نمکی: صفر تا صد واکسن‌های ایرانی کرونا در کشور تولید می‌شود

اجتماعی،   4000326096

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمینه تولید واکسن ششمین کشور مطرح دنیا هستیم و در حوزه تولید واکسن کرونا نیز صفر تا صد این واکسن در داخل کشور تولید می‌شود.

نمکی: صفر تا صد واکسن‌های ایرانی کرونا در کشور تولید می‌شود

سعید نمکی در خانه نوآوری و فناوی ایران در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران در بخش سیمولاتورهای پزشکی ساخته شده توسط شرکت های دانش بنیان به همراه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همچنین در تولید برخی از تجهیزات پزشکی جزو چهار و پنج کشور اول دنیا هستیم و با قیمت هایی که این تجهیزات در کشور تولید می شوند مطمئنا بازار بسیار خوبی برای صادرات در آینده حواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، وی افزود: بحث واکسن به ویژه واکسن کووید ۱۹ که اکنون در ۶ پلتفرم گسترده در ایران روی آن کار می شود، اثبات خواهد کرد در کنار کارهای بزرگی که توسط شرکت های دانش بنیان و دانشگاهی انجام شده است، جمهوری اسلامی به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تکنولوژی، دانش علوم پزشکی و رشته های وابسته می تواند در کل جهان نقش آفرینی کند.

 

دوران کرونا تاثیر بسیار منفی بر کیفیت آموزش پزشکی گذاشت

وزیر بهداشت با ابراز نگرانی از نبود زیرساخت‌ها برای آموزش مجازی در حوزه پزشکی گفت: دوران کرونا تاثیر بسیار منفی بر کیفیت آموزش همه علوم به خصوص علوم پزشکی گذاشت.

نمکی اظهار داشت: مدت ها آرزو و رویای ما این بود که چگونه در آموزش پزشکی، بحث آموزش مجازی اجرا شود، به ویژه در دوران کرونا که تاثیر بسیار منفی بر کیفیت آموزش همه علوم به خصوص علوم پزشکی گذاشت.

وی در خصوص سیمولاتورهای پزشکی که امروز در این نمایشگاه در معرض نمایش قرار گرفت، بیان کرد: با همت و فکر نابی که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود دارد و همدلی که در وزارت بهداشت در معاونت های فناوری، آموزشی و پژوهشی در کنار همت شرکت های دانش بنیان بود، توانستیم امروز شاهد بکارگیری ابزاری باشیم که در آموزش مجازی به دانش آموزان، دانشجویان و رزیدنت ها در رشته های مختلف و اساتید در اجرای عمل های جراحی کمک کند.

نمکی افزود: ما مدت ها بود که واقعا نگران این بودیم که برای آموزش پزشکی دچار کمبود و نقصان نشویم و همینطور برای کاهش اذیت و آزار بیماران در بیمارستان های آموزشی به دنبال راه حل بودیم.

وزیر بهداشت، آموزش و درمان گفت: برای احترام به مردم و احترام به حقوق بیماران باید تلاش شود که آسیبی به بیماران در حین آموزش به دانشجویان پزشکی، وارد نشود و خوشبختانه سیمولاتورها می تواند در این راستا به ما کمک کند.

وی با قدردانی از تلاش شرکت های دانش بنیان و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و با اشاره به ربات جراح سینا افزود: این رباتی که برای جراحی های بسیار ظریف بدون کوچک ترین خطای پزشکی، طراحی شده، کار بسیار بزرگی است که توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.

نمکی گفت: در آینده نزدیک خواهیم دید با شکستن تابوی سیاسی که در دوران تحریم در دنیا ایجاد کردند، جمهوری اسلامی ایران راه صدساله را پیموده است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

  2. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

  3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

  4. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

  5. آقای مهندس ، آقای دکتر!

  6. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

  7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

  8. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  9. عکسی زیبا از جواد فروغی

  10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  11. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  12. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  13. کارِ کیست؟!

  14. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  15. دو كلمه با ظريف و روحانی

  16. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  17. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

  18. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  19. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  20. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

  21. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

  22. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  23. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

  24. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

  25. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   آخرین عناوین