رئیس سابق بسیج جامعه زنان کشور در نشست چالش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ مطرح کرد: تهمت تاریخی لیبرال ها در خصوص دیدگاه جبهه انقلاب در مورد زنان

سیاسی،   4000310084

مینو اصلانی؛در نشست چالش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: از گذشته تا به امروز یک تهمت تاریخی نسبت به جبهه انقلاب وجود دارد که دائم این جبهه را نسبت به ضدیت با حضور و مشارکت فعال زنان در جامعه متهم می کنند در حالیکه از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون ۲۰۰ قانون در حمایت از زنان به تصویب رسیده است و اخیرا هم کتابی ۷۰۰ صفحه ای در خصوص حمایت های جمهوری اسلامی ایران از زنان تدوین شده است.

تهمت تاریخی لیبرال ها در خصوص دیدگاه جبهه انقلاب در مورد زنان

به گزارش الف به نقل از روابط عمومی ائتلاف مدیران نواندیش؛ مینو اصلانی مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی و رئیس سابق بسیج جامعه زنان کشور در نشست مشترک ائتلاف مدیران نواندیش با برخی کاندیداهای شورای شهر تهران با موضوع بررسی چالش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر ضرورت حمایت از حقوق زنان و خانواده تاکید کرده اند که در این زمینه می توان به پیام رهبر انقلاب به کنگره 7 هزار زن شهید کشوری اشاره کرد که نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگویی جدید از «زن» را تاریخ‌ساز خواندند و با اشاره به ظهور هزاران زن با روحیه‌ی کربلایی در صحنه‌ی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کردند دیر یا زود زنان ایرانی در سرنوشت و جایگاه زنان جهان، اثرگذار خواهند شد.

وی افزود: فرصت انتخابات یک فرصت طلایی است تا دولتی سرکار بیاید که الگویی برای ایجاد هویت در بحث زن و خانواده باشد و بتواند زمینه ساز ایفای نقش زنان ایرانی در سرنوشت و جایگاه زنان جهان باشد.

اصلانی بهترین راه تشخیص نحوه ی مواجهه ی فکری کاندیداهای ریاست جمهوری با موضوع زنان را بررسی مدل رفتاری ایشان در ارتباط با بحث زن و خانواده دانست و تاکید کرد: رئیس قوه قضائیه فردی است که زمینه رشد و تعالی خانواده خود را به بهترین نحو فراهم کرده است و وقتی به خانواده ایشان نگاه میکنیم می بینیم که هر یک از اعضای خانواده ایشان در مجامع علمی و دانشگاهی حرف های زیادی برای گفتن دارند.

در ادامه ی این نشست دکتر محمد ابویی مهریزی؛ دبیر کل مجمع مدیران نواندیش گفت: در کارزار انتخابات ریاست جمهوری نباید از اهمیت شورای شهر آینده تهران غافل شد و باید یادمان باشد که امروز شرایط شهر تهران شرایط خوبی نیست و ناامیدی تهرانی ها از بهبود شرایط، سخت ترین چالشی است که در حال حاضر با آن مواجه هستیم. 

وی افزود: قطعا اگر شهردار آینده از نظرات جامعه شناسان و مدیران سابق و اسبق شهرداری تهران و صاحب نظران حوزه مدیریت شهری استفاده کند میتواند بر این چالش سخت پیروز شود.

دکتر محمد صادق افراسیابی؛ دبیر شورای سیاستگذاری انجمن سواد رسانه ای ایران دیگر سخنران این نشست گفت: همان طور که از موضوع نشست پیدا است چالش اصلی انتخابات ۱۴۰۰، چالش مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای است. در این خصوص معتقدم لازم است عملکرد امروز کاندیداهای تایید صلاحیت شده و حتی کسانی که صلاحیت ایشان احراز نشده است یا رد شده است، ثبت و ضبط شود تا نسل های آینده بدانند چه کسانی به خاطر منافع شخصی خود به منافع ملی پشت کردند و چه کسانی علیرغم تمام دلخوری ها باز هم از آینده ی کشور و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای حمایت کردند.

وی افزود: اخباری در برخی رسانه ها منتشر شده است که برخی احزاب، مردم را به حضور حداکثری در انتخابات پیش رو تشویق نکرده اند و جالب اینجا است که برخی از این احزاب، مدعی هستند که از اهمیت موضوع سرمایه های اجتماعی برای رقم زدن آینده ای درخشان برای کشور اطلاع دارند.

افراسیابی تاکید کرد: امروز قدرت کشور در حوزه های نظامی و امنیتی به صورتی است که همه میدانند جمهوری اسلامی ایران محور مقاومت در سطح منطقه و جهان اسلام است و اروپا و آمریکا هم سال ها است خودشان به این نتیجه رسیدند که نمیشود راجع به براندازی نظام فکر کرد و الان دارند برنامه های دیگری را دنبال می‌کنند. پس کسانی که مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ را تضعیف میکنند دارند به مردم خیانت میکنند چون کاهش سرمایه های اجتماعی باعث افزایش فشارهای خارجی بر روی ملت ایران و همین طور بروز چالش های داخلی خواهد شد.

 وی گفت: معمولا در چالش های داخلی و فشارهای خارجی این طبقه متوسط و ضعیف جامعه است که لطمه میخورد و طبقات مرفه و ثروتمند جامعه گاهی درکی از مسائل طبقات متوسط و ضعیف جامعه ندارند.
این مدرس دانشگاه خاطر نشان ساخت: نخبگانی که مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ تشویق نمیکنند قطعا به آینده ی کشور و به طبقات متوسط و ضعیف ظلم میکنند و خودشان دقیقا میدانند که چگونه قصد دارند ملت را فدای امیال شخصی و سیاسی و جناحی خود کنند. 

افراسیابی افزود: البته اساتید حوزه های ارتباطات و جامعه شناسی برخی گلایه هایی که نسبت به عملکرد دولت های گذشته و برخی از بخشهای حاکمیت وجود دارد را درک میکنند اما بالاخره آینده ی کشور و ملت ایران مهمتر از این است که به خاطر این مسائل، آینده را قربانی لجبازی های سیاسی کنیم و در این بین نخبگان سیاسی و رسانه ای وظیفه بیشتری برای تشویق مردم به شرکت در انتخابات دارند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

 2. بمب ساعتی که دولت قبل به ارث گذاشت

 3. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 4. اردوغان در کوچه بن بست

 5. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

 6. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 7. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 8. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

 9. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

 10. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

 11. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 12. تکمله ای بر ماجرای اعتراف برجامی ظريف

 13. سرقت جواهرات یک زن به عنوان مامور تست کرونا

 14. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 15. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 16. توقف حکم اعدام آرمان درآخرین ساعات

 17. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 18. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 19. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 20. قالیباف با طرح صیانت مخالف است؟/ انتقاد یک نماینده از جلسات غیرعلنی مجلس

 21. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

 22. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 23. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

 24. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

 25. ایرانی‌ها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند! / خرید ۱۳۲۳ خانه در یک ماه

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 2. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 3. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 4. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 5. تکمله ای بر ماجرای اعتراف برجامی ظريف

 6. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 7. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 8. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 9. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 10. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 11. قالیباف با طرح صیانت مخالف است؟/ انتقاد یک نماینده از جلسات غیرعلنی مجلس

 12. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 13. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

 14. توئیت روحانی به مناسبت سالروز تاسیس شورای عالی امنیت ملی

 15. بایسته های سفرهای استانی رئیس جمهور

 16. جزئیاتی از فساد چندصدمیلیون‌دلاری دولت روحانی در واردات و تولید نهاده دام/ پای اقوام نزدیک وزرا درمیان است!

 17. لاریجانی پرونده چین را تحویل داد

 18. آزمون بزرگ طالبان

 19. سامانه بی سامان ثبت حقوق مدیران !

 20. تخلف وزارت علوم دولت روحانی در موضوع بورسیه‌ها محرز شد/معرفی روحانی و جهانگیری به عنوان مقصران پرونده به قوه قضاییه

 21. غریب آبادی خطاب به گروسی: فایده عضویت در ان.پی.تی چیست؟

 22. مخبر جایگزین لاریجانی در پیگیری توافق با چین شد؟/ مجلس به پایان انحصار وکالت و سردفتری رای داد/ روایت محمد قوچانی از نقش جدید روحانی در نظام

 23. وعده ای ۴ ساله که هنوز عملی نشده است

 24. طرح حقوق کاربران فضای مجازی در کمیسیون مشترک/ جلسات علنی خواهد بود؟

 25. یک تصمیم ضد رانت مجلس

آخرین عناوین