۱۵ کشور در رقابت جام‌جهانی اسکی چمن دیزین شرکت می‌کنند

ورزشی،   4000321048
۱۵ کشور در رقابت جام‌جهانی اسکی چمن دیزین شرکت می‌کنند

مدیر داخلی مجموعه بین المللی پیست اسکی دیزین البرز با اشاره به برگزاری فینال رقابت های جام جهانی اسکی روی چمن به میزبانی این پیست در شهریورماه امسال گفت: ۱۵ کشور در این دوره از رقابت ها حضور می یابند.

صادق کلهر روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: به همین منظور اردوهای آمادگی از یک ماه آینده در پیست بین المللی دیزین استان البرز آغاز می شود.

وی اضافه کرد: حدود ۴۵ ورزشکار خانم و آقا در رشته های سوپرلیگ، سرعت، مارپیچ بزرگ و مارپیچ کوچک در فینال رقابت های اسکی روی چمن دیزین  با یکدیگر به رقابت می پردازند.

کلهر اظهار داشت: ورزشکارانی از کشورهای ایران، اتریش، آلمان، چک، سوئیس، ایتالیا، فرانسه، اسلواکی، ترکیه، سوئد و ژاپن در این دوره از مسابقه ها با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز  جشنواره لاله ها در پیست بین المللی دیزین و گفت: حدود ۱۲ میلیون گل از جمله بزرگترین گل کوهستان دنیا در این جشنواره که تا اواخر تابستان فعال است، در معرض دید عموم قرار داده شده است.

مدیر داخلی پیست بین المللی دیزین خاطر نشان کرد: جشنواره لاله ها هر روزه آماده بازدید علاقه مندان است.

کلهر با اشاره به اشتغالزایی جشنواره گل لاله ها در پیست بین المللی دیزین گفت: امسال با برگزاری این جشنواره شاهد اشتغالزایی ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم در پیست بوده ایم.

پیست بین المللی دیزین در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا بوده و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.