بیگانه‌های فضایی در برخی جریان های سیاسی!

گروه سیاسی الف،   4000227131 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
بیگانه‌های فضایی در برخی جریان های سیاسی!

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری که از 21 تا 25 اردیبهشت‌ماه در جریان بود به پایان رسید و اینک فرصت شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان آغازشده است. شورای نگهبان پنج روز برای بررسی صلاحیت‌ها فرصت دارد که البته این زمان به مدت پنج روز دیگر قابل تمدید است.

 در روزهای ابتدایی ثبت‌نام، اگرچه داوطلبان مشهور چندانی در وزارت کشور حاضر نشدند اما روز آخر بسیاری از شخصیت‌های سیاسی راهی میدان فاطمی شدند و به‌عنوان نامزد در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند.

 بر اساس آمار اعلام‌شده در پایان 5 روز ثبت‌نام تعداد 592 نفر داوطلب حضور در انتخابات شدند. از این تعداد حدود 50 نفر، شخصیت سیاسی مشهور و معروف بودند که قبل از این در مناصب مختلفی مانند ریاست جمهوری، معاون اول ریاست جمهوری، ریاست و نائب رئیسی مجلس، وزارت، دبیری شورای عالی امنیت ملی، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، نمایندگی مجلس، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) و ... حضور داشته‌اند.

رویه ثبت‌نام این‌گونه بود که نامزدهای مشهور بعد از ثبت‌نام پشت تریبون قرار می‌گرفتند و سخنرانی می‌کردند یا بیانیه‌ای قرائت می‌کردند. آن‌ها فهرست طولانی از مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف را بیان می‌کردند، معترض شرایط و وضعیت موجود بودند و هر کدام وعده می‌دادند اگر در انتخابات پیروز شوند اوضاع و شرایط را تغییر خواهند داد. البته بسیاری از مسائلی که نامزدهای محترم بیان داشته بودند مسائلی تکراری و گویی کپی شده از روی همدیگر بود.

اما مسئله و نکته مهم این است بسیاری از این افراد در سال‌های گذشته در مناصب مختلف حضورداشته و طبیعتاً اگر قرار بود تحول و اتفاق ویژه‌ای با رفتن آن‌ها به پاستور رخ دهد قبلاً در حیطه و حوزه کاری آن‌ها رخ‌داده بود. از سوی دیگر مشخص نیست این حس که رأی آوردن آن‌ها منجر به حل مشکلات خواهد شد از کجا نشاءت گرفته است. دراین‌بین توجه به دو نکته حائز اهمیت است: از کجا معلوم که حتی بعد از رأی آوری افرادی که قبلاً امتحان خود را پس داده‌اند دوباره در بر همان پاشنه سابق نچرخد. از سویی دیگر مردم واقعاً با چه امید و آرزویی می‌باید به این نامزدها که بعضاً برای آن‌ها تداعی‌کننده مصائب و مشکلات بی‌شمار است رأی دهند.

موضوع دیگر آن است که متأسفانه در عرصه سیاسی کشور به‌ندرت پیش می‌آید که افراد، جریانات و گروه‌های سیاسی، مسئولیت و عواقب اقدامات خود را برعهده بگیرند. درصورتی‌که این امر یک پیش‌شرط و عامل اصلی قبل از پذیرش هر منصب و جایگاه سیاسی است. 

البته عدم مسئولیت‌پذیری سیاسی فقط مربوط به یک جناح در کشور نیست. می‌باید اذعان داشت همه جریان های سیاسی کم و بیش در طول سالیان گذشته نه‌تنها در مقابل هیچ‌کدام از نامزدهایی که با تمام توان و امکانات تلاش کرده‌اند آن‌ها را به قدرت برسانند چنانکه باید مسئولیت نپذیرفتند بلکه بعضاً دیده شد که به‌طورکلی نیز منکر چنین حمایت‌هایی ‌شده اند. گویی نامزدهای پیشین انتخابات بیگانگانی بودند که از فضا آمده اند! 

بخشی از ناامیدی مردم از گروه‌های سیاسی را نیز می‌توان در چنین چارچوبی ارزیابی کرد که هیچ‌وقت پاسخگویی در بین مسئولان سیاسی وجود نداشته است. با این شرایط اگر قرار است اعتماد سیاسی مردم به مقامات و مسئولان سیاسی وجود داشته باشد و انتخابات با مشارکت حداکثری برگزار شود حداقل حدی از مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی سیاسی در بین مقامات و مسئولان در قبال عملکردهایشان باید وجود داشته باشد.

دیدگاه کاربران

تبریزی۱۹۷۷۸۵۷۰۹:۱۳:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۸
بری تهش می بینی همه مسئولان ایرانی بیگانگان فضایی هستن اونقدر که از وضع کشور و دنیا و مردم بی اطلاعن. منم به فضایی ها رای نمی دم. هر وقت یه زمینی کاندید شد اون وقت.
ناشناس۱۹۷۸۰۳۱۱۰:۴۵:۳۹ ۱۴۰۰/۲/۲۸
از هم اکنون می توان نتیجه انتخابات را با دقت 99 درصد پیش بینی کرد!
ناشناس۱۹۷۸۰۹۶۱۱:۲۰:۳۸ ۱۴۰۰/۲/۲۸
الا ای ابراهیم بت شکن فقر و فساد و ظلم برافکن
ناشناس۱۹۷۸۴۵۲۱۳:۴۶:۱۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
بهتر بود که حجت الاسلام رییسی در همان دستگاه قضا می ماند.
ناشناس۱۹۷۸۱۴۱۱۱:۴۲:۱۴ ۱۴۰۰/۲/۲۸
باید افراد بی طرف نشسته و مشخص کنند که هر کدام از این نامزدها تا چه میزان در مشکلات فعلی کشور مشارکت داشته اند.
ناشناس۱۹۷۸۰۷۶۱۱:۰۷:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۸
اگر رأی ندهیم بهتر میشه؟! فصل هفتم شورای امنیت با رأی مثبت چین و روسیه کم فاجعه‌ای است؟!
ناشناس۱۹۷۸۱۵۳۱۱:۴۵:۴۰ ۱۴۰۰/۲/۲۸
همه اینطور نیستند لطفا جمع نبندید متاسفانه چون مدیران بی‌لیاقت زیاد هستند زحمات مدیران خوب و لایق هم دیده نمیشود در همین دوره چند نفر ثبت نام کردند که واقعا کار درستند
ناشناس۱۹۷۷۸۷۹۰۹:۲۵:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
کارنامه همه نامزدان مانند کف دست برای مردم روشن است. نیاز به هیچگونه تبلیغات، سخنرانی و مصاحبه نیست.
ناشناس۱۹۷۸۰۴۱۱۰:۵۲:۰۱ ۱۴۰۰/۲/۲۸
در دوران نامزدی، آن قدر وعده و وعید می دهند تا بله نهایی را از طرف مربوطه بگیرند. بعدش هم خدا بزرگ است. مهریه را کی داده کی گرفته!
ناشناس۱۹۷۷۸۸۳۰۹:۲۸:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
فقط چند نفر از کاندیداها برای بار اول است که شانس خود را برای رییس جمهور شدن امتحان می کنند. کاندیداهای مشهور به دفعات در ادوار گذشته ثبت نام کرده اند.
آریابان۱۹۷۸۱۰۰۱۱:۲۳:۵۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
قبلی های با تجربه که همه جاده ها رو می شناختند و نحوه گذشتن از عوارضی ها رو بخوبی می شناختند کشور را به این وضعیت دچار کردند؛ آیا میشه امیدی داشت به ناشناخته ها و بی تجربه ها.. ؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۹۷۷۸۸۷۰۹:۲۹:۴۱ ۱۴۰۰/۲/۲۸
کدامیک از این نامزدها در مشاغل فعلی و قبلی خود موفق عمل کرده اند؟
ناشناس۱۹۷۸۰۳۵۱۰:۴۸:۲۶ ۱۴۰۰/۲/۲۸
البته که همه موفق عمل کرده اند!
ناشناس۱۹۷۸۱۹۰۱۲:۰۷:۵۷ ۱۴۰۰/۲/۲۸
آقای رییسی، سعید محمد، و بعضیا دیگه موفق بودند
ناشناس۱۹۷۷۸۹۲۰۹:۳۲:۵۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
رییس جمهور فقط یک مجری است. چطور یک مجری می تواند از خودش برنامه داشته باشد؟
ناشناس۱۹۷۸۰۳۳۱۰:۴۶:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
مجری دستورالعمل در اختیار دارد.
ناشناس۱۹۷۷۸۹۶۰۹:۳۴:۱۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
فرق مشارکت حداقلی با مشارکت حداکثری چیست؟ به هر حال رییس جمهور با هر تعداد رای انتخاب می شود.
ناشناس۱۹۷۷۸۹۹۰۹:۳۵:۳۸ ۱۴۰۰/۲/۲۸
رییس جمهور تا چه میزان در حوزه سیاست خارجی نقش دارد؟
ناشناس۱۹۷۸۲۰۱۱۲:۱۱:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
دولت احمدی‌نژاد و روحانی را مقایسه کن تا بفهمی دولتها چقدر در سیاست خارجی نقش دارند دولتها میتوانند مسیر کشور را کاملا تغییر دهند
ناشناس۱۹۷۷۹۰۵۰۹:۳۹:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
عزیرم اینها همه یه گروهن هر کدام یه نقشی بر عهده دارند. فقط نقش ها عوض می شوند و افراد گروه عوض نمی شوند. یک گروه مافیایی
ناشناس۱۹۷۷۹۱۰۰۹:۴۲:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
تنها یک رییس جمهور جوان، جهادی و خوش فکر می تواند مشکلات را برطرف کند.
ناشناس۱۹۷۷۹۴۵۰۹:۵۳:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۲۸
بالاخره یک حرف حسابی زدید.
ناشناس۱۹۷۷۹۵۲۰۹:۵۸:۴۴ ۱۴۰۰/۲/۲۸
اگه یک ناظر بی‌طرف که از هیچی در ایران اطلاع نداره، حرف‌ها و انتقادات کاندیداهای ریاست‌جمهوری رو گوش کنه، فکر می‌کنه این افراد از اپوزیسیون یا حزب مخالف هستند که آمده‌اند حرف مردم را بزنند و حق مردم را بگیرند! در صورتی که در واقعیت امر، خود این کاندیداها مسئول واقعی شرایط فاجعه‌بار کنونی هستند و خیلی از اونها هم‌اکنون هم مناصب مهمی در کشور دارند!
ناشناس۱۹۷۷۹۶۶۱۰:۰۲:۰۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
یکی از مهمترین ویژگی‌های مسئولین ما داشتن «رو» و کم نیاوردن در هر حالتی است. با اینکه خودشون همه مشکلات رو درست کرده‌اند اما به مردم وعده می‌دهند که مشکلاتتان را حل می‌کنیم و به ما رأی دهید!
یک ایرانی۱۹۷۸۳۹۸۱۳:۲۰:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
درود بر شما
ناشناس۱۹۷۷۹۷۱۱۰:۰۴:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
جانشین رییسی در قوه قضاییه چه کسی است؟
ناشناس۱۹۷۸۲۰۹۱۲:۱۳:۳۹ ۱۴۰۰/۲/۲۸
کاش همه مسئولین مانند آقای رییسی کارآمد بودند که با رفتنشان همه نگران آن جایگاه شوند
ناشناس۱۹۷۷۹۸۲۱۰:۱۱:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
اینقدر منشاء همه مشکلات را در یک دولت و کارگزارانش نبین. دولت احمدی نژاد مبدع این مدل مدیریت بود. رانت و فساد از دولت رفسنجانی پا گرفت و دولت او موجد و مشوق اشرافیگری و همچنین ورود نظامیان به امور سیاسی و اقتصادی بود
ناشناس۱۹۷۸۲۲۰۱۲:۱۵:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۸
منشاء مشکلات یک دولت نیست یک تفکر است ۸سال موسوی، ۸سال رفسنجانی، ۸سال خاتمی و ۸سال روحانی برای یک نظام با سابقه ۴۰ سال وقتی ۳۲سال اینگونه باشد دیگه دشمن لازم ندارد
ناشناس۱۹۷۹۱۲۱۱۸:۵۵:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۸
حتما دولت محبوب شما معجزه هزاره سوم هم گل و بلبل بود.
ناشناس۱۹۷۸۰۲۴۱۰:۳۸:۱۶ ۱۴۰۰/۲/۲۸
در عصر دیجیتال، ما هنوز به سطح آنالوگ هم نرسیده ایم.
حسین۱۹۷۸۰۲۶۱۰:۴۱:۵۸ ۱۴۰۰/۲/۲۸
واقعاً چه نکته و مطلب جدیدی در این نوشته وجود داشت؟
ناشناس۱۹۷۸۱۲۱۱۱:۳۵:۲۱ ۱۴۰۰/۲/۲۸
هرکی میاد ابتدا برطبل رسوایی قبلی میکوبه تا خودشو جا بده بعدش شروع کارهای تکراری وبی نتیجه چون مشکل با حرف وشعار حل شدنی نیست ومشکلات در ساختارسیاسی مملکت هستش
علی 671۱۹۷۸۱۳۸۱۱:۳۸:۳۷ ۱۴۰۰/۲/۲۸
اگر منصفانه نگاه کنیم ونه از روی حب و بغض هستند انگشت شمار افرادی که در پست های دیگر خدایی برای خدا و مردم و کشور کار کرده اند که نمونه اش سید بزرگوار رئیسی و سعید محمد است که کارنامه درخشانی دارند و پاک و مخلص هستند .و ثابت شده که حرف و عملشان یکی است و هستند آدم های قلابی فراوان که در مسند بودند و هیچ که هیچ اصلا مردم را به حساب نیاوردند و حالا اشگ ت.. برای چهار سال بد بختی دیگر کشور می ریزند نظیر .. و ..همین دولتی های فعلی .خدایی باید به کاندیدا ها نگاه کرد و رای داد .که بعد پشیمان نشویم .
ناشناس۱۹۷۸۱۷۶۱۱:۵۹:۱۲ ۱۴۰۰/۲/۲۸
رییس جمهور باید متخصص باشد باید پرکار باشد و دل و جرات داشته باشد.
ناشناس۱۹۷۸۱۹۵۱۲:۰۹:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۸
مشکل ما اینه که دهه ها فرصت بازبینی و مشکل یابی را اوقات فراغت کرده ایم و میخواهیم ظرف چند هفته همه چیز را موشکافی کنیم به امید اینکه شاید ..
ناشناس۱۹۷۸۲۵۴۱۲:۲۹:۴۱ ۱۴۰۰/۲/۲۸
آقای رییسی برای پاییان دادن به فساد و رانت از قوه قضاییه بیرون میان که رییس جمهور بشوند! زیبانیست؟
ناشناس۱۹۷۸۹۹۴۱۷:۳۹:۵۶ ۱۴۰۰/۲/۲۸
تا زمانیکه مردم خودشان را تغییر ندهند و از اسراف و تجملات و تک خوری دست بر ندارند خیلی دولت خوب نمی‌تواند تاثیرگذار باشد. یک تحول اساسی در مردم و دولت نیاز است وگرنه هیچگاه این مملکت درست بشو نیست و نهایتا اگر با اسرائیل هم دوستی کند بهتر از پاکستان نخواهد شد
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 2. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 3. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 4. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 5. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 6. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 7. روایت سیزدهم| همتی در جبهه اصلاحات رای نیاورد/ رضایی برای یارانه ۴۵۰ میلیون تومانی اش چک کشید/ رییسی به بورس رفت/ دایی هم حمایت از همتی را تکذیب کرد

 8. نتایج آخرین نظر سنجی / ریسی همچنان پیشتاز/ مشارکت رو به صعود

 9. پروژه‌های چندگانه آمریکا برای فروپاشی لبنان

 10. خاطره‌ای خواندنی از رییسی

 11. حاشیه‌های یک دیدار صمیمی / همسر رییسی پای درد‌ دل زنان کارآفرین نشست

 12. شریعتمداری: مردم با رای به نامزدی که احساس می‌کنند درپی رفع مشکلات است به تغییر ریل دولت کمک کنند

 13. کارمندان وزارت امورخارجه و عیار وطن دوستی!

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 11. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 12. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 13. درباره یک تصمیم

 14. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 15. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 16. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 17. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 18. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 19. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 20. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 23. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 24. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 25. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 6. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 7. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 8. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 9. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 10. درباره یک تصمیم

 11. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 12. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 13. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 14. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 15. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 16. برای دختر حاج قاسم نه!

 17. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 19. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 20. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 21. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 22. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 23. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 24. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 25. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

آخرین عناوین