مهرعلیزاده: برای کسری بودجه راه‌حل‌های خوبی دارم

سیاسی،   4000307055

محسن مهرعلیزاده گفت: درخصوص کسری بودجه خوشبختانه راه حل‌های خوبی دارم و برای مثال راه حل‌های سابق مانند آینده فروشی، اوراق مشارکت یا چاپ کردن پول و موارد دیگر را نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، محسن مهرعلیزاده کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری طی سخنانی با بیان اینکه «می‌توانیم راه را برای فعالیت‌های اقتصادی رقابتی باز کنیم»، اظهار کرد: باید بتوانیم این سهم بیش از ۶۰ درصدی اقتصاد که در دست دولت است را با طی یک روند طبیعی به رقم‌های پائین‌تر و حداکثر ۲۰ الی ۲۵ درصد در طی ۴ سال برسانیم. اگر این روش را پیش ببریم می‌توانیم اقتصاد رقابتی را حاکم کنیم و با اقتصاد رقابتی، تولید رشد کرده و با رشد تولید نیز تورم کنترل می‌شود و با کنترل تورم، نوسانات قیمتی در بازار کنترل خواهد شد.

وی افزود: اینها مراحلی است که باید در پی هم در حوزه اقتصاد طی شوند تا بتوانند به آن مقصد مورد نظر برسند. ما امیدواریم با الگوی صحیحی که اتخاذ خواهیم کرد، از پس این کار بربیاییم و قطعاً برخواهیم آمد؛ چراکه با همکاری دوستانم حدود دو سال است که بر روی این الگو که اقتصاد اجتماعی نام دارد، کار کرده‌ایم و این الگو بر اصول صحیح علمی و تجربه شده‌ای در سطح دنیا پایه‌گذاری شده است.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: اقتصاد اجتماعی، یک اقتصاد توسعه‌ای همراه با مراقبت‌های اجتماعی است به نحوی که بتواند حمایت‌های اجتماعی از بعد تأمین اجتماعی، حقوق بازنشستگی، خدمات، بهداشت، هزینه‌های پزشکی و حداقل دستمزد را تامین کند. اقتصاد اجتماعی می‌تواند حداقل‌های یک زندگی اجتماعی را برای مردم فراهم کند و در عین حال مانع توسعه هم نمی‌شود. مفهوم اقتصاد اجتماعی این است که راه رشد اقتصاد را باز می‌کند اما اجازه له شدن اقشار ضعیف در زیر چرخ‌های سنگین توسعه و رشد را هم نمی‌دهد.


مهرعلیزاده در ادامه با بیان اینکه ان‌شاءالله از روز اول دولت و در عرض حداکثر سه تا چهار ماه انجام خواهم داد این است که ریشه‌های اصلی ایجاد تورم را از بین می‌بریم، اظهار کرد: این اقدامات با رفع موانع تولید و بخشنامه‌های سریع که بتواند قوانین و بخشنامه‌های ناکارآمد و بعضاً متناقض و متعارض را از بین ببرد و راه تولید و صادرات را باز کند، محقق خواهد شد و اثرات خود را طی ماه‌های اول و دوم در بازار و عرصه تولید نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: در خصوص اصلاح نظام بانکی، حتی اگر از روز اول عملیاتی شود، باز هم کار خواهد برد. در خصوص کسری بودجه خوشبختانه راه حل‌های خوبی دارم و برای مثال راه حل های سابق مانند آینده فروشی، اوراق مشارکت یا چاپ کردن پول و موارد دیگر را نخواهیم داشت، بلکه با روش‌هایی مانند حذف یارانه های پنهان بدون اثرگذاری در زندگی مردم و اثرگذاری فزاینده در کالاهای مصرفی، پول مردم را به شکل تزریق در تولید و تزریق در تسهیلات تولید در اختیارشان قرار می‌دهیم و موانع را برخواهیم داشت.

کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: اثر این روش‌ها در چهار و پنج ماه اول دولت خودش را نشان خواهد داد؛ در مرحله اول، توقف تورم و سپس کاهش تورم.

مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: با انجام این اقدامات و با باز کردن راه تولید و صادرات، طی سه تا چهاره ماه پس از تشکیل دولت، روند کاهش تورم آغاز خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به تنوع حضور اقوام و مذاهب در کشور با تاکید بر اینکه توقعات اقوام مختلف ایران برای حرکت در جهت تحقق قانون اساسی خواسته های به حقی است، گفت: خوشبختانه کشور ما رنگین کمان بسیار زیبایی از اقوام متعدد دارد و مجموعه‌ای پازلی از تکه‌های ارزشمند اقوام و مذاهب است؛ اقوام و مذاهب زیبایی های کشور هستند و توقعات آنها نیز خواندن و نوشتن به زبان مادری، انعکاس اخبار به زبان خودشان و توسعه فرهنگ خودشان و همچنین حفظ هویت و ارزش‌های موجود در پیشینه زندگی‌شان است که من معتقدم این مسائل را باید در چارچوب قانون اساسی در اختیار آنها قرار دهیم تا بتوانیم از این رنگین کمان ارزشمند استفاده حداکثری ببریم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

  2. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

  3. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

  4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

  5. آینده محتوم خودروسازی ایران

  6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

  7. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

  8. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

  9. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

  10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

  11. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

  12. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

  13. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

  14. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

  15. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

  16. ما و پنجشیریان

  17. اسرائيل يتيم مي‌شود!

  18. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

  19. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

  20. بارقه های امید در دل مردم

  21. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

  22. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

  23. درباره کدام افغانستان سخن می‌گوییم؟!

  24. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

  25. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

  ابر آروان

  آخرین عناوین