. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 22. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 23. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 24. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 25. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 6. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 7. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 8. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 9. کارِ کیست؟!

 10. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 11. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 12. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 13. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 14. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 15. پیش‌بینی زیباکلام درباره آینده برجام/ توضیحات ربیعی درباره بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین/ روزنامه اصلاح‌طلب: ظریف وزارت خارجه را ویران کرد/ تحلیل عطریانفر درباره آینده سیاسی روحانی

 16. روحانی:مردم بخاطر مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی هرچقدر ناراحت باشند، حق دارند/ این دولت در زمینه کشاورزی معیارهای خوبی برای عرضه به مردم دارد

 17. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

 18. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

 19. نظر مصباحی‌مقدم درباره اولین مشکل دولت رئیسی/ واکنش آیت‌الله جنتی به مشکلات مردم خوزستان/ کارت زرد مجلس به آذری‌جهرمی/ وقتی روحانی به مردم حق می‌دهد ناراحت باشند

 20. مردم خوزستان حقوق حقه خود را دنبال می‌کنند/ ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات مردمی توسط دشمن

 21. رهبر انقلاب: هیچ گِله‌ای نمی‌شود از مردم داشت

 22. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 23. حضور جهانگیری در استان خوزستان

 24. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 25. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

آخرین عناوین