مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲؛ ایران _ بحرین / یوزها تشنه انتقام از خاطرات تلخ منامه!

ورزشی،   4000317024

تیم ملی فوتبال کشورمان، دوشنبه شب در ششمین و حساس‌ترین دیدارش در قالب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، به مصاف تیم ملی بحرین می‌رود.

ایران _ بحرین / یوزها تشنه انتقام از خاطرات تلخ منامه!

تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه شب در ششمین دیدارش در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، از ساعت ۲۱ به مصاف تیم ملی بحرین می‌رود. دیداری که با توجه به وضعیت جدول گروه سوم رقابت ها، حساس‌ترین دیدار ملی پوشان ایران محسوب می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در حال حاضر تیم ملی ایران با ۵ بازی و ۹ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد و بحرین با یک بازی بیشتر و ۱۲ امتیاز در صدر جدول این گروه است.

تیم ملی ایران که پنجشنبه شب در نخستین جدالش در ماراتن فشرده و ۴ مسابقه‌ای که در راه جام جهانی در پیش داشت، با نتیجه ۳ بر یک مقابل هنگ کنگ به پیروزی رسید. نتیجه‌ای که با توجه به گلی که از حریف تقریبا ضعیفش دریافت کرد، چندان امیدوار کننده به نظر نمی‌رسید. البته امید هواداران تیم ملی به نداشتن بازی تدارکاتی قبل از این بازی‌ها و عدم هماهنگی بازیکنان تیم در بازی نخست و همچنین تدابیر دراگان اسکوچیچ برای رو نکردن دستش برای بازی سرنوشت ساز مقابل تیم ملی بحرین است. هواداران تیم ملی قطعا در بازی‌های بعدی انتظارشان از تیم ملی کشورمان بیش از نمایش شلخته و ناهماهنگ مقابل هنگ کنگ خواهد بود.

در طرف مقابل تیم ملی بحرین، پنجشنبه شب با ۸ گل ضعیف‌ترین تیم گروه، یعنی کامبوج را در هم کوبید تا هم موقتا و با یک بازی بیشتر نسبت به ایران و عراق به صدر جدول برود و هم خط و نشانی برای ملی پوشان ایران کشیده باشد.

خط و نشانی که سرمربی بحرین هم آن را ادامه داد و در مصاحبه‌ای درباره جدال با ایران گفت: "ما در ترکیب تیم، بازیکنانی داریم که می‌توانند تفاوت ایجاد کنند و در پایان یک شگفتی خلق کنیم. بازی‌های سختی پیش رو داریم، اما می‌توانیم سربلند از بازی پیش روی خود مقابل ایران بیرون بیاییم."

دیدار رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی بحرین به پایان رسید. دیداری که در کشور بحرین برگزار شد و حال با توجه به شیوع ویروس کرونا و البته لابی بحرینی‌ها که میزبانی این چند مسابقه گروه سوم را گرفتند، ملی پوشان ایران دیدار برگشت را هم باید دوباره در بحرین برگزار کنند. با توجه به بحرینی بودن رئیس AFC باید منتظر امتیازات بیشتر به بحرینی‌ها هم باشیم. امیدواریم این امتیازات روی عملکرد داوری تاثیر نگذارد. شکست ایران در این مسابقه احتمالا به منزله پایان رویای رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود‌.

اسکوچیچ احتمالا چند تغییر در ترکیب نسبت به بازی با هنگ کنگ در جدال با بحرین خواهد داشت. تغییر محتمل‌تر، بازگشت احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی به ترکیب اصلی خواهد بود. حاج صفی در بازی با هنگ کنگ حتی یک دقیقه‌ هم به میدان نرفت و احتمالا دلیل غیبت او یک کارته بودن و احتمال محرومیتش برای جدال مهم با بحرین بود. کاپیتان تیم ملی هم در پست دفاع چپ و هم در پست هافبک میانی می‌تواند بازی کند.

در پست دفاع چپ با توجه به عملکرد خوب وحید امیری در پرسپولیس و تیم ملی و فیکس بودن او در همه بازی‌هایی که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بوده است، کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

در پست هافبک میانی هم در بازی با هنگ کنگ، عزت اللهی و نوراللهی بازی کردند و احتمالا احسان به جای یکی از این ۲ بازیکن به میدان خواهد رفت. با توجه به استراحت بیشتر عزت اللهی و دقایق کمتر بازی او در جدال با هنگ کنگ نسبت به نوراللهی، به نظر می‌رسد اسکوچیچ، حاج صفی را جانشین احمد در جدال با بحرین خواهد کرد.

تغییر دیگر ممکن است در قلب خط دفاع رخ دهد. در جدال با هنگ کنگ ما یک گل ساده خوردیم. گلی که هم صادق محرمی روی آن مقصر بود و هم ۲ مدافع وسط! بعید است اسکوچیچ صادق محرمی را که البته این روز‌ها اصلا آماده نیست، نیمکت نشین کند؛ اما این احتمال که مرتضی پورعلی گنجی را به جای خلیل زاده یا کنعانی زادگان به ترکیب اصلی وارد کند، زیاد است. با توجه به افت محسوس خلیل زاده از زمان رفتن به لیگ قطر و البته تجربه بالای پورعلی گنجی، احتمال نیمکت نشینی شجاع و بازی مرتضی بیشتر از نیمکت نشینی کنعانی است.

در خط حمله هم مهدی طارمی و سردار آزمون با توجه به این که در حال حاضر آماده‌ترین بازیکنان تیم ملی ایران محسوب می‌شوند و نیاز مبرم ایران به پیروزی مقابل بحرین، در ترکیب اصلی خواهند بود. هر چند در بازی با هنگ کنگ این ۲ عملکرد خوبی نداشتند و انگار با توجه به بازی در اروپا، آب و هوای بحرین روی آن‌ها تاثیر گذاشته است.

هافبک های کناری ما در جدال با هنگ کنگ، قلی زاده و جهانبخش بودند. با توجه به عملکرد خوب قلی زاده و البته نقش محوری جهانبخش در ترکیب تیم ملی، پیش بینی می‌شود این ۲ باز هم در ترکیب اصلی قرار بگیرند. هر چند ممکن است مهدی ترابی در ترکیب اصلی جانشین یکی از این ۲ شود یا وحید امیری در پست هافبک چپ قرار بگیرد، میلاد محمدی مدافع چپ شود و جهانبخش یا قلی زاده روی نیمکت بنشینند.

پیش بینی هافبک‌های کناری تیم ملی در بازی با بحرین، سخت‌ترین قسمت حدس زدن ترکیب تیم ملی است و البته دست اسکوچیچ در این پست هم بیش از هر پست دیگری باز است؛ این سرمربی کروات حتی می‌تواند از مهدی قایدی و سامان قدوس هم در این پست استفاده کند.

در تیم ملی بحرین هم اگر چه این تیم هیچ محرومی برای جدال با ایران ندارد، اما یک مصدوم مهم دارد. محمد الحردان که در بازی رفت دروازه تیم ملی ایران را از روی نقطه پنالتی باز کرد و بحرین را به پیروزی ارزشمند مقابل تیم مارک ویلموتس رساند، حالا در این بازی غیبت خواهد داشت.

ستاره تیم المحرق به دلیل مصدومیت انگشت پای خود را به تیغ جراحان سپرد و یک ماه دیگر به میادین فوتبال بازخواهد گشت.

این بازیکن برای ۳ مسابقه حساس بحرین به تیم ملی دعوت نشد و هلیو سوسا باید در پی جانشین این هافبک دفاعی جنگنده باشد.

سرمربی پرتغالی بحرین می‌دانست ترکیب آن‌ها مقابل کامبوج توسط مربیان و آنالیزور‌های تیم ملی فوتبال ایران و حتی عراق رصد می‌شود، پس تقریباً بازیکنان نیمکت نشین و غیر اصلی را مقابل کامبوج بازی داد و فقط چند بازیکن اصلی در ترکیب ثابت این تیم در آن بازی قرار داشتند تا سخت بشود ترکیب آن‌ها را مقابل تیم ملی ایران پیش بینی کرد.

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمد حسین کنعانی زادگان، صادق محرمی، وحید امیری، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی طارمی و سردار آزمون.

ترکیب احتمالی تیم ملی بحرین:

ابراهیم لطف الله، احمد عبدالله، حمد محمود الشمسان، سید علی عیسی، علی جعفر مادان، علی عبدالله، احمد نبیل، جاسم الشیخ، کمیل الاسود، مهدی الهومایدان و محمد سعد الرومایحی.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

 3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

 6. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 7. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 8. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

 9. عکسی زیبا از جواد فروغی

 10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 11. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 12. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 13. کارِ کیست؟!

 14. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 15. دو كلمه با ظريف و روحانی

 16. یک نفر در کرج به اتهام انتشار تصاویر خالکوبی دستگیر شد

 17. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 18. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 19. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 20. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 21. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 22. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 23. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 24. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

 25. اندیشکده آمریکایی: قطع روابط امارات و عربستان حتمی است

ابر آروان

آخرین عناوین