هاشمی: شفافیت را در تمام اقدامات شهرداری گسترش دادیم

اجتماعی،   4000321008 ۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس شورای شهر تهران با اشاره به شفافیت آرای اعضای شورای شهر تهران گفت: این طرح حتی در همین مجلس فعلی نیز رای نیاورد اما ما آن را اجرا کردیم و شفافیت را در تمام اقدامات شهرداری گسترش دادیم.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی، در همایش انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر ششم که پنجشنبه شب با حضور علیرضا محجوب و تعدادی از اعضا و نامزدهای انتخابات شورای شهر در فضای باز باشگاه ورزشی دارایی در تهرانپارس برگزار شد، گفت: انتخابات و فضای انتخابات سرد است. متاسفانه انقدر فضا سرد شده و رد صلاحیت ها غیرمعقول است که صدای اعتراض مقام معظم رهبری هم بلند شد و اما دیدیم که حتی به درخواست جبران ایشان هم پاسخی داده نشد و همین باعث شد فضا سردتر شود.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به رد صلاحیت ها در انتخابات شوراهای شهر گفت: در هیچ جای قانون اجازه نظارت استصوابی برای انتخابات شورای شهر داده نشده است. اما دیدید که از ۱۲ نفر از اعضای فعلی شورا که برای انتخابات ثبت نام کردند. در شرایطی که همگی در هیات اجرایی تایید شدند اما ناگهان با این پدیده مواجه شدیم که نیمی از آنها از سوی مجلس رد شدند. این اعتراض ما به هیات نظارت مرکزی در مجلس است و سوال داریم چطور وقتی کسی در هیات اجرایی تایید شد و یعنی نامه های چهارگانه را داشته است، رد صلاحیت شده است.  لازم بود که  از همکاران رد صلاحیت شده‌ام دفاع کنم.

هاشمی در ادامه به شوخی از باز شدن فضا در ایام انتخابات صحبت کرد و گفت: الان فضا انتخاباتی است و اجازه داریم واضح تر حرف بزنیم. حتی می‌بینیم آنها که به محدودیت‌ها علاقه داشتند، دیگر درمورد آن صحبت نمی‌کنند. آقای روحانی هم گفتند که چطور عده‌ای حالا علاقه‌مند به زنان و اهل سنت و ... شده‌اند. پس اجازه بدهید من هم راحت‌تر صحبت کنم.

وی در ادامه سخنانش گفت: همیشه درجهان کسانی بوده‌اند که مشکلاتی را ایجاد می‌کردند و نمی‌گذاشتند آدمیت در بین آدم‌ها جاری شود. درطول تاریخ همیشه این اتفاقات افتاده است. اما تک تک ما به صورت یک قطره از باران مسئولیم که ان شاالله در انتخابات شرکت کنیم. حالا اینجا قصد ندارم در مورد انتخابات ریاست جمهوری صحبت کنم. اما در انتخابات شوراها تعدادی نامزد هست و جبهه اصلاحات هم تصمیم به حضور گرفته است. در نتیجه از شما می‌خواهم که به میدان بیایید و ان شاءالله به اعضای این لیست از جمله همکاران من در شورای شهر که تایید شدند نیز درآن حضور دارند رای بدهید.

رییس شورای شهر تهران در ادامه به عملکرد شورای شهر پنجم پرداخت و گفت: اگر بخواهیم عملکرد شورای پنجم را بر اساس اختیارات و وظایف قانونی آن ارزیابی کنیم باید بگویم که شورای پنجم عملکرد قابل قبولی داشته است. تبلور عملکرد شورا در شهرداری دیده می شود. اما عملکرد و فعالیت هایی را که شورا انجام داده است، باید بر اساس خود شورا مقایسه کنیم. بسیاری از کم کاری های شهرداری را به گردن شورا می اندازند. درحالی که نگاه به عملکرد شورا باید براساس نگاه به خود شورا باشد.

هاشمی ادامه داد: من از سال ۷۶ در متروی تهران بودم و از اولین دوره شورا در سال ۷۸ با آنان همکاری کردم. می‌توانم بگویم که شورای پنجم متخصص دلسوز و کارآمد بود و تمام وقت خود را صرف تلاش کرد تا اتفاقات بد این سال ها را جبران کند.

وی اضافه کرد: از جمله مواردی که درمورد اقدامات شورا گفته نشد، بحث شفافیت عملکرد شورا بود. از روز اول،   شورا طرحی آورد که رای اعضای شورا را علنی کرد. این کاری است که الان هم مجلس نتوانسته انجام دهد و حتی آنها که در مجلس دهم خود را موافق این طرح می‌دانستند وقتی وارد مجلس جدید شدند به آن رای ندادند و  شفافیت آرا در مجلس باز هم رای نیاورد. اما در شورای شهر هر عضو شورا رأیش مشخص است. این عملکرد و شفافیت درکل برنامه های شهرداری گسترش پیدا کرد و تمام این موارد به سامانه شفافیت آمد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه درمبارزه با رانت و فساد هم جدی عمل کردیم، گفت: همه اعضای شورای شهر از شهرفروشی جلوگیری کردند. در روزهای نخست حضور در شورا اسناد و نامه‌ها را مطالعه کردم. دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مورد شهر را دیدم و متوجه شدم که تمام این‌ها با دغدغه‌های مردم یکی است، ما هم در راستای تحقق همین موارد حرکت کردیم. اما متاسفانه صداو سیما در تبلیغات درکنار ما قرار نگرفت و این عملکرد را به بهانه هایی مانند نامگذاری و ... منعکس نکرد و شورای پنجم را ناکارآمد نشان دادند.

هاشمی با بیان اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و سرکار خانم فخاری عملکرد خیلی خوبی داشتند، گفت: درحوزه مربوط به بودجه و درآمد پایدار نیز  کمیسیون برنامه و بودجه خیلی خوب به موضوع پرداخته شد.

وی ادامه داد: من دیگر در مورد پروژه‌های نیمه تمام ورود نمی کنم اما سعی ما این بود که اول پروژه‌های نیمه تمام را انجام بدیم و بعد به جای مگا پروژه‌ها به پروژه‌های محلی بپرداریم. در زمینه هوشمندسازی و پسماند و ... هم اقدامات خوبی انجام شد و  تمام مسائل به دقت در شورا بررسی شد. ما تمام جلسات را به طور علنی برگزار کردیم. البته کارهای مانده‌ای هم داریم و به همین دلیل برخی  اعضا دوباره برای حضور در این انتخابات نامزد شدند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مترو گفت: مثلا در حوزه مترو زحمت زیادی کشیده شد. اما در تجهیز مترو ما به دلیل عدم همکاری مجلس و دولت عقب افتادیم. شورای شهر سعی کرد به سمت سیاسی کاری و تخریب رقیب نرود، این ها از حسن های شورای شهر بود و اگر فرصت باشد می‌توانیم خیلی بیشتر آنها را باز کنیم. متاسفانه بعضا دوستان خودمان هم در جریان اصلاحات آنطور که باید و شاید مطالب مربوط به شورای شهر را به درستی تبیین نکردند.

هاشمی با بیان اینکه توصیه هایی برای شورای ششم دارم، گفت: مطالبات مردم روشن است و این مطالبات مورد تایید مقام معظم رهبری و اصلاح‌طلبان هم هست. یکی از مطالبات صیانت از حریم تهران است. انسان محوری را ما شروع کردیم اما باید تکمیل شود. خدمات هفت گانه در محلات را پیگیری کردیم اما لازم است که در شورای ششم پیگیری شود. خواهش می‌کنیم که پروژه های نمایشی را دنبال نکنند و تکمیل پروژه های لازم را دنبال کنند ومصلحت و آرامش مردم را رعایت کنند.

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 2. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 3. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 4. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 5. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 6. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 7. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 8. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 9. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 10. این همه شباهت عجیب نیست !

 11. پاسخ روحانی به انتقادات نامزدها از مذاکرات/ امیدواری واعظی به نتایج مذاکرات وین/ روایت جهانگیری از تنش در جلسه‌ای درباره قیمت بنزین/ تکذیب دو گمانه‌زنی درباره رئیس آینده قوه قضائیه

 12. همتی: دولت کارآمد تشکیل می‌دهم/ با رای ندادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد

 13. دشمنی با ایران ، اقتضای طبیعت اسراییل

 14. انصراف قاضی‌زاده هاشمی تکذیب شد

 15. رسانه‌های عربی انتخابات ایران را چگونه پوشش می‌دهند؟

 16. رهبر انقلاب: سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی‌کند

 17. نظرسنجی‌های انتخاباتی چه می‌گویند؟ / نمای کلی از نتیجه احتمالی ۲۸ خرداد

 18. زاکانی در توییتی خبر انصراف خود از انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 9. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 10. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 11. درباره یک تصمیم

 12. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 13. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 14. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 15. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 16. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 17. برای دختر حاج قاسم نه!

 18. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 19. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 20. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 21. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 22. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 23. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 24. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 25. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

ابر آروان

آخرین عناوین