یادداشت دکتر سعیدرضا عاملی درباره برکناری نتانیاهو

سیاسی،   4000325077

دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی به برکناری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

یادداشت دکتر سعیدرضا عاملی درباره برکناری نتانیاهو

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن یادداشت به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم
 
تغییرات پیچیده در معادلات دو دهه اخیر منطقه و جنگ طلبی‌های رژیم صهیونیستی، مردم و کشورهای منطقه را دچار بحران‌های متعدد کرد و رد پای زیرپا گذاشتن حقوق انسان‌ها، ظلم و تجاوز و آواره کردن انسان‌های مظلوم در فلسطین و لبنان و سوریه و برخی کشورهای مسلمان منطقه به وضوح آشکار است. دشمنی‌های فراوانی که نه تنها بر محبوبیت و گسترش اسرائیل نیافزود بلکه بازیگری اصلی منطقه را نصیب محور مقاومت کرد و روح مقاومت را بر دل و جان مردم منطقه جاری ساخت، که این از الطاف خفیه الهی بود. معادلات منطقه‌ای هر روز بر ضرر رژیم منحوس صهیونیستی و همپیمانانش تغییر یافت و کار بدانجا کشید که جدای از شکست‌های پی در پی و توقف همیشگی سیاست گسترش اشغال و تحقق شعار «از نیل تا فرات» مشکلات و بحران‌های داخلی رژیم صهیونیستی، این رژیم سلطه گر را تا سرحد زوال پیش برد. تغییرات گسترده سیاسی، گسترش اعتراضات مدنی، بی اعتمادی مردم و خروج نیروی انسانی که برخی مراکز صهیونیستی آن را بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر می دانند، زنگ پایان عمر این رژیم جعلی و فروپاشی از درون را به صدا درآورده است.

نشانه‌های این مهم را نیز می‌توان در عزل ذلیلانه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیری که به مدت ۱2 سال منطقه را به آشوب کشانده بود، مشاهده کرد. نتانیاهوی دیکتاتور با کارنامه‌ای سراسر فساد، ظلم، کودک کشی، جنایت علیه بشریت و حمایت از تروریسم و زیر پا گذاشتن همه کنوانسیون‌های بین المللی و منشور ملل متحد در رعایت حقوق انسان از قدرت کنار زده شد. او آنچنان همه مردم و حتی متحدانش را از خود بیزار کرده بود که طیف‌های مختلف، دست به دست هم دادند تا او را به زیر بکشند و چنین ائتلافی برای فروپاشی یک سیاستمدار در سرزمین‌های اشغالی بی سابقه است.

او که هر روز در باتلاق‌های خودساخته بیشتری فرو می‌رفت، چاره کارش را در هر راه حل احمقانه‌ای می‌جست؛ روزی چنگ اندازی به غزه، روزی برای لبنان عرض اندام می‌نمود و روزی در سوریه و عراق با حمایت از داعش آتش بیار معرکه جنگ می‌شد. نگاهی به حوادث اخیر اراضی اشغالی فلسطین در ماه رمضان بیاندازید؛ ماجرا با تجاوزات رژیم صهیونیستی به قدس اشغالی شروع شد و با حوادث محله شیخ جراح و نیز بسیج گسترده صهیونیست ها در روز نکبت و هتک حرمت مسجد الاقصی به اوج خود رسید، بسیاری از مردم مظلوم فلسطین از زن و مرد و کودک و پیر شهید، جانباز یا داغدار شدند و خسارات فراوانی به مردم زده شد؛ اما همین ظلم و بی عدالتی، جامعه فلسطین را برای نخستین بار به صورت یکپارچه به میدان نبرد با اشغالگران در همه اراضی اشغالی کشاند و نتیجه آن شکست فضاحت بار چندباره رژیم صهیونیستی و رسوایی گنبد آهنین آن بود. از آن مهمتر خروش ملت‌های بیدار و عدالت خواه در بسیاری از کشورهای جهان حجم بزرگ ناتوانی‌ها و عمق  و گستره انزوای اسرائیل را به نمایش گذاشت. امروز دوره مقابله با سنگ جای خود را به مقابله با موشک و پهباد داده است و دیگر مسیر یک طرفه نیست و تقابل موشک در مقابل موشک شکل گرفته است و این در واقع بازخورد ظلم و نفرت است.

 نتانیاهو حتماً ضد ایرانی‌ترین زمامدار در جهان و مهمترین دشمن جمهوری اسلامی ایران بود. مهمترین مخالف روابط سازنده ایران با سایر کشور‌های جهان بود و در توسعه روابط ایران اخلال می‌کرد و در دوران رفیق شقی خود، ترامپ که از یک جنس بودند، توافق برجام را نابود کردند. با صحنه گردانی فراوان، کشور‌های عربی، منطقه را با تهدید و تطمیع به معامله قرن کشاند و جبهه مشترکی علیه ایران اسلامی در منطقه تشکیل دادند. دوره زمامداری ظالمانه نتانیاهو، دوره ورود مستقیم اسرائیل به خاک ایران و انجام عملیات‌‌های تروریستی نیز بود. ترور ناجوانمردانه دانشمندان هسته ای، خرابکاری در سایت‌های هسته‌ای، گسترش برنامه‌های اطلاعاتی برای اعمال تحریم‌های بیشتر، سرقت اسناد محرمانه هسته‌ای، حمله به کشتی‌های ایران در آب‌های بین الملل و ... در همین دوره صورت گرفت. علاوه بر این پایگاه‌های ایران و یا هم پیمانان ایران بار‌ها در سوریه وعراق با هدایت اشغالگران قدس مورد حمله قرار گرفتند و حتی ترور سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی که توسط آمریکا انجام شد با همراهی اطلاعاتی، تشویق و همکاری رژیم متجاوز اسرائیل صورت گرفت و کارنامه‌ای پر از شقاوت، کینه و نفرت را برای خود ثبت نمود.

اما از برکات ظهور محور مقاومت در منطقه که با علمداری جمهوری اسلامی ایران و پایداری مردم ستم کشیده و مظلوم کشورهای اسلامی ایجاد شد، صدای زمین خورد رژیم غاصب و متجاوز به حقوق زنان و مردن و کودکان و خانواده شنیده می شود. امروز مردم در کشورهای مختلف دنیا، زمین خوردن آن هیولای تجاوز را جشن گرفته اند و حتی در سرزمین های اشغالی نیز صهیونیست ها جشن و پایکوبی می کنند. این سرنوشت محتوم تمام ظالمان جهان است که آه مظلومان دامنشان را خواهد گرفت و در واقع تیری که به سمت دیگری پرتاب می کنند، به خودشان باز می گردد.  

ضمن تبریک به همه مظلومان منطقه علی الخصوص برادران و خواهران فلسطینی، لبنانی و سوری و با اظهار خرسندی از این اتفاق مبارک، به زمامداران جدید رژیم اشغالگر گوشزد می‌کند که وعده صادق حکیم انقلاب اسلامی در نابودی زودهنگام آن رژیم جعلی و پایان ظلم و تجاوز در منطقه و بازگشت صلح و آرامش محقق خواهد شد و هرگونه حماقت دوباره از سوی ایشان، سرعت این اضمحلال را بیش از پیش می‌کند؛ چرا که فرمود: فَانْتَقَمْنا مِنَ الَّذينَ أَجْرَمُوا وَ كانَ حَقًّا عَلَيْنا نَصْرُ الْمُؤْمِنينَ (روم -47)

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 6. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 9. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 10. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 11. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 12. کارِ کیست؟!

 13. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 14. عکسی زیبا از جواد فروغی

 15. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 16. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 17. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 18. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 19. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 20. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 21. نظرپور: تکلیف قانونی برای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی

 22. رامبد جوان کرونا گرفت!

 23. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 24. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

 25. تملقی ترسناک است که مقدس شود؛ و بخشی از جامعه برای آن کف بزند

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 2. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 4. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 5. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 6. کارِ کیست؟!

 7. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 8. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 9. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 10. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 11. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 12. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

 13. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

 14. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

 15. رهبر انقلاب: هیچ گِله‌ای نمی‌شود از مردم داشت

 16. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 17. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 18. حضور جهانگیری در استان خوزستان

 19. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 20. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

 21. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

 22. امیر نصیرزاده: دشمن برای حجاب فرزندان ایران برنامه‌ریزی کرده است

 23. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

 24. بی اختیار، بی تقصیر، بی مسئولیت!

 25. اگر حاج قاسم بود

آخرین عناوین