زاکانی: اجازه نمی‌دهیم بانک‌ها بنگاه‌داری کنند/امضاهای طلایی راحذف می‌کنم

سیاسی،   4000326008

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه بانک‌ها کاسبی می‌کنند و رقیب تولید و پیمانکاران شده‌اند و یا کارفرمایی و پیمانکاری انجام می‌دهند، گفت: اجازه نمی‌دهیم بانک‌ها بنگاه‌داری کنند.

زاکانی: اجازه نمی‌دهیم بانک‌ها بنگاه‌داری کنند/امضاهای طلایی راحذف می‌کنم

به گزارش مهر، علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: برای جهش تولید ظرفیت‌های بزرگی در کشور وجود دارد، اما همتی برای جهش تولید وجود ندارد. ۹ پیشران در تولید انتخاب کرده ایم، شامل: صنایع دریایی، خودرو، معدن، فولاد، کشاورزی، توسعه روستایی وگردشگری.

وی ادامه داد :دولت می‌دانست که ۳۶۰ میلیون دلار برای کود و سم نیاز است اما ارز دولتی را برای واردات سم حذف کرد و با نرخ آزاد سم به کشور وارد کرد و نرخ ها افزایش یافت، مشکلات زیادی برای کشاورزان ایجاد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه به دنبال این هستیم که حداقل ۱۰ مانع را از سر راه تولید برداریم اظهار داشت: اولین مانع قوانین و مقررات است، باید قوانین و مقررات زائد را از دست و پای تولید باز کنیم از سال ۸۵ تا سال ۹۹ را بررسی کردیم یکی ازبزرگترین موانع بر سر راه تولید، سیاست های متلاطم دولت‌ها ناظر به تولید است. تولید کننده عملا خود را در دریایی از قوانین سرگردان می بیند. لذا برای جهش تولید نیازمند ثبات در سیاست‌ها هستیم.

وی ادامه داد: بانک‌ها باید از مقابل تولید، کنار بیایند و در راستای تولید قرار بگیرند. مالیات طناب دار بر گردن تولیدکننده است، یاد گرفتیم که فقط از تولید کننده مالیات بگیریم. مالیات و بیمه بر علیه تولید کننده عمل می کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: از طریق دولت الکترونیک کاری می‌کنیم که بروکراسی اداری به صفر برسد و کسانی رشوه بگیر هستند حذف شوند. تولیدکننده زحمت کشیده معدن کشف کرده و یا تولید را به راه انداخته است و رشوه خوار اعلام کند که من شریک هستم و امضای طلایی دارم.

وی تاکید کرد: امضاهای طلایی را حذف می‌کنیم و از طریق حکمران داده‌ها واسطه‌ها را حذف خواهیم کرد تا مجوزها به راحتی صادر شود.

زاکانی تاکید کرد: ظرف یک سال دولت الکترونیک را راه اندازی می کنم، امروز جزایر مختلف از اطلاعات در کشور وجود دارد این اطلاعات باید در راستای هم قرار گیرد تا مردم نجات پیدا کنند، با حذف مقررات غیر ضرور و مجوزها امکانی فراهم می کنیم تا جهش تولید تسهیل شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: معتقدیم که باید بانکی جامع از طریق بانک‌های دولتی شکل بگیرد تا به ۹ پیشران اقتصادی رانت مولد داده شود. از محل صندوق توسعه ملی باید به تولید وام داده شود. در حال حاضر بانکها کاسبی می‌کنند و تبدیل به رقیب تولید شده اند و پیمان کاری می کنند.

وی اظهار داشت: بانک مرکزی قلک نیست که دولت دست در جیب بانک مرکزی کند و پول پرقدرت تولید کنند. حتماً انضباط مالی ایجاد خواهم کرد و از طریق بانک مرکزی، بانک‌های خصوصی و موسسات مالی را کنترل خواهیم کرد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اجازه نخواهیم داد بانک‌ها بنگاه‌داری کنند. بانکی که در مقابل تولید است باید درش بسته شود.

وی با بیان اینکه ۱۱ بدهکاران بانکی داریم که ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارند گفت: از طریق تنظیم گری مالیاتی باید امکاناتی فراهم کرد که پول به تولید برود و خلق ثروت کند.

زاکانی در مورد برنامه اش برای اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ۳۷ سیاست ابلاغی داریم که فقط یک سیاست تبدیل به قانون شده است دولت بنده اجرا و احیای اصول قانون اساسی را پیگیری خواهد کرد، ۳۶ قانون جامع برای اجرای سیاست‌های ابلاغی تنظیم خواهد شد.

زاکانی با بیان اینکه یاد گرفته خام فروشی کرده و از آن ارتزاق کنیم افزود: تولید باید دو ویژگی رشد اقتصادی پایدار و اشتغال زا داشته باشد.ما ثروت و امکانات داریم اما به خوبی از آن استفاده نمی شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه نرخ بیکاری و اشتغال در دولتش چقدر می شود، گفت: دولت نرخ بیکاری را ۱۰ درصد اعلام کرده در حالی که ۱۳ درصد است من وعده می دهم ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار شغل ظرف چهار سال از طریق احیای زمینه تولید ایجاد می کنم . همچنین در کنار ساخت سالی یک میلیون مسکن تکلیفی ،جمعا ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در پایان ۴ سال دولتم از محل فرار مالیاتی ساخته می شود.این یعنی علاوه بر خانه دار شدن مردم، شغل هم ایجاد می شود.

وی ادامه داد: الان ۲/۵ میلیون بیکار داریم که از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری می دهیم و مردم خون دل می خوردند علاوه بر آن زنان سرپرست خانوار و زنان خانه دار نیز بیمه می شوند.

زاکانی با بیان اینکه مردم را از مفسده ها نجات می دهیم، درباره چگونگی ایجاد اشتغال برای جوانان گفت: اساس کار من ایجاد اشتغال مولد با خلق ثروت است. به کار اولی ها آموزش داده و در نوبت پیدا کردن کار قرار می گیرند ، اگر کار پیدا نشد ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان بیمه بیکاری می دهیم تا با عزت زندگی کنند.

وی درباره راهکارش برای کنترل نرخ تورم اظهار کرد: این دولت تورم و با ۱۹ درصد تحویل گرفت و الان با تورم میانگین ۴۰ درصد تحویل می دهد. علت تورم قیمت گذاری نرخ ارز ، کاهش تولید و افزایش تقاضا و افزایش انتظارات تورمی است که برای کنترل آن چند کار کوتاه مدت و میان مدت انجام می دهیم.

وی ادامه داد: ظرف یک سال تورم و به ۲۰ درصد می رسانم چون اگر در سال اول تورم یک رقمی شود به رکود تورمی تبدیل و تولید نابود می شود؛ در کوتاه مدت کنترل تورم از طریق مدیریت درست نرخ بهره بانک ها و قیمت گذاری دقیق ارز متناسب با صادرات بوده و در میان مدت نیز سه کار ویژه انجام می شود، ایجاد درآمد پایدار برای دولت از طریق مالیات ، کنترل نقدینگی و تنظیم ناترازی بانک ها.

زاکانی ادامه داد : با اصلاح ساختار بودجه و سیاست های پولی و بانکی و اصلاح سیاست های ارزی و همچین کنترل سفته بازی و بازار سیاه تورم کم کم سقوط می کند لذا وعده می دهم در پایان چهار سال تورم به صورت نرم جهانی یعنی قابل پیش بینی و حداکثر ۲.۴ خواهد شد.

وی درباره راهکارش جهت ایجاد ثبات در بازار مسکن ، طلا و ارز گفت: برای ایجاد ثبات در بازار ارز اقداماتی در جهت مدیریت ، تقاضا ، امکان خرید و سرمایه گذاری بسته های ارزی و تعیین اولویت ها و قیمت گذاری ارزی و نظارت بر خروج ارز از کشور صورت می گیرد، درباره مسکن هم مسکن از سوداگری خارج کرده و مسکن از کالای واسطه ای خارج می شود.درباره سکه از طریق عایدی بر سرمایه همین کار را کرده و مملکت را با ثبات خواهیم کرد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 4. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 5. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 6. نامه ۲۱ اندیشکده اقتصادی و سیاست خارجی به آیت‌الله رئیسی/ضرورت تحول ساختاری و سازمانی در وزارت امور خارجه

 7. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 8. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

 9. در جلسه رئیس بنیاد شهید با رئیس جمهور منتخب چه مسائلی مطرح شد؟

 10. رهاسازی آب سد کرخه، از سوسنگرد تا هورالعظیم

 11. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

 12. المپیک توکیو| نخستین مدال برای کاروان ایران/ فروغی طلایی شد

 13. جزئیات کمیاب‌ شدن تنها داروی کرونا و فروش و تزریق آن در بازار آزاد/ رمدسیویر دوزی چند؟

 14. نگاهی به بازار انرژی / ۳ سه پروژه ای که زنگنه از آنها غافل شد

 15. شهادت چهار تن از رزمندگان قرارگاه قدس در درگیری با اشرار

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 4. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 5. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 6. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. پشت پرده طرح ربایش مسیح علینژاد

 9. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 10. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 11. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 12. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 13. چرا صهیونیست‌ها نگران پیامدهای امنیتی بحران لبنان هستند؟!

 14. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 15. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 16. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 17. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 18. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 19. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 20. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 21. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 22. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 23. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 24. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 25. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 6. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 7. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 8. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 9. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 11. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 12. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 13. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

 14. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 15. پیش‌بینی زیباکلام درباره آینده برجام/ توضیحات ربیعی درباره بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین/ روزنامه اصلاح‌طلب: ظریف وزارت خارجه را ویران کرد/ تحلیل عطریانفر درباره آینده سیاسی روحانی

 16. روحانی:مردم بخاطر مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی هرچقدر ناراحت باشند، حق دارند/ این دولت در زمینه کشاورزی معیارهای خوبی برای عرضه به مردم دارد

 17. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

 18. نظر مصباحی‌مقدم درباره اولین مشکل دولت رئیسی/ واکنش آیت‌الله جنتی به مشکلات مردم خوزستان/ کارت زرد مجلس به آذری‌جهرمی/ وقتی روحانی به مردم حق می‌دهد ناراحت باشند

 19. حمایت اعضای کمیسیون بودجه مجلس از رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان و هماهنگی حقوق هیات علمی

 20. مردم خوزستان حقوق حقه خود را دنبال می‌کنند/ ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات مردمی توسط دشمن

 21. یک مرکز پژوهشی با هزینه بسیار، کارآیی کم

 22. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 23. حضور جهانگیری در استان خوزستان

 24. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 25. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

آخرین عناوین