ربیعی: دیگران باید بگویند اگر در این ۸ سال جای دولت بودند چه کار می‌کردند

سیاسی،   4000228059 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی دولت گفت: مشکلات برای مردم زیاد پیش آمده است ولی آدرس غلط دادن به مردم کار نادرستی است. این سه سال به قدری سخت بود که آرزو می‌کنم که این شرایط برای هیچ دولتی تکرار نشود. دیگران باید بیایند بگویند اگر در این ۸ سال جای دولت بودند چه کار می‌کردند.

ربیعی: دیگران باید بگویند اگر در این ۸ سال جای دولت بودند چه کار می‌کردند

علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: این‌روزها خصلت آپارتاید رژیم صهیونیستی در جهان نمایان شده است. این روزها در فلسطین،آسمان در بامداد سربی است و در شبها نارنجی است.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: این روزها شاهدیم که رژیم صهیونیستی بی توجه به ابتدایی ترین اصول و معاهدات  و  قطعنامه های جهانی به روشی مبتنی بر زور و ظالمانه، جنایات خود را علیه مردم مظلوم فلسطین بطور وقیحانه انجام می دهد. بار دیگر مسئله فلسطین به پویش اخلاقی جهانی تبدیل شده است.

ربیعی خاطر نشان کرد: ایرانیان از دیرباز با فرهنگ آزادی خواهانه و دفاع از حق مظلومان در کنار مردم فلسطین بوده اند و این روزها خصلت نژادپرستانه و آپارتاید رژیم صهیونیستی در تمام جهان مشهود شده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز شاهدیم که صدای حمایت از عدالت و آزادی خواهی مردم فلسطین از پنج قاره جهان شنیده می شود، گفت: امروز که وجدان جهانی در برابر این بربریت رخنه کرده در قرن بیست و یکم بیدار شده، ما همچنان پشتیبانی از این دادخواهی جهانی در کنار مردم فلسطین ایستاده ایم و به احقاق حق این مردم تحت ستم مطابق قوانین و هنجارهای بین المللی اصرار داریم.

ربیعی با تاکید بر اینکه این روزها کشور وارد فضای انتخاباتی شده است، تصریح کرد: در مورد انتخابات ابتدا سپاس خود را از بیانات روشنگرانه رهبری معظم انقلاب ابزار می کنم. این رویکرد باید سرمشق همه دستگاهها و نهادهایی قرار گیرد که به نحوی در فرآیند اتتخابات تاثیر دارند. معظم له مشارکت حداکثری را اولویت اول همه دست اندرکاران و ملت اعلام کردند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در بیانات دیگری که فرمودند «بنده در مورد انتخاب اشخاص هیچ دخالتی نمی کنم. در دوره‌های گذشته افرادی که قصد کاندیداتوری داشتند نظر من را می‌پرسیدند که می گفتم نه موافقم نه مخالفم یعنی نظری ندارم، اما در این دوره گفتم همین مطلب را نیز نمی گویم». موضع قاطع و غیرقابل خدشه ای که اعلام کردند راه را برای هر گونه القائات شیطنت آمیز رسانه های خارجی علیه مشارکت حداکثری مردم و سوء استفاده های احتمالی در داخل را بستند.

ربیعی تاظهار داشت: مشارکت حداکثری در ۱۴۰۰ بیش از هر دوره دیگری برای حیات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران ضروری است. بی تردید دولتی بدون پشتوانه آرای قاطبه ملت، از آنچنان سرمایه اجتماعی برخوردار نخواهد بود که بتواند در دورانی که تحریم و کرونا، فشارهای اقتصادی و اجتماعی زیادی را بر جامعه تحمیل کرده و مردمی که نیازمند بهره برداری از مقاومت خود و تحولات پساتحریمی و پساکرونایی در زندگی خود هستند را پاسخگو باشد.

وی خاطر نشان کرد: از سویی دیگر در دنیای پرتلاطم و در حال شکل گیری تحولات منطقه ای و نظم جهانی جدید، نخواهد توانست در جایگاهی مناسب برای منافع ملی ایران قرار گیرد. زیرا کسب جایگاه شایسته ایران در منطقه و جهان امروز حد بالایی از سرمایه اجتماعی را طلب می کند که نیازمند مشارکت حداکثری مردم در انتخاب رییس جمهور و دولت آینده است. غلبه بر مسائل داخلی و حضور پرقدرت در عرصه های بین المللی مستلزم یک دولت قوی است و دولت قوی با مشارکتی بالا حاصل خواهد شد.

ربیعی تصریح کرد: همگان باید به مشارکت حداکثری متعهد بوده و تمام تلاش خود را برای تحقق آن بکار گیریم، به نحوی که تمام آحاد جامعه در یک سبد انتخاباتی بتوانند خواست و مطالبه خود را در سیمای نامزدها تجلی یافته ببینند.

وی خاطر نشان کرد: دولت همانگونه که در ثبت نام ها مطابق مر قانون اساسی عمل کرد، از این پس نیز در امتداد همین حرکت دولت برای فراهم آوردن زمینه حضور مردم در پای صندوق ها و نیز حراست از آرا با شفافیت تمام تلاش خواهد نمود.

ربیعی اظهار داشت: قطعا رسانه ملی و همه رسانه هایی که به نحوی مستقیم و غیرمستقیم از بودجه عمومی استفاده می کنند، رفتاری منصفانه و با فرصت های برابر برای همه نامزدها خواهند داشت؛ هم فرصتهای برابر به همه آنان باید داده شود و هم از اقدامات سلبی و تخریبی مستقیم و غیر مستقیم، اجتناب صورت گیرد.

وی بیان داشت: به رغم اینکه همواره تبلیغات بدخواهان و برخی مواضع در داخل بی اثر نشان دادن آرای مردم را القا کرده اند، اما شاهد بودیم که در این سالها با رای قاطع مردم ایران در سالهای ۹۲ و ۹۶  و تکیه بر دیدگاه مورد نظر اکثریت جامعه، چطور دولت توانست از تداوم روندی که در نتیجه فهم غلط از جهان، ایران را به سمت دام تعارضهای صهیونیست ساخته، سوق می داد ، جلوگیری کند، تله هایی که منجر به ضایع شدن حق و منافع مردم از اقتصاد جهان می شد و نیز ایران را در معرض تهدیدات بین المللی قرار داده بود. اما با وجود به قدرت رسیدن ترامپ و حامیان صهیونیستی اش، آمریکای قدرتمند بالاخره وادار به اعتراف به شکست در جنگ اقتصادی شد و بالاخره در همین روزها به سمت حضوری قدرتمند و عزتمند در معاهدات بین المللی حرکت می کند.

ربیعی گفت: هر چند ترامپ دستاوردهای دولتهای یازدهم و دوازدهم را دچار چالش کرد و خسارت بزرگی به ملت ایران وارد آمد، اما می خواهم بگویم که باز هم دولت برخاسته از آرای مردم بود که ترامپ با آن همه قدرت شیطانی،  به انزوای اخلاقی در جهان کشیده شد، و حتی در ایالات متحده آمریکا دولتی با وعده بازگشت به برجام به روی کار آمد.

وی افزود: اگر در این سالها که ترامپ بود، دولتی ناشی از  اکثریت جامعه ایران ، در مسند قرار نگرفته بود؛ در این صورت فشارها به مراتب به مردم و کشور بیشتر می شد و اگر دولت، همراهی  مردم را با خود نداشت، مقاومت سه ساله و پیروزمندانه را به دست نمی آورد، هرچند مردم در این دوره فشارهایی را نیز متحمل شدند و دولت، نقدها و نگرانی های آنان را نیز به جان خریداری کرد و برای حفظ مصالح و آرامش جامعه پاسخهای آنانی که سهم زیادی در نگرانی ها را داشتند نیز ندارد.

ربیعی با تاکید بر اینکه دولت حداقلی نمی تواند و نخواهد توانست مطالبات حداکثری جامعه را پیگیری کند، تصریح کرد: امیدواریم که همه نهادها، سازمانها و دستگاههای دخیل در انتخابات به الزامات مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رای متعهد باشند و شاهد باشیم که مردم هم در پاسخ و با اعتماد به اثرگذاری رایشان برای آینده کشور، سپردن سکان کشور را به دست دولتی بدون رای اکثریت بر خود روا بدارند.

وی در مورد مسئله کرونا و واکسن این ویروس تصریح کرد: دولت موضوع خرید واکسن و واردات آن از تمامی کشورها و شرکتهایی که امکان پذیر می باشد و نیز حمایت از تولید داخلی را در چند جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت با حضور وزیر بهداشت مورد بحث و بررسی قرار داده است.

ربیعی بیان داشت: خوشبختانه با پیگیریهای دغدغه مند همه اعضای دولت و تلاش های بی وقفه در وزارت امور خارجه به علاوه همکاری تنگاتنگ بانک مرکزی و با پیگیری های وزارت بهداشت امروز به نتایج امیدوار کننده و قابل اطمینان رسیده ایم.

وی تصریح کرد: امروز اعلام می کنم دولت با شفافیت و عدالت، واکسیناسیون گروههای سنی را با اولویت مشخص شده دنبال کرده و امکانات اجرای آن را به سامان رسانده است و در راستای اجرای عدالت سلامت نیز، از همان روزهای اول با برخی سوءاستفاده ها جزیی برخورد جدی صورت داد و امروز نیز برنامه واکسیناسیون به صورت شفاف و عادلانه در حال پیگیری هست و این روند تا پایان ادامه خواهد یافت.

ربیعی بیان داشت: امروز خرسندم اعلام کنم با تمهیداتی که اندیشیده شد حدود ۱۵ میلیون نفر از سالمندان و افرادی که در معرض خطر هستند به زودی واکسینه خواهند شد. تلاش های جمعی دولت، ترتیبی را ایجاد کرده است که روند واردات و تولید داخلی در چند مرکز در ماههای آینده، به گونه ای خواهد بود که دیگر، همه ایرانیان دغدغه  واکسیناسیون را نداشته باشند. این تعهد دولت به مردم بوده و قطعا دولت آینده با بهره مندی از این دستاوردها ادامه این روند را با زیرساخت های ایجاد شده ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه همه اینها در شرایطی رخ داد که با شدیدترین تحریم و جنگ اقتصادی روبرو بودیم، گفت: آمار پنج کشور با بیشترین میزان واکسیناسیون در جهان نشان می دهد این کشورها خود سازنده واکسن هستند. این واقعیت نشان می دهد که سرمایه گذاری ایران برای تولید واکسن در داخل، بسیار درست و راهبردی بوده است. با تولید انبوه واکسن ایرانی که به زودی در برنامه واکسیناسیون عمومی قرار خواهد گرفت، ایران به یکی از کشورهای دنیا با بیشترین میزان تزریق واکسن تبدیل خواهد شد.

سخنگوی دولت با تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم ترکان بیان داشت: زنده‌یاد اکبر ترکان از پیشگامان حرکت و نهضت انقلاب اسلامی بود که تا واپسین روزهای زندگی بدون توجه به جایگاه و سمت، هیچ فرصتی را برای خدمت به مردم از دست نداد.

وی خاطر نشان کرد: مرحوم ترکان از حضور در حرکت انقلاب اسلامی، مقابله با دشمن بعثی و دفاع از ایران، ارتقای توان دفاعی کشور تا ایجاد زیرساخت‌هایی برای رشد و توسعه را در تجربه موفق خود داشت. مفتخرم که چهار دهه آشنایی را با مرحوم ترکان داشتم. وی فردی مملو از دانش و معرفت بود و از فرهنگ جوانمردی، مرام، فداکاری و مردم یاری ایرانیان به طور وافری بهره‌مند بود.

ربیعی در ادامه تاکید کرد: هر نامزدی که نقد غیر منصفانه به دولت کند سریعا خود را موظف به پاسخ می‌دانیم و پاسخ لازم را هم ارائه می‌کنیم. 

وی در پاسخ به این پرسش خبرگزاری فارس که عده‌ای معتقدند حضور گسترده اعضای دولت در صحنه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری احتمالا با هماهنگی رئیس و سایر اعضای دولت بوده است، تا در زمان انتخابات پاسخگوی نقد‌ها باشند و همچنین رفتار بعضی نامزدهای دولت برای انتخابات پیش رو از جمله اینکه برخی هنگام ثبت نام بغض کردند به رغم اینکه خودشان در این هشت سال مسئولیت های کلیدی اجرایی داشتند گفت: هیچگونه تصمیم تشکیلاتی برای حضور اعضای دولت در انتخابات وجود نداشته است. نه این افراد خود را نماینده دولت می‌دانند نه کسی آنها را نماینده کرده است.

سخنگوی دولت بیان داشت: فارغ از اینکه سوال شما در خصوص ثبت نام برخی از افراد دولت درانتخابات غیر منصفانه و القایی است و عملکرد دولت قابل دفاع هست لازم می‌دانم این توضیح را بدهم که اولا ما سال ۹۲ را فراموش نکرده ایم که چه تعداد از اعضای دولت وقت در انتخابات شرکت کرده برخی از اعضای دولت اعم از  وزیر، معاون اول، رییس دفتر و  شماری دیگر وارد عرصه انتخابات شدند و حتی رئیس جمهور وقت برخی افراد را تا وزارت کشور برای ثبت نام همراهی کرد.

وی خاطر نشان کرد: در حافظه ما مانده است که چطور آنروز خیلی ها این امر را مزموم نمی دانستند و حتی خوشحال هم بودند. و یقین بدانید در عصر ارتباطات دل خوش کردن به گزاره فراموش‌کاری جامعه یک خطای فاحش است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: درخصوص هماهنگی افراد برای ثبت نام در انتخابات و اینکه ایا  افراد با چراغ سبز رئیس جمهور در انتخابات شرکت کرده اند با اطمیان و یقین کامل می گویم هیچگونه تصمیم تشکیلاتی و برنامه ریزی شده در این خصوص وجود نداشته و هر کدام از همکاران من بر اساس یک تصمیم شخصی و حق شهروندی خود و بطور طبیعی مانند افراد وابسته به سایر نهادها وارد انتخابات شده اند. احتمالا این امر از نظر مخالفان دولت فقط برای این ۳ نفر مشکل زا هست.

ربیعی تاکید کرد: مشکلات برای مردم زیاد پیش آمده است ولی آدرس غلط دادن به مردم کار نادرستی است. این سه سال به قدری سخت بود که آرزو می‌کنم که این شرایط برای هیچ دولتی تکرار نشود. دیگران باید بیایند بگویند اگر در این ۸ سال جای دولت بودند چه کار می‌کردند.

وی ادامه داد: من کاری به سوال شما در مورد بغض آقای جهانگیری ندارم اما باور دارم، وقتی شاهد تحمیل این همه فشار بر جامعه بودم و در عین حال ضمن آنکه نمی شد علتها را بیان کرد و  انواع تهمت ها و قضاوتهای نارواها نیز شنیده می شد ناخودآگاه بغض به سراغ هر کس می آید.

ربیعی خاطر نشان کرد: تا امروز نیز به سنت این ۸ سال گذشته، مخالفان دولت ، همواره به بیان القائاتی بغض‌آور پرداخته‌اند و طوری صحبت کرده و منفی‌انگاری می‌کنند که انگار دولت در بهترین شرایط قرار داشته است. آنها تمایل دارند تا به مردم نگویند که دولت در بدترین شرایط تحمیل‌ شده نه تنها در طول تاریخ بلکه در جهان قرار گرفته بود اما دولت به همراه ملت شریف، ایستادگی کرد و اجازه نداد تا رویای بدخواهان درباره فروپاشی ایران و به استیصال‌رسیدن مردم تا حد انفجار، تعبیر شود. 

وی اظهار داشت: همه ما در دولت متعهد بودیم تا مردم کمتر در معرض این ناروایی‌ها قرار بگیرند. این سه سال گذشته به قدری سخت بود که آرزو نمی کنم چنین شرایطی برای هیچ دولتی تکرار شود. اما تنها در صورت تکرار آن شرایط میتوان ادعای آنانی را به محک گذاشت و اعتبار سنجی کرد؛ که در این ۸ سال، حتی یک کلمه درباره تحریم صحبت نکردند؛ آنها تحریم‌ها را نادیده گرفتند و ضمن تبرئه ترامپ از اقدامات جنایتکارانه‌اش، حتی بطور عجیبی برخی نگران رای‌نیاوردن مجدد ترامپ هم بودند.

ربیعی گفت: بیشترین فشار به دولت و متعاقب آن معیشت و زندگی مردم در نقطه ای آغاز شد که رسانه های برانداز نظام در خارج و مخالفان دولت در داخل به هم رسیدند  و مخالفان داخلی، می‌خواستند دولت برآمده از صندوق رای را هدف قرار دهند و تخریب نمایند اما نمی دانستند امید مردم و جامعه را هدف قرار داده‌اند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره اینکه  آیا کاندیداتوری برخی اعضای دولت در انتخابات ریاست جمهوری با هماهنگی رئیس‌جمهور بوده است؟ گفت: مجددا تاکید می کنم ثبت نام اعضای دولت در انتخابات تصمیم تشکیلاتی نبوده و هر کدام از این افراد با عنوان یک خواست شخصی وارد عرصه انتخابات شدند. و یقین دارم برای ثبت نام نه با هم هماهنگ بوده اند و نه از اقدام هم مطلع بوده اند.

وی بیان داشت: اولویت دولت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است و تلاش برای حضور همه سلایق و اجرای مر قانون اساسی و برگزاری انتخاباتی همراه با سلامت مردم در شرایط کرونا است.

ربیعی گفت: در مورد منع حمایت و فعالیت اعضای دولت به نفع کاندیداها قانون انتخابات و آیین نامه مربوط به آن حاکم است و دولت خود را متعهد به اجرای کامل قانون می داندو صرفا در راستای تحقق هدف مشارکت حداکثری و با توجه به شرایط کرونایی تلاش می کند، در همین راستا تاکید کرده ایم تمام مراکز روابط عمومی دستگاههای اجرایی نیز از هرگونه فعالیتی که شائبه حمایت و سوگیری انتخاباتی داشته باشد پرهیز نمایند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: امیدواریم تمام ارکان و رسانه هایی که مستقیم و غیرمستقیم از پول بیت المال استفاده می کنند و تریبون های عمومی و نهادها  اصل بی طرفی را رعایت کنند. متاسفانه سابقه خوبی در این خصوص در  اذهان جامعه وجود ندارد.

سخنگوی دولت در مورد کاندیداتوری معاون اول رئیس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری و اینکه آیا ایشان با توجه به اینکه ممکن است در ایام تبلیغات وارد فضای مبارزات انتخاباتی شوند از سمت خود استعفا خواهند داد یا خیر؟ گفت: مجددا تاکید می‌کنم ثبت نام اعضای دولت در انتخابات تصمیم تشکیلاتی نبوده و هر کدام از این افراد با عنوان یک خواست شخصی وارد عرصه انتخابات شدند. و یقین دارم برای ثبت نام با هم هماهنگ نبوده اند و از اقدام هم مطلع نبوده اند.

وی اظهار داشت: همانطور که گفتم اولویت دولت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است که این امر را به مصلحت و منافع ملی نزدیک می‌داند. مردم بدانند اگر مایل به ایجاد هر نوع تحولی که در ذهن دارند، هستند باید صندوق های رای را برای این تغییرخواهی ها پاس بدارند. امیدواریم همه سلایق آنچنان حضوری در انتخابات داشته باشند که مردم تجلی دیدگاهها، امال،  آرزوها و رویاهای  خود را در این زمینه بیابند . 

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: در مورد آقای جهانگیری،  ایشان شخصیتی روشن و مشی مستقلی دارد و در مورد استعفا و عدم استعفا وی قوانین انتخابات حاکم می باشد.

وی درباره اتهاماتی که درباره نقش ایران درباره کمک تسلیحاتی به غزه مطرح می شود تصریح کرد: اساسا این جنگ، جنگی بین گروهی خاص با رژیم صهیونیستی نیست بلکه مقاومتی ستودنی از سوی مردم فلسطین در برابر تجاوزگری بی شرمانه آن رژیم است.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به اینکه رسانه‌های صهونیستی تلاش دارند مسئله مقاومت ملت فلسطین و روح آزادگی در مقابل رژیم صهیونیستی را به سطح یک گروه مقاومت تقلیل دهند و با فرافکنی موضوع ظلم فاحش و جنایت در روز روشن و گسترش سرزمین به زور و آپارتاید منتهی به نژاد پرستی را توجیه کنند، گفت: مقاومت مردم فلسطین در مقابل یک یورش ددمنشانه بر ضد قدس شریف و مردم فلسطین هست. از ویژگی های جدید این مقاومت میزان فراگیری هم در سرزمین های اشغالی و هم در عرصه بین المللی است و اقشار جدیدی وارد این عرصه شده اند. 

وی تصریح کرد: هیچ سطحی از تبلیغات و جعل واقعیات نمی تواند این حقیقت درخشان را پنهان کند که رژیم صهیونیستی با یک رسوایی اخلاقی و راهبردی رو به روست و تنها عامل این رسوایی، خطاهای مکرر سران آن رژیم و اراده شکست ناپذیر مردم آزادی خواه فلسطین برای احقاق حقوق بدیهی و اولیه خود منطبق بر اسناد بین المللی و ارزش های جهانشمول است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور در نامه‌ای به وزیر کشور دستور داد تا ثبت‌نام از داوطلبان ریاست جمهوری طبق قانون فعلی انتخابات انجام بشود. البته هیچ بازتابی از این نامه رئیس جمهور در رسانه ملی دیده نشد . آیا وزارت کشور مطابق بخشنامه رئیس جمهور، ثبت‌نام‌ها از داوطلبان ریاست جمهوری را انجام داد؟ گفت: وزارت کشور پیرو تاکید رئیس جمهور و استفساریه معاونت حقوقی ریاست جمهوری، طبق مُر قانون اساسی اقدام کرد و مطابق قانون فعلی انتخابات‌، از همه کاندیداها ثبت‌نام به عمل آورده است.

وی بیان داشت: مطلعم حتی شورای نگهبان ، ‌خواستار تحویل پرونده‌ها طبق غربالگری مدنظر خود در مصوبه‌اخیرشان شده بود اما وزارت کشور مطابق با قانون فعلی انتخابات، تمام مدارک و پرونده‌ها را برای تصمیم گیری به شورای محترم نگهبان تحویل داده است.

ربیعی گفت: در مورد انعکاس خبری نامه رئیس جمهور به وزارت کشور نیز، نکته شما درست است. متاسفانه رسانه ملی ، نه تنها آنچنان که شایسته بود نامه رئیس‌جمهور را منعکس نکرد بلکه بطور غیرقابل توجیهی، در یکی از بخش‌های خبری‌،  یکی از شهروندان مسن را که برای ثبت‌نام به وزارت کشور مراجعه کرده بود، به شیوه غیرمناسب به نمایش گذاشت و گفت که نامزدی این فرد، نتیجه دیدگاه رئیس جمهور است!

سخنگوی دولت درباره جزییات حمایت دولت از واحدهای تولیدی اسیب دیده ناشی از کرونا گفت: در سال  ۹۹ و جهت حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از بیماری کرونا، بیش از ۹۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۱۲ درصد و با دوره تنفس چندماهه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: حدود ۶۷۰۰میلیارد تومان از این تسهیلات به صورت عام و به رسته‌های چهارده‌گانه آسیب‌دیده اختصاص یافته و ۲۵۰۰میلیارد تومان نیز به بخش‌های خاص نظیر گردشگری، حمل‌ونقل هوایی و مجموعه‌های ورزشی پرداخت شده است. البته برای این شرکت‌ها به دلیل تداوم اثرات بیماری کرونا، دوره تنفس طولانی مدت بوده و بازپرداخت تسهیلات به سال ۱۴۰۰ موکول شده است.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: برای سال ۱۴۰۰ نیز بسته اعطای تسهیلات به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده طراحی شده که در هفته‌های آینده توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصویب و ابلاغ خواهد شد. لازم به ذکر است که در کنار حمایت از بنگاه‌ها، حدود ۳۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت نیز به خانوارها و اقشار آسیب‌پذیر نظیر مستاجران پرداخت شده که بازپرداخت بخش عمده این تسهیلات از محل یارانه نقدی یا معیشتی خانوارها صورت می‌پذیرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این موارد برای بیکار شدگان ناشی از کرونا نیز ۳ هزار میلیارد تومان بیمه بیکاری در نظر گرفته شد که نزدیک به  ۲ هزار میلیارد تومان تاکنون هزینه شده است.

 سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره  برخی اتهام زنی‌ها به دولت و عدم رعایت اخلاق انتخاباتی  گفت: متاسفانه برخی از نامزدها با بی انصافی و بدون توجه به جنگ اقتصادی و تحریم‌های بی سابقه و فراگیری کرونا، برنامه تبلیغاتی خود را حمله و هجمه به هشت سال گذشته بنا نهاده‌اند و با رویکردی نفی‌انگارایانه به میدان آمده‌اند و امیدواریم شاهد برنامه‌های ایجابی کاندیداها هم باشیم و بطور مشخص صورت مسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را ترسیم کنند.

وی ادامه داد: فکر کنم حدود ۲ سال پیش از همین تریبون اشاره کردم که با تخریب دولت و فرود آوردن آن کسی فرازی نخواهد داشت. همه دولت‌ها بخشی از تاریخ این انقلاب هستند و فراموش نکردیم در دوره‌ای افرادی برای جلب رای، تمامی دولت‌ها و دستاوردهای دولت های پس از انقلاب را تخریب کردند و امروز به کلیه دستاوردهای نظام طعنه می‌زنند.

ربیعی افزود: به عنوان یک شهروند امیدوارم در این دوره کاندیداها بگویند که چه برنامه‌ای برای تعامل با جهان دارند و اگر تحریمی پیش بیاید چه اقدامی خواهند کرد؟ برنامه خود را در خصوص آزادی‌های سیاسی و اجتماعی به صورت شفاف اعلام کنند. چه نگاهی به فضای مجازی دارند و در صورت پیروزی به دنبال توسعه یا محدود کردن فضای مجازی هستند؟ برای رفاه و معیشت مردم چه برنامه کاربردی و مشخصی دارند؟ مردم بدون تردید در این دوره برنامه کاندیداها را رصد خواهند کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۷۸۴۶۶۱۳:۵۰:۰۶ ۱۴۰۰/۲/۲۸
حداقل دورغ نمیگفتم.
ناشناس۱۹۷۸۵۲۳۱۴:۰۹:۵۶ ۱۴۰۰/۲/۲۸
آقای ربیعی حتماً خبر ندارد که این روش ( توپ در زمین دیگران انداختن ) خیلی ساله که نخ نما شده .
ناشناس۱۹۷۸۵۹۰۱۴:۳۵:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۸
چرا این ها اینقدر رو اعصاب راه می روند؟
ناشناس۱۹۷۸۶۹۴۱۵:۲۱:۴۷ ۱۴۰۰/۲/۲۸
استعفا میدادم ...
ناشناس۱۹۷۸۷۶۵۱۵:۵۵:۲۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
در صورت عدم توانایی در مدیریت ،بخاطر پیشرفت کشورم استعفا می دادم
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 2. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 3. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 4. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 5. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 6. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 7. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 8. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 9. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 10. این همه شباهت عجیب نیست !

 11. پاسخ روحانی به انتقادات نامزدها از مذاکرات/ امیدواری واعظی به نتایج مذاکرات وین/ روایت جهانگیری از تنش در جلسه‌ای درباره قیمت بنزین/ تکذیب دو گمانه‌زنی درباره رئیس آینده قوه قضائیه

 12. همتی: دولت کارآمد تشکیل می‌دهم/ با رای ندادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد

 13. دشمنی با ایران ، اقتضای طبیعت اسراییل

 14. انصراف قاضی‌زاده هاشمی تکذیب شد

 15. رسانه‌های عربی انتخابات ایران را چگونه پوشش می‌دهند؟

 16. رهبر انقلاب: سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی‌کند

 17. نظرسنجی‌های انتخاباتی چه می‌گویند؟ / نمای کلی از نتیجه احتمالی ۲۸ خرداد

 18. زاکانی در توییتی خبر انصراف خود از انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 9. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 10. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 11. درباره یک تصمیم

 12. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 13. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 14. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 15. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 16. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 17. برای دختر حاج قاسم نه!

 18. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 19. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 20. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 21. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 22. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 23. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 24. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 25. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

ابر آروان

پربحث‌های دیروز

 1. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 2. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 3. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 4. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 5. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 6. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 7. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 8. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 9. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 10. این همه شباهت عجیب نیست !

 11. پاسخ روحانی به انتقادات نامزدها از مذاکرات/ امیدواری واعظی به نتایج مذاکرات وین/ روایت جهانگیری از تنش در جلسه‌ای درباره قیمت بنزین/ تکذیب دو گمانه‌زنی درباره رئیس آینده قوه قضائیه

 12. همتی: دولت کارآمد تشکیل می‌دهم/ با رای ندادن هیچ اتفاقی نمی‌افتد

 13. انصراف قاضی‌زاده هاشمی تکذیب شد

 14. رهبر انقلاب: سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی‌کند

 15. نظرسنجی‌های انتخاباتی چه می‌گویند؟ / نمای کلی از نتیجه احتمالی ۲۸ خرداد

 16. زاکانی در توییتی خبر انصراف خود از انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 6. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 7. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 8. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 9. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 10. درباره یک تصمیم

 11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 14. برای دختر حاج قاسم نه!

 15. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 16. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 17. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 18. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 19. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 20. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 21. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 22. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 23. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 24. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 25. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

آخرین عناوین