روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

گروه سیاسی الف،   4000316044 ۵۹ نظر، ۵۶ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 

فرایند سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هر روز با حاشیه های زیادی در فضای مجازی و واقعی همراه است. در «روایت سیزدهم»، هر روز مروری خواهیم داشت بر مهمترین اخبار و حاشیه های انتخاباتی.

-------------------------------------------اولین مناظره تلویزیونی  شروع غیر قابل انتظاری داشت که عمده آن نیز به حمله زودهنگام دو نامزد مایل به اصلاحات و دولت بر می گشت. همتی و مهر علیزاده از همان آغاز مناظره و پیش از آنکه در معرض پرسش از رقبا قرار بگیرند حمله ای را که از پیش با کلمات و کلید واژه هایی طراحی شده تدارک دیده بودند شروع کردند و طبیعتا پاسخ های تندی از رقبا دریافت کردند. همتی حتی حملات خود را قبل از آغاز مناظره و پیش از ورود به استودیو مناظره آغاز کرده بود. انتقاد به اینکه چرا همه نامزدها «آقا» خطاب شدند و فقط رییسی «جناب آقای» از جمله این موارد است. 

اما نحوه برگزاری مناظره و نوع سوالات نیز انتقادهایی را متوجه صدا وسیما کرده است. سوالات خنثی و  کلی و نپرداختن به برخی پرسش های مهم دیگر و وقت ناچیز برای پاسخگویی که نامزدها را به سمت شعار دادن می کشاند از عمده این انتقادهاست. سطح پایین کیفیت پاسخگویی نامزدها هم از جمله این انتقادات کلی است . 

چهره ها و رسانه های نزدیک به دولت نیز از اینکه در مناظره به دو عامل اصلی مشکلات امروز کشور یعنی ظهور ترامپ و کرونا اشاره ای نشده انتقاد کرده اند. با این حال داده کاوی های مربوط به واکنش کاربران نشان می دهد که توجه آنان در این مناظره به زاکانی، رییسی، همتی و جلیلی معطوف بوده است. 

اما نحوه برخورد همتی و مهر علیزاده با رقبا نیز از نظر ناظران دور نماند. عمده نقدها دراین باره به بی اخلاقی این دو نامزد اشاره داشت و حتی برخی فعالان سیاسی اصلاح طلب نیز به این موضوع اشاره کردند و بازنده مناظره از این لحاظ را همتی و مهرعلیزاده معرفی کردند. 

 اسماعیل دوستی فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفته است: بحث سندروم پست بیقرار و مدرک ششم ابتدایی که توسط آقای مهرعلیزاده مطرح شد بی‌احترامی بود و باید ایشان حتما از بیان این توهین‌ها عذرخواهی کند. رئیس قوه قضاییه باید مجتهد باشد و رهبری هم یک مجتهد را برای ریاست‌ قوه قضاییه منصوب می‌کنند. بنابراین آقای مهرعلیزاده باید اخلاقا از آقای رئیسی عذرخواهی کند؛ البته این توهین‌ها قطعاً جواب منفی از سوی جامعه خواهد گرفت.

منصور مظفری مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد نیز گفته است: متاسفانه دو کاندیدای اصلاح‌طلبان در این مناظره کارنامه خوبی از خود نشان ندادند و برای اینکه بتوانند ضعف‌های دولت را بپوشانند، از ابتدا تخریب حضرت آیت الله رئیسی را شروع کردند تا به زعم خودشان فضای دو قطبی مهرعلیزاده - رئیسی و همتی - رئیسی را ایجاد کنند. به اعتقاد بنده ما اصلاح‌طلبان در این مناظره و در بعد اخلاق، بازنده میدان بودیم.

ندا آشتیانی از زندانیان امنیتی که ظاهرا از لحاظ سیاسی مایل به همتی است نیز در واکنش به اظهارات همتی در مناظره نوشته است: «طرفدار رئیسی نیستم ولی باید منصف باشیم». او نوشته است نماینده رییسی در کمتراز یک سال در 30 استان حضور پیدا کرده و نزدیک به 315 بازدید از زندان ها داشته است . 


ترکی صحبت کردن همتی و مهر علیزاده نیز از نگاه برخی کاربران قابل انتقاد دانسته شده است. نیکزاد رییس ستاد انتخاباتی رییسی نیز که خود ترک زبان است با انتقاد از اظهارات مهرعلیزاده به زبان ترکی به این نامزد انتخابات پاسخی کوتاه داده است. پست معنادار  سایت رهبر انقلاب در اینستاگرام

حساب کاربری سایت رهبر انقلاب در اینستاگرام نیز در پست معناداری درباره مناظره عصر روز گذشته بخش هایی از سخنان ایشان را در دیدار با نمایندگان مجلس متشر کرده است:
هر وقتی نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند، کشور به نحوی ضرر کرد. ۱۴۰۰/۳/۶


رکوردشکنی در تلوبیون

در جریان مناظره نخست تلویزیونی ، رکورد مصرف بیشینه پهنای باند اینترنت در «تلوبیون» شکسته شد. بر اساس اعلام مدیران تلوبیون رکورد قبلی مصرف پهنای باند متعلق به فینال لیگ قهرمانان آسیا بوده است. بر این اساس بیشینه پهنای باند مصرفی کاربران تلوبیون از  450 گیگ در ثانیه عبور کرده است.شکایت استاد  محسن رضایی در دانشگاه  از  همتی 

دکتر مسعود درخشان استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با انتقاد از اظهارات همتی درباره مدرک دکتری محسن رضایی با ارسال نامه ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن ابراز شکایت از همتی، خواستار تشکیل دادگاه ویژۀ رسیدگی به این‌گونه جرائم شده است.

این استاد اقتصاد درنامه خود آورده است: سخنان آقای همتی نه تنها توهین بارزی به شخصیت علمی آقای دکتر رضایی است بلکه اینجانب و سایر استادانی که افتخار تدریس به ایشان را داشتیم در مظان اتهام قرار گرفته‌ایم که خلاف اخلاق معلمی عمل کرده و استاندارد دوگانه داشته‌ایم. اینجانب که استاد آقای همتی در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران نیز بودم رسماً از آقای همتی شکایت دارم و از جنابعالی تقاضا می‌کنم دادگاه ویژۀ رسیدگی به این‌گونه جرائم را تشکیل دهید.

دکتر درخشان در این نامه نوشته است: بنده از زمان بازگشایی دانشگاه‌ها در اردیبهشت 1358 تا چندین سال متوالی در دانشکده اقتصاد تهران و دانشگاه‌های تربیت مدرس و امام صادق علیه‌السلام به‌طور پیوسته تدریس کردم. اگر بخواهم کوشاترین و با علاقه‌ترین دانشجوی خود را در آن سال‌ها نام ببرم قطعاً و یقیناً ایشان (رضایی)در جایگاه ممتاز سه نفر اول خواهند بود.

به نوشته وی: رسالۀ دکتری آقای دکتر رضایی که در زمینۀ پول و اعتبار است کاشف از ظرفیت نظریه‌پردازی‌های بدیع ایشان در مسائل پولی و اعتباری است. بنده ایشان را صاحب‌ نظری قوی و آگاه در مسائل پولی چه در ابعاد تئوریک و چه در جنبه‌های کاربردی می‌دانم.

 


شوخی برخی کاربران با «جناب آقای» همتی

برخی کاربران با اضافه کردن کلمه «جناب آقای»  در کنار نام و  امضای رییس کل بانک مرکزی روی اسکناس 10 هزار تومانی با انتقاد همتی به مجریان مناظرات صدا وسیما قبل از ورود به مناظره شوخی کرده اند.


جلیلی: از صداقت همتی  خوشم آمد!

سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوی پس از مناظره اول  با حضور در تلویزیون اینترنتی خود در بستر تلوبیون، گفته است: من از صداقت آقای همتی خوشم آمد؛ ایشان گفتند خیلی از مواردی که نامزدهای دیگر میگویند امکان‌پذیر نیست و نمی‌شود. بر همین مبنا من ایشان درخواست کردم در محضر مردم مناظره کنیم. چون ما مدعی هستیم می‌شود و ایشان می‌گویند نمی‌شود.

سعید محمد: حمایتم از رییسی بی چشمداشت است

سعید محمد در حاشیه یک مراسم انتخاباتی رییسی که در زنجان برگزار شده است در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تمایلی دارید در کابینه آقای رئیسی در دولت بعدی حضور داشته باشید گفته است: بنده برای حمایتم از آیت‌الله رئیسی هیچ شرطی نگذاشتم و اگر ایشان صلاح بدانند به عنوان سرباز نظام در خدمتشان خواهم بود؛  برای بنده خدمت به مردم بالاترین درجه را دارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۱۹۲۱۷۱۶:۳۳:۲۸ ۱۴۰۰/۳/۱۶
توی مناظره اول ، همتی و مهرعلیزاده طبق دستورات ستاد اصلاح طلبی ، فقط وظیفه حمله به رییسی رو داشتن . نه جواب سوالات رو دادن نه برنامه ای داشتن . فقط از وضع موجود دفاع کردن
ناشناس۲۰۱۹۳۸۶۱۸:۲۷:۳۳ ۱۴۰۰/۳/۱۶
رییس جمهور فقط یک مجری است.
ناشناس۲۰۱۹۳۸۸۱۸:۲۹:۱۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
هر کدام از این آقایان سالها در این کشور سابقه داشته اند. عصاره کار آنها شده است وضعیت فعلی مملکت.
ناشناس۲۰۱۹۳۹۳۱۸:۳۰:۳۷ ۱۴۰۰/۳/۱۶
تمام این دوستان برای ورود به دانشگاه از سهمیه استفاده کرده اند.
ناشناس۲۰۱۹۳۹۶۱۸:۳۲:۵۷ ۱۴۰۰/۳/۱۶
تمام این آقایان از مرز بازنشستگی عبور کرده اند. بهتر نیست که دوران اواخر عمر را با خانواده بگذرانند؟
ناشناس۲۰۲۰۳۳۶۰۹:۲۸:۵۷ ۱۴۰۰/۳/۱۷
قانون ممنوعیت استفاده از بازنشستگان برای بعضی شغل هاست
ناشناس۲۰۱۹۳۹۹۱۸:۳۴:۴۶ ۱۴۰۰/۳/۱۶
دست آوردهای 20 ساله محسن رضایی در مجمع تشخیص مصلحت چه بوده است؟
ناشناس۲۰۱۹۴۰۱۱۸:۳۶:۴۹ ۱۴۰۰/۳/۱۶
هیچکدام از این آقایان برنامه ندارند.
ناشناس۲۰۱۹۴۰۵۱۸:۳۸:۴۳ ۱۴۰۰/۳/۱۶
کارکرد زاکانی و قاضی زاده هاشمی در دوران نمایندگی شان چه بوده است؟ چه کار مثبتی کرده اند؟
ناشناس۲۰۱۹۴۱۳۱۸:۴۳:۰۹ ۱۴۰۰/۳/۱۶
بدون تعامل با دنیا مشکلات کشور حل شدنی نیستند. در این حوزه، رییس جمهور فقط یک مجری است.
ناشناس۲۰۲۰۳۴۳۰۹:۳۰:۵۹ ۱۴۰۰/۳/۱۷
روحانی که رفت به توافق برجام هم رسید دیگه تقصیر ما چیه اونا به تعهداتشان عمل نکردن؟!
ناشناس۲۰۱۹۴۲۵۱۸:۴۸:۱۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
کدامیک از این کاندیداها جهادی است؟!
ناشناس۲۰۱۹۶۰۶۲۱:۰۹:۳۵ ۱۴۰۰/۳/۱۶
اصلاحات اعلام نموده است در این دوره انتخابات نماینده ای ندارد
ناشناس۲۰۱۹۶۲۹۲۱:۳۶:۱۲ ۱۴۰۰/۳/۱۶
اونایی که منفی میدید برید به همتی رای بدید فقط بعدا نگید چرا نشد چرا گران شد چرا ال شد چرا بل شد!!!!!!!!
ناشناس۲۰۲۰۱۲۷۰۷:۲۷:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۱۷
این مناظرات سطح اخلاقی کاندیداها رو بخوبی نشون داد ولی از نظر سطح فنی و برنامه مند بودن چیز زیادی نداشت.
ناشناس۲۰۱۹۲۲۴۱۶:۳۵:۰۴ ۱۴۰۰/۳/۱۶
اقای مهرعلیزاده که میگه رییسی شش کلاس سواد داره و منظورش اینه که تحصیلات حوزوی اعتباری نداره ، چجوری تمام عمرش رو صرف خدمت به رفسنجانی و خاتمی و روحانی کرده ، که همه شون روحانی بودن و تحصیلاتشون از رییسی کمتر بود ؟؟؟
ناشناس۲۰۱۹۴۰۶۱۸:۳۹:۴۲ ۱۴۰۰/۳/۱۶
رمز جوانی آقای رضایی چیست؟
ناشناس۲۰۱۹۲۲۶۱۶:۳۶:۴۹ ۱۴۰۰/۳/۱۶
جالبه که همتی که شریک روحانی و جهانگیری و نهاوندیان و نوبخت بوده ، مثل سیف ، متهم ردیف اول در بورس و تغییر نرخ ارز و حراج سکه و ... هست ؛ بعد میگه من اقتصاددانم !!!
ناشناس۲۰۱۹۴۰۷۱۸:۴۰:۱۹ ۱۴۰۰/۳/۱۶
همتی کشور را از ونزوئلایی شدن نجات داد.
ناشناس۲۰۱۹۵۰۶۱۹:۴۹:۱۰ ۱۴۰۰/۳/۱۶
همه در این مملکت دکتر هستند. مگر آنکه خلاف آن ثابت شود.
ناشناس۲۰۱۹۲۲۸۱۶:۳۷:۴۵ ۱۴۰۰/۳/۱۶
سیاست دروغگویی و تخریب ، که روحانی و جهانگیری راه انداختن برای حذف قالیباف ، این بار توسط همتی و مهر علیزاده اجرا میشه علیه رئیسی
ناشناس۲۰۱۹۲۲۹۱۶:۳۸:۱۰ ۱۴۰۰/۳/۱۶
مناطره در مورد اقتصاد بود ولی حتی یه کلمه در مورد ریشه های مشکلات اقتصادی صحبت نشد مثل سیاست خارجی و تحریم
ناشناس۲۰۱۹۲۳۱۱۶:۳۸:۳۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
نمایندگان محترم مجلس لطفا هرچه سریعتر طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را اجرایی فرمایید
ناشناس۲۰۱۹۵۰۲۱۹:۴۷:۵۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
عاقبت طرح تحیق و تفحص از صدا و سیما چه شد؟
ناشناس۲۰۱۹۵۵۳۲۰:۳۴:۱۰ ۱۴۰۰/۳/۱۶
نمایندگان هر چه سریعتر طرح تحقیق و تفحص از صدا و سیما را عملیاتی نمایند علی برکت الله
ناشناس۲۰۱۹۲۳۳۱۶:۳۹:۳۷ ۱۴۰۰/۳/۱۶
دو تا جمله خیلی قشنگ اقای زاکانی : باید به همتی نوبل شیمی بدن با این بلایی که سر سرمایه ملی آورده . همتی کاندیدای پوششی اصلیه که اومده هشت سال افتضاح دولت رو بپوشونه .
ناشناس۲۰۱۹۴۱۴۱۸:۴۳:۵۰ ۱۴۰۰/۳/۱۶
زاکانی هم اکنون 12 مشاور دارد!!!
ناشناس۲۰۲۰۳۵۳۰۹:۳۳:۵۵ ۱۴۰۰/۳/۱۷
مگه داشتن مشاور عیبه؟
ناشناس۲۰۱۹۲۳۴۱۶:۳۹:۴۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
تنها راه نجات کشور ملی کردن ثروت های حرام و نامشروع می باشد و بس والسلام
ناشناس۲۰۱۹۴۱۶۱۸:۴۴:۲۸ ۱۴۰۰/۳/۱۶
افکار سوسیالیستی منسوخ شده اند.
ناشناس۲۰۱۹۲۳۵۱۶:۴۰:۲۸ ۱۴۰۰/۳/۱۶
همتی همون روحانیه و نتیجه کارش همین الان هم معلومه . آزموده را دوباره آزمودن خطاست .
ناشناس۲۰۱۹۲۳۷۱۶:۴۱:۲۰ ۱۴۰۰/۳/۱۶
الان همتی میخواد چیکار کنه ؟ چند سال رییس بانکهای مختلف و بانک مرکزی بوده و نتیجه ش شده این وضع اسفناک ! حالا میخواد بدترش کنه ؟!
ناشناس۲۰۱۹۲۳۸۱۶:۴۱:۳۸ ۱۴۰۰/۳/۱۶
همتی جوری به رقیب حمله می کرد یکی ندونه فکر میکنه رئیسی و رضایی این 8 سال گذشته رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی بودند !
ناشناس۲۰۱۹۶۱۷۲۱:۲۸:۲۰ ۱۴۰۰/۳/۱۶
اقای ریسی میتونه کارخونه رو باز کنه میتونه بنزین گرون کنه نمیتونست در اقتصاد مملکت تاثیر گذار باشه همه این افراد در مناظره مقصر شرایط فعلی هستن ولی متاسفانه طلب کارن
ناشناس۲۰۱۹۲۴۰۱۶:۴۲:۵۴ ۱۴۰۰/۳/۱۶
آقای رئیسی دکترای حقوق دارند آقای مهرعلیزاده بداند با توهین و دروغ کاری پیش نمیرود.
ناشناس۲۰۱۹۵۴۴۲۰:۲۸:۳۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
ایشان دکترای حقوق ندارند، بلکه دکترای فقه و حقوق دارند که کاملاً با هم متفاوتند.
ناشناس۲۰۱۹۲۴۳۱۶:۴۶:۱۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
با فعالان اصلاح طلب موافقم همتی و مهرعلیزاده بازنده اخلاق شدند.
ناشناس۲۰۱۹۲۵۵۱۶:۵۲:۲۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
همتی چرا از مناظره دو طرفه با زاکانی در دانشگاه طفره رفت ؟!
ناشناس۲۰۱۹۳۶۶۱۸:۱۰:۴۷ ۱۴۰۰/۳/۱۶
چون زاکانی لهش میکرد
ناشناس۲۰۱۹۲۵۹۱۶:۵۴:۳۷ ۱۴۰۰/۳/۱۶
البته ایشان نفرموده اند که زمان کلاس های آقای رضایی با سایر دانشجویان یکسان بوده ویا استادخصوصی داشته اند ؟؟؟؟ ضمناً در زمان تحصیل ، حکم کارگزینی چه بوده است؟ مامور به تحصیل و یا مرخصی و یا ..؟؟؟؟؟!!!!
ناشناس۲۰۱۹۴۱۱۱۸:۴۱:۵۶ ۱۴۰۰/۳/۱۶
دانشگاههای ایران کارخانه مدرک سازی هستند.
ناشناس۲۰۱۹۴۹۷۱۹:۴۴:۲۳ ۱۴۰۰/۳/۱۶
دانشجوی دکترا در دانشگاه دولتی باید تمام وقت در دانشگاه حضور داشته باشد. رضایی بوده؟
ناشناس۲۰۲۰۱۹۳۰۸:۳۳:۱۶ ۱۴۰۰/۳/۱۷
رضایی اول انقلاب لیسانس داشته و مهندس بوده
ناشناس۲۰۱۹۲۶۱۱۶:۵۴:۵۷ ۱۴۰۰/۳/۱۶
دولت چرا موقع رفتن یاد ثبت نام یارانه افتاده است ؟!
ناشناس۲۰۱۹۲۶۳۱۶:۵۵:۵۲ ۱۴۰۰/۳/۱۶
همتی سرمایه گذاران بورس را به خاک سیاه نشاند حالا رجزخوانی میکنه !
ناشناس۲۰۱۹۲۸۶۱۷:۱۳:۴۱ ۱۴۰۰/۳/۱۶
دولت فعلی بیشتر از این می ترسد که دولت آینده فسادرها و تخلفات انها را بر ملا و اقدام به محاکمه انها بنماید
ناشناس۲۰۱۹۳۶۸۱۸:۱۱:۲۲ ۱۴۰۰/۳/۱۶
دقیقا . میترسن که محاکمه بشن
ناشناس۲۰۱۹۲۹۴۱۷:۱۸:۴۴ ۱۴۰۰/۳/۱۶
همه ی مردم دنیا می دانند که لیبرال ها در دنیا بی اخلاق ترین هستند
ناشناس۲۰۱۹۸۳۵۲۳:۴۷:۰۸ ۱۴۰۰/۳/۱۶
کدام لیبرال؟!! مثل همیشه، جنگ زرگری نمایشی بر سر دسترسی به سفره ملت ایران هست.
ناشناس۲۰۱۹۲۹۸۱۷:۲۳:۰۹ ۱۴۰۰/۳/۱۶
آن چیزی که امام خمینی هشدارش را داده بود اتفاق افتاد و کشور به مدت هشت سال از سال های که می ت انست طلایی باشد بدست نا اهلان و نامحرمان افتاد
ناشناس۲۰۱۹۳۵۸۱۸:۰۳:۱۵ ۱۴۰۰/۳/۱۶
فقط 8 سال؟؟؟؟ دولت فخیمه بهار هم حتما جزو زمان طلایی ایران بوده نه؟؟؟
ناشناس۲۰۱۹۳۷۵۱۸:۲۰:۱۴ ۱۴۰۰/۳/۱۶
هشت سال قبلش هم بود که فراموش فرمودید
ناشناس۲۰۱۹۵۵۷۲۰:۳۸:۰۴ ۱۴۰۰/۳/۱۶
و نه اینکه 8 سال قبلش هم خیلی دست غیر نااهلان و غیر نامحرمان بود؟؟؟!!!
ناشناس۲۰۱۹۷۲۵۲۲:۲۷:۰۵ ۱۴۰۰/۳/۱۶
خدا رو شکر پس می پذیریدکه احمدی نژاد جزو اهل ها و محرم ها بوده است؟!!!
ناشناس۲۰۱۹۸۴۷۲۳:۵۳:۵۳ ۱۴۰۰/۳/۱۶
فقط هشت سال؟
سرباز۲۰۱۹۶۹۰۲۲:۰۵:۲۳ ۱۴۰۰/۳/۱۶
تقریبا بیش از 90 درصد کامنت ها در تایید بازنده مناظره است. ولی نمودنم چرا منفی ها بیشترند؟ لشکر سایبری منافقین را دریابید.
ناشناس۲۰۱۹۷۲۰۲۲:۲۴:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۱۶
مهرعلیزاده باید بابت توهین ها از رئیسی عذرخواهی نماید.
ناشناس۲۰۱۹۸۷۶۰۰:۱۰:۰۴ ۱۴۰۰/۳/۱۷
حالا کدوم 8 سالهای قبلی خوب بودن که 8 سال روحانی خوب نبوده؟؟هرکدام از دیگری افتضاح تر.
ناشناس۲۰۲۰۰۳۹۰۳:۱۷:۱۶ ۱۴۰۰/۳/۱۷
دکترا از دانشگاه شهید مطهری! اولین بار بود اسم این دانشگاه رو شنیده بودم سرچ کردم دیدم دانشگاه علوم دینی هست.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 3. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 4. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 9. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 10. چرا آمریکا «اسد» را دوست ندارد

 11. مهریه بالاتر از ۱۴ سکه، بدون گواهی استطاعت مالی را ممنوع کنید

 12. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 13. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 14. آقای رییسی بگذر !

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 17. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 18. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 19. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 20. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 24. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 25. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 3. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 4. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 5. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 6. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 7. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 8. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 9. آقای رییسی بگذر !

 10. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 11. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 14. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 15. برای دختر حاج قاسم نه!

 16. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 17. رییسی گذشت !

 18. واکنش فعالان فضای مجازی به مناظره اول / کدام نامزدها بهتر ظاهر شدند ؟

 19. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 20. عنابستانی یک‌ قدم به دادگاه نزدیک‌تر شد/ بیانیه گروسی علیه ایران/ توضیحات قوه قضائیه درباره کلیپ جنجالی/ تحلیل آذری‌جهرمی از نحوه خداحافظی روسای جمهور

 21. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 22. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 23. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 24. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 25. اظهارات یک دانشجوی ایرانی دانشگاه تیلبرگ هلند درباره مدرک تحصیلی مهر علیزاده

آخرین عناوین