زاکانی: جبهه انقلاب نیازمند خودباوری است/ باید به سمت انسجام حرکت کنیم

سیاسی   4000324109

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه جبهه انقلاب نیازمند خودباوری است، گفت: فقر، تبعیض و فساد در کشور بیداد می‌کند اما همه این‌ها رفع شدنی است، ما اگر باز توزیع درست در کشور داشته باشیم مشکل فقر رفع می‌شود.

زاکانی: جبهه انقلاب نیازمند خودباوری است/ باید به سمت انسجام حرکت کنیم

به گزارش فارس، علیرضا زاکانی عصر امروز در گردهمایی نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه که در راستای حمایت از جبهه انقلاب در انتخابات، در سالن همایش‌های مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: با انقلاب اسلامی دو جدال در سطح جهانی ظهور یافت، جریان‌های مقابل انقلاب انسان را موجودی لذت‌جو و به دنبال سود حداکثری تعریف کردند که به دنبال سلطه‌گری است اما انقلاب اسلامی افق جدیدی برای جامعه و انسان که به دنبال تمدن نوین اسلامی است تعریف کرد.

وی ادامه داد: از همان ابتدای انقلاب شعارهای آزادی و عدالت به بهترین صورت مورد اقبال قرار گرفت اما باید جامعه‌ای ساخته شود که این شعارها نیز در آن مشهود و قابل تکثیر باشد؛ از بعد از انقلاب تا به امروز دعوا بر سر همین موضوع است.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از نبود دیدگاه درست نسبت به جامعیت اسلام یاد کرد و گفت: اسلام می‌تواند در ساحت‌های مختلف ارائه برنامه داشته و جامعه را متحول کند اما باید به این اصل ایمان داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نگاه غلط به توانمندی‌های جامعه ما را از ظرفیت اسلام و نخبگان دانشگاهی محروم کرده است، تصریح کرد: وقتی رأی می‌آوردند علیه اسلامیت نظام قیام می‌کردند و اگر هم رأی نمی‌آوردند بر علیه جمهوریت نظام حمله می‌کردند.

زاکانی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات کشور ما خلاف‌گویی و دروغ‌گویی است درحالی‌که در اسلام به ما امانت‌داری و راست‌گویی را به ما یاد داده‌اند، اما این‌ها هیچ بویی از اسلام نبرده‌اند. در موضوع بنزین چه بلایی سر مردم آوردند و رئیس جمهور هم گفت بنده صبح جمعه خبردار شدم،  همتی هم که خود از گرانی بنزین انتقاد کرده بود، در شهریورماه درخواست بنزین ۵ هزار تومانی را داشت.

وی از همراهی برخی‌ داخلی‌ها با خارجی‌ها یاد کرد و گفت: بصیرت ‌افزایی و افزایش شناخت جامعه مشکلات کشور را رفع می‌کند و در این حوزه نخبگان و فرهیختگان نقش مهمی دارند؛ همراهی حوزه و دانشگاه مشکلات کشور را به دنبال خواهد داشت و این سخن که یک حوزوی ۶ کلاس بیشتر سواد ندارد یک حرف اشتباه و نادرست است.

زاکانی با تاکید بر اینکه ما باید با محوریت مردم و بهره‌مندی از ظرفیت اسلام به‌ سمت ارتقای جامعه حرکت کنیم، اظهار کرد: در مکتب امام همه ظرفیت‌ها با یکدیگر مورد توجه قرار می‌گیرد و ما بن‌بستی در این مکتب نداریم و اعتقاد داریم درب‌ها پشت سرهم باز می‌شوند اما مشکل این است که مسؤولان ما تقوا ندارند و انتظار دارند از آسمان برای آن‌ها ببارد درحالی‌که برعکس از زمین برای آن‌ها نفرین می‌بارد.

وی با بیان اینکه جبهه انقلاب باید خواستار تغییر همه جانبه در کشور باشد، عنوان کرد: فقر، تبعیض و فساد در کشور بیداد می‌کند اما همه این‌ها رفع شدنی است، ما اگر باز توزیع درست در کشور داشته باشیم مشکل فقر رفع می‌شود.

زاکانی با تاکید بر اینکه جبهه انقلاب نیازمند خودباوری است، مطرح کرد: از ما در ذهن مردم موجوداتی را آفریدند که فکر می‌کنند شلاق در دستان ما است درحالی‌که امام و رهبری مظهر عقلانیت، غیرت، معنویت و خلاقیت هستند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه کشور نیازمند و آماده یک تحول بزرگ است، مطرح کرد: این کشور نباید در اختیار کسانی باشد که نه حوزه می‌شناسند و نه می‌دانند عالم کیست؛ اگر امام فرمودند که نگذارید انقلاب دست نااهلان بیافتد ما امروز باید تلاش کنیم تا کشور را از دست نااهلان در بیاوریم.

وی ادامه داد: ما درون جبهه انقلاب باید جریان را برتر از افراد ببینیم درحالی‌که متاسفانه برخی از افراد خودشان را میزان می‌دانند، لذا اصلا موضوعیت ندارد که چه کسی انتخاب شود، نباید با سرمایه‌های امت حزب‌الله بازی شود و بنده خودم از دو‌روز گذشته به دنبال این موضوع هستم. ما نباید نگاه فرقه‌ای داشته باشیم چراکه یک تیم هستیم و من هم مراقب بودم که کسی در مناظرات به حریم انقلاب تجاوز نکند.

زاکانی تصریح کرد: امروز تکلیف ما با رقبا مشخص است و برای مردم هم باید راه و برنامه داشته باشیم اما در این میان باید تکلیف ما با خودمان هم‌مشخص شود اینکه می‌گویند فلانی باشد و بقیه نباشند نگاه اشتباهی است، کسی که پنجاه درصد رأی دارد نباید از صحنه کنار رود.

وی با تاکید بر اینکه کشور فقط با یک نفر نمی‌تواند جلو رود، عنوان کرد: ما باید به سمت انسجام حرکت کنیم و گام را به سمت حرکت تیمی برداریم. در یک تیم فوتبال یک نفر گل می‌زند اما یک تیم پیروز می‌شود.

زاکانی با تاکید بر اینکه در خصوص تکیه بر فضلای قم برای برون رفت از مشکلات کشور تحقیقاتی در مرکز پژوهش‌های مجلس انجام شده است، اضافه کرد: حوزه و‌ دانشگاه باید دست به دست هم‌داده و کار کشور را به جلو ببرند.

وی گفت: ما باید در کشور از موانع جهش کنیم و در این زمینه نیازمند همه ظرفیت‌ها هستیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که جلیلی و رضایی از انتخابات به نفع رئیسی کنار خواهند کشید، گفت: از دو روز پیش به دنبال صحبت برای رسیدن به راه همگرایی بودم امروز قرار بود نشستی داشته باشیم که نشد اما افراد با تجربه هستند و به تجربه گذشته نگاه خواهند داشت.

وی ادامه داد: رهبری نظر خود را در مورد شورای نگهبان صریح فرمودند که ناظر بر لاریجانی بود چراکه در‌مورد شخصیت فرزند این شخص گزارش‌های اشتباهی به شورا رسیده بود اما این موضوع محل تصمیم شورا نبود هر چند این سخن رهبری بزرگواری ایشان را می‌رساند که نمی‌گذارند شبهه‌ای باقی بماند.

زاکانی تصریح کرد: قاضی‌زاده از دوستان ماست و حکمی که برای ایشان است برای بنده نیز صدق می‌کند و همه ما به جریان انقلاب و مردم بدهکاریم بلکه طلبکار نیستیم و همتی و مهرعلیزاده هم انصراف نمی‌دهند، این افراد به دنبال ایجاد شوهایی برای دوقطبی ‌سازی جامعه بودند و همچنان این هدف را دنبال خواهند کرد.

وی ادامه داد: همتی سال ۹۸ گفته بود اف‌ای‌تی اف تاثیری ندارد اما اکنون سخن خود را تغییر داده است و مشکل ما این دوگانگی است.

زاکانی عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود نباید یک نفر از جبهه انقلاب در عرصه انتخابات تنها بماند درست است و ما هم به این موضوع توجه داریم و اینکه گفته می‌شود آمریکا به برجام برگشته و تا پنج‌شنبه خبر اعلام می‌شود غلط است هرچند تا کنون اسرارهای بسیاری از طرف تیم‌ایران شده است تا بتوانند شوی تبلیغاتی راه بیاندازند اما نتوانستند به نتیجه برسند.

عناوین مرتبط

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. احکام «فوق العاده ویژه معلمان» اصلاح شد/ اعمال تغییرات در حقوق مرداد فرهنگیان

 2. ما منافق نیستیم؛ منتقدیم!  

 3. صیانت از کدام حقوق کاربران؟!

 4. فقط‌ برو‌!

 5. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 6. اسب زین شده یا چموش؟!

 7. نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم

 8. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 9. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 10. ... از طلا بودن پشیمان گشته ایم!

 11. توصیه رهبری به رئیسی درباره تشکیل دولت/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از نقاط ضعف ظریف/ روحانی آینده‌ای در سیاست ایران ندارد؟

 12. رهبر انقلاب: مردم پاسخ قاطعی به توطئه تحریم انتخابات دادند/ جابجایی آرام دولت‌ها نشانه وجود عقلانیت و طمأنینه در کشور است

 13. واکنش شریعتمداری به تهدید اسراییل/ این چراغ سبز، قرمز می شود اگر ...

 14. پیشنهاد تعطیلی ۲ هفته ای کشور فردا بررسی می‌شود

 15. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 16. نویسنده آمریکایی: اشتباهات ترامپ را در برابر ایران تکرار نکنید

 17. خداوند بر پیشوایان واجب کرده که سطح زندگی خود را با مردم ناتوان برابر کنند

 18. چرا مردم ادعاهای دروغ را باور کردند/طراحان طرح «صیانت از فضای مجازی» قائل به اهمیت افکار عمومی نیستند

 19. درباره شروط جدید آمریکایی‌ها برای احیای برجام

 20. حاجی میرزایی: مدارس به هر طریقی باید بازگشایی شوند

 21. هشدار مجدد روسیه درباره توقف مذاکرات وین: ایرانیان نمی‌توانند فراموش کنند

 22. عذر خواهی روحانی / ذوالنوری: رئیسی به دنبال توافق خوب است / رسیدن واکسن‌های چینی

 23. واکنش رضا کیانیان به پاسخ قالیباف: با طرح شما قدرتمندان قدرتمند تر و مردم فقیر تر خواهند شد/ دنیای مجازی هم در کنار دنیای واقعی از مردم دریغ خواهد شد

 24. ۳۳ پیشنهاد برای رفع مشکل کم آبی

 25. تحلیل "نیویورک تایمز" از مواضع اخیر رهبری در مورد مذاکرات وین

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. ما منافق نیستیم؛ منتقدیم!  

 2. صیانت از کدام حقوق کاربران؟!

 3. فقط‌ برو‌!

 4. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 5. اسب زین شده یا چموش؟!

 6. نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم

 7. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 8. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 9. ... از طلا بودن پشیمان گشته ایم!

 10. توصیه رهبری به رئیسی درباره تشکیل دولت/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از نقاط ضعف ظریف/ روحانی آینده‌ای در سیاست ایران ندارد؟

 11. رهبر انقلاب: مردم پاسخ قاطعی به توطئه تحریم انتخابات دادند/ جابجایی آرام دولت‌ها نشانه وجود عقلانیت و طمأنینه در کشور است

 12. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 13. چرا مردم ادعاهای دروغ را باور کردند/طراحان طرح «صیانت از فضای مجازی» قائل به اهمیت افکار عمومی نیستند

 14. درباره شروط جدید آمریکایی‌ها برای احیای برجام

 15. عذر خواهی روحانی / ذوالنوری: رئیسی به دنبال توافق خوب است / رسیدن واکسن‌های چینی

 16. ضرغامی: روحانی رفت!

 17. کرونا در کشور رکورد زد/ واکنش حسین شریعتمداری به مخالفین طرح صیانت/ توضیحات واعظی درباره تاخیر روحانی در دیدار با رهبری/ پیش‌بینی عنابستانی درباره فیلترنشدن اینستاگرام

 18. کم‌کاری برای «صیانت» از افکار عمومی

 19. پاسخ قالیباف به نامه رضا کیانیان

 20. حسین شریعتمداری: «همه یا هیچ» یعنی در جا زدن!

 21. انتقاد رضایی از طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی

 22. جهانگیری: هیچ کس از ما نپرسید چگونه نفت فروختید

 23. واعظی: مجلس برای این تشکیل نشده که حق مردم را محدود کند

 24. قالیباف: مسدودسازی اینستاگرام و واتس‌اپ برنامه مجلس نیست

 25. افتتاح ساختمان نیمه‌کاره «بنفش» در روز آخر دولت با حضور دختر رئیس جمهور

آخرین عناوین