حماس بسیج عمومی اعلام کرد/ گروه‌های مقاومت خواستار "انتفاضه" در روز سه‌شنبه شدند

جهان،   4000323117

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس امروز یکشنبه طی بیانیه‌ای خواستار حضور گسترده فلسطینیان در بخش قدیمی قدس و مسجد الاقصی در روز سه شنبه برای مقابله با شهرک‌نشینان اشغالگر و به شکست کشاندن راهپیمایی پرچم‌ها شد.

حماس بسیج عمومی اعلام کرد/ گروه‌های مقاومت خواستار "انتفاضه" در روز سه‌شنبه شدند

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی جنبش حماس در قدس اشغالی تصریح کرد: از فلسطینیان می‌خواهیم با حضور گسترده خود مانع از برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی شوند.

در این بیانیه آمده که دشمن صهیونیستی بار دیگر به شهرک‌نشینان افسارگسیخته اجازه داده تا اقدام به هتاکی در قدس اشغالی کرده و پرچم رژیم رو به زوال و نابودی خود را برافراشته کنند؛ اقدامی که به هیچ وجه بیانگر اعتماد و قدرت این رژیم نیست بلکه صرفا شکست و ناتوانی آن را می‌رساند.

محمد حماده تصریح کرد که روز سه شنبه باید روز بسیج عمومی و حضور گسترده و پررنگ فلسطینیان در مسجد الاقصی و روز خشم و مبارزه با اشغالگران صهیونیست باشد.

از طرف دیگر، کمیته پیگیری گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین اعلام کرد، روز سه‌شنبه روز خشم در قدس اشغالی، کرانه باختری، غزه و اراضی داخلی اشغالی است. کل فلسطین و ملتش و فلسطینی‌ها در کشورهای دیگر زیر پرچم فلسطین برای یاری به قدس و حمایت و احیای آن و مسجد الاقصی دست به انتفاضه می‌زنند.

این کمیته افزود: از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین در اراضی اشغالی 1948 و کرانه باختری می‌خواهیم برای حمایت از مسجد الاقصی به سمت قدس و مسجد الاقصی راهپیمایی کنند.