اظهارات نامزدهای ریاست جمهوری پیش از برگزاری مناظره سوم

سیاسی   4000322067

نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم پیش از آغاز سومین مناظره در جمع خبرنگاران صحبت کردند.

اظهارات نامزدهای ریاست جمهوری پیش از برگزاری مناظره سوم

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم امروز شنبه از ساعت ۱۵ وارد سازمان صدا و سیما شدند.

موضوع مناظره سوم که از ساعت ۱۷ آغاز می‌شود، دغدغه‌های مردم است.

علیرضا زاکانی: با نام زنان، اقوام و ایثارگران به دنبال کاسبی هستند
علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری نخستین فردی بود که وارد صدا و سیما شد. وی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اطلاعات بنده از مشکلات مردم از راه های مختلف که به دستم می رسد و از ابعاد مختلف به دست می آوریم و از طریق گزارشات تخصصی و بازدید میدانی خودم در میان مردم است.

وی افزود: امروز روز آخر مناظرات است، مردم ما عزت دارند و اگر مردم نبودند ما به عنوان مسئول اینجا نبودیم. نامردی و ناجوانمردی است که عده ای نام مردم را به زبان می آوردند و داشته های مردم را راهزنی می کنند.

زاکانی گفت: با نام زنان، اقوام، ایثارگران و ... عده ای به دنبال کاسبی هستند؛ امروز رقابت میان غارت زدگان و غارت شدگان است و بنده خودم را صدای غارت شدگان می دانم. روزی به میدان رفتیم تا در مقابل متجاوزان خارجی قد علم کنیم؛ اما امروز در مقابل غارت کنندگانی قرار داریم که آبرو، جان و مال مردم را هدف قرار دادند؛ امروز بر خودم واجب می دانم با تمام وجود در مقابلشان بایستم و با حرف های جدید مشت کسانی که می‌خواهند مردم را فریب دهند باز کنم.

محسن رضایی: با شعار و وعده نمی‌شود به کار‌ها رسیدگی کرد

محسن رضایی دومین فردی بود که وارد رسانه ملی شد. رضایی در پاسخ به اینکه راهکارهایش برای رفع دغدغه‌های مردم چیست؟ گفت: تبریک به بانوان و دختران عزیز ما؛ کسانی که سهم آن‌ها در اقتصاد مشخص شده و ۱۳ درصد از اقتصاد ملی سهم دارند که باید افزایش پیدا کند؛ ما برنامه‌هایی که برای بانوان داریم که از خانه آغاز می‌شود تا کسب و کار و ورزش و هیئت دولت ادامه دارد و برنامه جامعی برای مشارکت دادن بانوان در امور داریم.

وی ادامه داد: با شعار و وعده نمی‌شود به کار‌ها رسیدگی کرد؛ اولا دولت باید یک شناخت کامل از مشکلات داشته باشد و بداند چرا این مشکلات بوجود آمده است. دولت ما، هم راهبردی هم عملی به کار‌ها رسیدگی کند و بداند علل اصلی مشکلات چیست؟ و باید پیش بینی برای آینده داشته باشد و و راهکار ها‌ی عینی پژوهشی داشته و کارشناسی شده باشد.

رضایی افزود: مهم ترین مشکل این روزها بی اعتمادی است؛ یخ مردم هنوز آب نشده. انشالله در این ۷ روز تصممیم تاریخی می‌گیرند. مسئله این است اتفاقی که می‌افتد دولتمردان باید با مردم صحبت کنند، اما در برابر مشکلات می‌گویند همینی که هست، صبح مردم بیدار می‌شوند می‌بینند بنزین سه برابر شده است.

رضایی گفت: طرح ما که کفایت زندگی نام دارد، ۵ محو ر دارد؛ یارانه ۴۵۰ هزار تومانی که در مرحله اول به ۴۰ میلیون نفر و در مرحله دوم به ۶۰ میلیون نفر می‌دهیم, می‌گویند چگونه ما منابع آن را دارید؟ من هم می گویم اگر دزدی نکرده باشید امکان پذیر است.


محسن مهرعلیزاده: اگر نگاه مسئولان به مردم از بالا به پایین نباشد کارها به صورت بهتری انجام می شود

محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری در زمان ورود به سازمان صدا و سیما در جمع خبرنگاران بیان کرد: به نظر من دغدغه های مردم در حالی شناخته می شود که دولت امکاناتی را فراهم کند که صدای مردم بدون سانسور به گوش مسئولان برسد.

او افزود: زمانی که نهادها بدون سانسور صدای مردم را برسانند، صدای آنها منتقل می شود.

مهرعلیزاده در پایان گفت: اگر نگاه مسئولان به مردم از بالا به پایین نباشد کارها به صورت بهتری انجام می شود. نماینده ها باید به نحوی انتخاب شوند که ربطی به جریان های سیاسی نداشته باشند. در مناظره ها از برنامه هایم دفاع می کنم تا دولت من بتواند عملکرد خوبی برای مردم داشته باشد.

سید ابراهیم رئیسی: مدیر جمهوری اسلامی باید از مردم، در مردم و با مردم باشد

سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از برگزاری مناظرات ریاست جمهوری درباره راهکارهای خود برای حل مشکلات مردم، گفت: از اولین شرایط برای مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی ارتباط با مردم است و باید از مردم، در مردم و با مردم بود.

وی با اشاره به این موضوع که باید از نزدیک با مردم سخن گفت افزود: من هم نامه هایی که مردم برایم می فرستند را می بینم و هم از فضای مجازی موارد مهم را پیگیری می کنم و بسیاری هم ارجاع می دهم به مسئولان مربوط. در سازمان اداری خودم علاوه بر مدیران عالی با سطوح میانی و بخش های اداری هم در ارتباطم و رصد می کنم. دغدغه های آنها را می دانم؛ معتقدم که از شروط موفقیت یک مدیر مردمی بودن در عمل است.

رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: از مهم ترین ملاک‌های مدیرانی که می خواهم انتخاب کنم مردمی بودن و ضد فساد بودن و دارای روحیه انقلابی بودن است و اهل ما می توانیم بودن که برای مسائل پیش آمده مدام بهانه نیاورد که نشد و از این حرف ها.

عبدالناصر همتی: رئیس جمهور نباید در اتاق شیشه‌ای باشد

عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری پیش از شروع مناظره سوم انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: قبل از اینکه بپرسیم رئیس جمهور چگونه رفتار می‌کند، باید بگوییم رئیس جمهور باید منتخب اکثر مردم باشد نه اقلیت. رئیس جمهوری که با رای اکثریت انتخاب شود درد مردم را می‌شناسد. رئیس جمهور نباید در اتاق شیشه‌ای باشد. باید به رفتار با مردم و ارتباط حاکمیت با مردم که کمی سست شده توجه کنیم.

همتی ادامه داد: برخی دوستان انتقاد کردند که برخی نامزد‌ها دارند با نام زنان و اقلیت‌ها شعار می‌دهند. من همسرم را به تلویزیون فرستادم و سایر نامزد‌ها هم تقلید کردند و دختران و فرزندان خود را به صدا و سیما فرستادند. خوشحالم که سایرین در تقلید از من این اقدام را کردند. امیدواریم بتوانیم جمهوریت را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

وی افزود: می خواهم نشان دهم با تعامل هر کاری را می شود حل کرد و از جمله کسانی هستم که اگر رئیس جمهور شوم بین مردم خواهم رفت.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی: هر دولتی سرکار بیاید متعهد به قراردادهای بین المللی است

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، پیش از سومین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران گفت: بعد از مناظره اول با سیل مراجعات مردمی مواجه شدم و امیدوارم همچنان حامی من و دوستانم باشند.

او در خصوص درک دغدغه های مردم توسط مسئولین گفت: دغدغه های مردم بدون حضور در بین مردم قابل درک نیست.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در پایان گفت: هر دولتی سرکار بیاید متعهد به قراردادهای بین المللی است؛ کار آمریکایی ها کش دادن مذاکرات است و تنها زبان اقتدار را متوجه می شوند؛ نباید بگذاریم زمان به نفع طرف مقابل باشد و معتقدم خیلی زود نتایج عملی آن در دولت سلام، ظهور و بروز پیدا خواهد کرد.

سعید جلیلی: رئیس‌جمهور فقط رئیس جمهور یک گروه نیست

سعید جلیلی آخرین فردی بود که وارد سازمان صدا و سیما شد. نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دغدغه مردم چیزی نیست که با یک گزارش و یک حضور در جمع مردم فهمیده شود، به ویژه برای کسی که رئیس جمهور است. رئیس جمهور باید تمام دغدغه های مردم را بداند، چرا که فقط رئیس جمهور یک گروه نیست.

وی افزود: در ۸ سال گذشته این قصد را داشتیم و در تمام استان ها، شهرک های صنعتی، دانشگاه ها و... حضور پیدا کردیم. ۱۲۰ سفر و هزاران ساعت جلسه با افراد مختلف داشتیم تا دغدغه مردم را در عرصه های مختلف بشناسیم؛ سپس برایشان راه حل و پاسخ داشته باشیم و بدانیم چه طور این مشکلات را حل کرد.

جلیلی گفت: بسیاری از مشکلات و دغدغه های مردم شاید سخت تر از کرونا باشد، اما مانند کرونا ناشناخته نیست. در این ۸ سال دغدغه ها را شناختیم و راه های آن مشخص شده است و فقط یک اراده جدی می‌خواهد که پاسخ ها به آنها داده شود.

عناوین مرتبط

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. احکام «فوق العاده ویژه معلمان» اصلاح شد/ اعمال تغییرات در حقوق مرداد فرهنگیان

 2. ما منافق نیستیم؛ منتقدیم!  

 3. صیانت از کدام حقوق کاربران؟!

 4. فقط‌ برو‌!

 5. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 6. اسب زین شده یا چموش؟!

 7. نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم

 8. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 9. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 10. محتمل‌ترین گزینه‌ها برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش

 11. ... از طلا بودن پشیمان گشته ایم!

 12. توصیه رهبری به رئیسی درباره تشکیل دولت/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از نقاط ضعف ظریف/ روحانی آینده‌ای در سیاست ایران ندارد؟

 13. رهبر انقلاب: مردم پاسخ قاطعی به توطئه تحریم انتخابات دادند/ جابجایی آرام دولت‌ها نشانه وجود عقلانیت و طمأنینه در کشور است

 14. واکنش شریعتمداری به تهدید اسراییل/ این چراغ سبز، قرمز می شود اگر ...

 15. پیشنهاد تعطیلی ۲ هفته ای کشور فردا بررسی می‌شود

 16. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 17. نویسنده آمریکایی: اشتباهات ترامپ را در برابر ایران تکرار نکنید

 18. خداوند بر پیشوایان واجب کرده که سطح زندگی خود را با مردم ناتوان برابر کنند

 19. چرا مردم ادعاهای دروغ را باور کردند/طراحان طرح «صیانت از فضای مجازی» قائل به اهمیت افکار عمومی نیستند

 20. درباره شروط جدید آمریکایی‌ها برای احیای برجام

 21. حاجی میرزایی: مدارس به هر طریقی باید بازگشایی شوند

 22. هشدار مجدد روسیه درباره توقف مذاکرات وین: ایرانیان نمی‌توانند فراموش کنند

 23. عذر خواهی روحانی / ذوالنوری: رئیسی به دنبال توافق خوب است / رسیدن واکسن‌های چینی

 24. واکنش رضا کیانیان به پاسخ قالیباف: با طرح شما قدرتمندان قدرتمند تر و مردم فقیر تر خواهند شد/ دنیای مجازی هم در کنار دنیای واقعی از مردم دریغ خواهد شد

 25. ۳۳ پیشنهاد برای رفع مشکل کم آبی

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. ما منافق نیستیم؛ منتقدیم!  

 2. صیانت از کدام حقوق کاربران؟!

 3. فقط‌ برو‌!

 4. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 5. اسب زین شده یا چموش؟!

 6. نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم

 7. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 8. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 9. محتمل‌ترین گزینه‌ها برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش

 10. ... از طلا بودن پشیمان گشته ایم!

 11. توصیه رهبری به رئیسی درباره تشکیل دولت/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از نقاط ضعف ظریف/ روحانی آینده‌ای در سیاست ایران ندارد؟

 12. رهبر انقلاب: مردم پاسخ قاطعی به توطئه تحریم انتخابات دادند/ جابجایی آرام دولت‌ها نشانه وجود عقلانیت و طمأنینه در کشور است

 13. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 14. چرا مردم ادعاهای دروغ را باور کردند/طراحان طرح «صیانت از فضای مجازی» قائل به اهمیت افکار عمومی نیستند

 15. درباره شروط جدید آمریکایی‌ها برای احیای برجام

 16. عذر خواهی روحانی / ذوالنوری: رئیسی به دنبال توافق خوب است / رسیدن واکسن‌های چینی

 17. ضرغامی: روحانی رفت!

 18. کرونا در کشور رکورد زد/ واکنش حسین شریعتمداری به مخالفین طرح صیانت/ توضیحات واعظی درباره تاخیر روحانی در دیدار با رهبری/ پیش‌بینی عنابستانی درباره فیلترنشدن اینستاگرام

 19. کم‌کاری برای «صیانت» از افکار عمومی

 20. پاسخ قالیباف به نامه رضا کیانیان

 21. حسین شریعتمداری: «همه یا هیچ» یعنی در جا زدن!

 22. انتقاد رضایی از طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی

 23. جهانگیری: هیچ کس از ما نپرسید چگونه نفت فروختید

 24. واعظی: مجلس برای این تشکیل نشده که حق مردم را محدود کند

 25. قالیباف: مسدودسازی اینستاگرام و واتس‌اپ برنامه مجلس نیست

آخرین عناوین