هشدار قطر درباره احتمال استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح هسته‌ای

جهان،   4000322096

نماینده دائمی قطر در سازمان ملل با هشدار درباره احتمال استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح هسته‌ای از جامعه جهانی خواست بر اساس مسئولیت قانونی خود رژیم صهیونیستی را وادار به همکاری با آژانس انرژی اتمی کند.

هشدار قطر درباره احتمال استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح هسته‌ای

به گزارش فارس، قطر تاکید کرد که رژیم صهیونیستی باید با آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته‌ای خود همکاری کرده و  نیروگاه‌های اتمی خود را به روی بازرسان باز کند.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «سلطان بن سالمین المنصوری» سفیر قطر در اتریش و نماینده دائمی این کشور در سازمان ملل و سازمان‌های بین المللی در وین در  جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای در وین هنگام بحث در مورد موضوع برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی گفت:کشور قطر با قدرت از حاکمیت قانون در روابط بین الملل به عنوان یک تضمین اساسی برای ایجاد یک فضای صلح آمیز و پایدار بین المللی که زمینه‌های توسعه پایدار را برای همه مردم فراهم می‌کند، حمایت می‌کند.

وی تاکید کرد: هدف خلع سلاح هسته‌ای مطابق با توافق نامه‌های بین المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل یکی از ابزارهای اعتلای حاکمیت قانون در روابط بین الملل است.

المنصوری گفت: همه کشورهای عربی از جمله کشور قطر به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای پیوستند و همه قطعنامه‌های بین المللی را که خواستار عاری بودن منطقه از سلاح هسته‌ای است، تصویب و با آن موافقت کردند در حالی که اسرائیل از پیوستن به این تلاش‌ها خودداری می‌کند.

نماینده قطر در بخش دیگری از سخنانش به رفتارهای رژیم صهیونیستی  و سیاست آن در قبال فلسطینیان از جمله عدم رعایت قوانین بین المللی و استفاده از انواع سلاح‌ها برای سرکوب مردم فلسطین اشاره کرد.

المنصوری گفت:تجاوز اخیر اسرائیل به غزه، استفاده بیش از حد و نامتناسب از زور علیه غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی، موجب خشم افکار عمومی جهان از جمله افکار عمومی اسرائیل شد و پرسش‌های اساسی مطرح شد که آیا اسرائیل به عنوان یک کشور مسئول عمل می‌کند و از سلاح‌های خود مطابق با قوانین بین المللی استفاده می‌کند و اینکه آیا تضمین‌هایی وجود دارد که اسرائیل در آینده از  از سلاح‌های خود استفاده غیرمسئولانه نکند که از جمله آن احتمال وحشتناک استفاده از سلاح‌های هسته‌ای است.

نماینده قطر در پاسخ به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی در آژانس اتمی علیه قطر  از او خواست تا گفتمان تحریک آمیز و تخریب عمدی واقعیت‌ها را متوقف کند و از نشان دادن واقعیت برنامه هسته‌ای اسرائیل فرار ننماید.

او افزود: اسرائیل باید با آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد توانایی‌های هسته‌ای خود همکاری کرده و  راکتورهای اتمی خود را به روی بازرسان باز کند.

المنصوری از جامعه جهانی و نهادهای مربوطه خواست تا از هدف عاری ساختن خاورمیانه از سلاح هسته‌ای حمایت کرده و بر اساس مسئولیت قانونی و اخلاقی خود گام‌های عملی برای دستیابی به آن بردارند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 4. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 5. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 6. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 7. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 8. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 9. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 11. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 12. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 13. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 14. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 15. کارِ کیست؟!

 16. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 17. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 18. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 19. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 20. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 21. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 22. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 23. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 24. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 25. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

ابر آروان

آخرین عناوین