آقای وزیر سری به مراکز بهداشت بزنید/ سرگردانی سالمندان در طرح واکسیناسیون سالمندان

سلامت،   4000227041 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت نیمه اردیبهشت طی دستورالعمل ۳ بندی خواستار اطلاع رسانی دقیق در مورد جزئیات واکسیناسیون عمومی افراد بالای ۸۰ سال شد اما ظاهراً آقای وزیر فراموش کرده اند پیگیر ماجرا در مراکز بهداشت باشند تا سرگردانی مردم را ببیند.

آقای وزیر سری به مراکز بهداشت بزنید/ سرگردانی سالمندان در طرح واکسیناسیون سالمندان

زنان و مردان سالخورده این روزها  با شرایط جسمی خاص مجبورند  روزها و ساعت ها بین مراکز بهداشت سرگردان باشد و اگر هم مرکزی به آنها روی خوش نشان داد ساعتها معطل و بلاتکلیف بمانند. 

 اثبات چنین  ادعایی در صورتی که آقای وزیر و و معاونانش حاضر به بازدید میدانی از مراکز بهداشت باشند سخت نیست. 

 یکی از مراجعه کنندگان و مرکز بهداشت به خبرنگار الف گفت: پدر و مادرم را که در گروه سنی ۷۵ سال قرار دارند به مرکز بهداشتی در مرزداران برده ام. برخی از ساعت 5/5 صبح آمده و ثبت نام کرده ا ند مسئولان آنجا  هم اعلام کردند از ساعت ۸/۳۰ پذیرش آغاز می‌شود و افرادی که باید واکسن دریافت کنند در این ساعت باید اینجا باشند. 
اما اکنون که ساعت ۱۰ صبح است و واکسیناسیون آغاز نشده و مردم  (سالخوردگان) ساعات سختی را می گذراند. 

یکی دیگر از  مراجعین می‌گوید: منزل مادر من منتهی الیه غرب تهران است  اما از شرق تهران با من تماس گرفتند که بیایید فلان مرکز  و واکسن بزنید. در حالی که خودم در غرب تهران به چند مرکز بهداشت مراجعه کردم آنها با پرسیدن آدرس منزلمان  مرا به مرکز بهداشت دیگری حواله دادند وقتی به آنجا رفتم گفتند چه کسی شما را اشتباه راهنمایی کرده ما اصلاً پذیرش نداریم!

دیگری می گوید : ما ساکن غرب تهران هستیم در فرعی های بین کاشانی و اباذر. برای واکسیناسیون پدر و مادر لیست مراکز غرب را چک کردم و نزدیکترین مرکز را انتخاب کردم متاسفانه هیچ مرکزی تلفن ها را پاسخ نمیداد . به اولین مرکز در خیابان کاشانی مراجعه کردم . پشت در ادرس دیگری را نوشته بود به آن مرکز در فردوس شرق رفتم ، گفتند ادرس شما به مرکز جنت آباد میخوره !مرکز جنت اباد رفتم ، پدر و مادر را ثبت نام کردم و ادرس مرکز دیگری در جنت آباد را دادند و برای پدرم که بالای ۸۰ بودن نوبت دادند. روزی که پدر را بردم ، عده ای سالمند جمع بودند و اسامی را روی کاغد مینوشتند. حدود دو ساعت پدر را روی جدول خیابان نشاندم تا نوبتش بشود! 

و اما برای مادر علاوه بر اینکه قبلا ثبت نام حضوری کرده بودم ، ثبت نام اینترنتی هم انجام دادم . قرار بود اس ام اس بیاد و روز و ساعت واکسیناسیون مادر را اطلاع بدند ، هیج خبری نشد. مادر را بردم همان مرکزی که پدر واکسن زده بود حدود ساعت ۱۱/۳۰ صبح بود ، مرکز خلوت بود . واکسن نزدند ، گفتند برو فردا ساعت ۸ صبح بیا و اسم بنویس! 

گفتم نمیتوانم صبح اول وقت بیارم ، مشکل دارد ، دارو میخورد ، حدود ظهر میتوانم . گفتند فردا صبح بیار!

راستش نمیدانم باید چه کنم !

هم مرکز دور است هم وسیله ندارم و هم مادر را چند ساعت نمیتوانم در کوچه نگه دارم از طرفی هم چون بالای ۷۵ هستن وقتی گروه سنی دیگه اعلام بشه مراکز شلوغ تر میشه!

تبلیغات یکی از مراکز تجاری بزرگ تهران برای مرکز انجام واکسیناسیون نیز باعث شلوغی آن و ایجاد صف های طولانی در روزهای گذشته شده.

بهتر است وزیر بهداشت و معاونان این وزارتخانه بیش از آنکه تلاش کنند دیگران را متهم کنند. و برای شرکت در برنامه‌های تلویزیونی از هم سبقت بگیرند بازدیدهای میدانی و حل مشکلات مردم را در دستور کار خود قرار دهند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۷۵۷۶۱۱۳:۳۸:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
همه کارهای ما این چنین است. متاسفانه هیچ درایت و تدبیر مناسبی نداریم. با این وصف، ادعا زیاد داریم!
ناشناس۱۹۷۵۸۹۰۱۴:۳۵:۳۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
عقل و فهم ایجاد میکند که واکسیانسیون افراد ۷۰ سال به بالا را در محل سکونتشان انجام دهید برای تزریق نوبت دوم اینکار را حتما انجام دهید
ناشناس۱۹۷۵۹۶۳۱۵:۰۶:۰۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
وضعیت مدیریت در کشور افتضاح است.
ناشناس۱۹۷۶۰۴۰۱۵:۳۳:۳۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
.. مسئولان اگر فقط نحوه واکسیناسیون در کشورهای دیگر را دیده باشند، باید یاد گرفته باشند که یک ساختمان کوچک با درب ورود باریک محل مناسبی برای واکسیناسیون نیست.
ناشناس۱۹۷۶۰۵۲۱۵:۳۸:۳۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
حالا تا زمان برگزاری انتخابات ( ۲۸ خرداد ) وضعیت همه شهرها آبی و سفید میشه ! :-)
ناشناس۱۹۷۶۳۵۷۱۷:۲۰:۱۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
منصفانه نیست که تجربه های خوب را حذف کنیم، خاله من 81 ساله و ساکن شهرک اکباتان هستند، نامشان را در مرکز بهداشت همانجا نوشتیم و سه شنبه گذشته نوبتشان بود و ساعت 10 مراجعه نمودند و طی 15 دقیقه کارشان انجام شد. مادرم 79 سال دارند و دیروز با برادرم ساعت 10 به مرکزی در یوسف آباد رفتند و ساعت 11.5 نیز واکسن زده منزل برگشتند. یکی از دوستانم نیز روز شنبه ساعت 7.5 صبح بدون ثبت نام، مادرشان را از خیابان آقابزرگی بردند پارک ولایت بدون وقت قبلی، البته 2 ساعت معطل شدند ولی ایشان نیز ساعت 10 واکسن زده بازگشتند. مطمئن هستم معضلاتی هست ولی اکثریت موارد به خوبی مدیریت شده، وگرنه طی این 3 هفته عکس هایش همانند تصاویر صف مرغ، داشت در دنیا دست به دست می شد. می دانم الان چند سال است که این خانه تاریک است، ولی درست نیست هر کبریتی هم که کسی روشن می کند فوت کنیم.
ناشناس۱۹۷۵۷۷۲۱۳:۴۵:۵۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
در همه زمینه ها عقب مانده هستیم. یک کار را بگویید که تا به حال درست انجام داده باشیم؟
آریابان۱۹۷۵۷۷۹۱۳:۴۹:۰۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
حتی در این مورد واکسیناسیون هم علیرغم انباشت اینهمه تبلیغات و اینهمه سخنرانی و اینهمه وعده و وعید ها و ..... در فضای مجازی ، یک بار دیگه دیدیم و آزمودیم که همه شون وعده های مجازی !!!!! و غیر حقیقی بوده و به یادمون اومدکه : صدای دهل از دور خوشه !!!!!!!
ناشناس۱۹۷۵۷۸۵۱۳:۵۲:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
متاسفانه فرهنگ مردم و مسئولان همراه با زمان رشد نکرده است. فرهنگ باید در مدرسه آموزش داده شود. تا وقتی فرد بزرگ شد، قانونمداری، راستگویی، اخلاق و نزاکت، بهداشت و...... را بلد باشد. معلوم نیست که این بودجه های هنگفت آموزشی و فرهنگی صرف چه کاری شده است.
ناشناس۱۹۷۵۹۶۸۱۵:۰۸:۲۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
در عصر دیجیتال، ما هنوز به سطح آنالوگ هم نرسیده ایم.
ناشناس۱۹۷۶۰۲۰۱۵:۲۵:۴۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
به جرات می توان گفت که یک درصد آموزشهایی که در مدارس داده می شوند به درد آینده دانش آموزان نمی خورد.
ناشناس۱۹۷۵۷۸۸۱۳:۵۳:۴۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
بی تدبیری دولت امیدکش!
ناشناس۱۹۷۵۷۹۵۱۳:۵۶:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۷
واقعا برخورد وزارت بهداشت با سالمندان شرم آور بود تصور کنید که ما اکنون در خصوص واکسیناسیون یک میلیون نفر صحبت میکنیم و وضع اینست وای به روزی که کار به دهک های پایین تر برسد که چند میلیونی اند و با نوبت دوم واکسن سالمندان همزمان شود. من به عنوان یک فعال حوزه دارو آقای نمکی را بی کفایت ترین وزیر در ادوار وزارت بهداشت میدانم که متاسفانه در سخت ترین زمان مردم سکان بدست بی کفایتش افتاد به نظر من برای اثبات بی کفایتی دولت روحانی همین یک نفر کافی است
ناشناس۱۹۷۵۹۶۱۱۵:۰۴:۳۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
وزرای دولتهای قبلی با کفایت بودند؟
ناشناس۱۹۷۵۸۲۱۱۴:۰۸:۲۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دولتی که توان کنترل قیمت پیاز و گوجه فرنگی و مرغ و زهر مارهای دیگر را ندارد چگونه میخواهد برنامه ریزی دقیقی برای واکسی ناسیون داشته باشد . من منزلم در سعادت آباده گفتندفلان روز بیا به مرکز بهداشت بلوار ارتش با این ندانم کاریهاتان
ناشناس۱۹۷۵۸۴۷۱۴:۲۰:۳۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
اقای وزیر شما که گفتید ما مدرن ترین نحوه کنترل کرونا را داریم.
ایران نژاد۱۹۷۵۹۴۳۱۴:۵۵:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آقای وزیر.. که فقط بلده از زمین و زمان شکایت بکنه تازه به وزیر بهداشت هند نامه میده که ما میتونیم کمکتون بکنیم این از وضعیت وزارت بهداشت خودش
ناشناس۱۹۷۶۳۸۱۱۷:۲۸:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
با سلام دیروز یکی از بستگان مسن رو برای واکسن بردیم (شرق تهران ..) من خیلی تعجب کردم. بسیار با نظم و کارکنان بسیار مهربان و خوش برخورد جالب انکه یک صف در اتومبیل داشتند و انانکه توان ایستادن و.. نداشتن بعد از تکمیل اطلاعات و ارائه منتظر کارکنان درمانگاه میشدند تقریبا بعد از نیم ساعت نوبت به ما رسید . من از این هم وطنان گرانقدر تشکر میکنم برای این مدیریت بسیار عالی و ..خلاصه همه چیز
ناشناس۱۹۷۶۴۳۴۱۷:۵۰:۵۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آقای وزیر درگیر پاسخگویی به اروپاییان برای نحوه مدیریت کرونا هستند چون تنها وزیری است که قرار نیست پاسخگوی کسی باشد
ناشناس۱۹۷۶۶۹۵۱۹:۳۰:۱۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نظام سلامت ایران با توجه به ساختار شبکه که در بسیاری از پروژه ها همکار اصلی سازمان بهداشت جهانی بوده است و در منطقه سر امد بوده است، متاسفانه بعد از دوران اصلاحات، سیاستهای درمان بر سلامت و بهداشت اولویت یافت. و جای تاسف دارد در این یک سال و اندی و دوره قبلی وزارت قاضی زاده با طرح تحول سلامت هر چه متخصصان از سیاست های این دو وزیر انتقاد کردند و هشدار به ناکارآمدی این سیاستها را در عیان و جلسات کارشناسی اعلام نمودند ، در کمال تعجب بخش گسترده ای از حمایت های ناآگاهانه بیشتر از طرف .. بعضی از نمایندگان از این دو وزیر صورت گرفت. مدیریت تزریق واکسن که انشالله به زودی سامان خواهد یافت ولی بدانید نظام سلامت با سیاست های این دو وزیر و حامیان این دو ضربات سنگینی متحمل شد
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 2. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 3. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 4. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 5. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 6. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 7. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

 8. سلیمانی یک نام نیست، یک رسم است...

 9. فراموشی شوراها در هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری

 10. پاسخ جلیلی به همتی

 11. سخنگوی شورای نگهبان پاسخ لاریجانی را داد؛ اعتراض به عدم احراز صلاحیت در قانون پیش‌بینی نشده

 12. روایت سیزدهم| در مناظره پایانی چه گذشت؟ / هاشمی اگر بود به چه کسی رای می داد؟/ لاریجانی: دلایل رد صلاحیتم را منتشر کنید!/ توییتِ همتی چین را با کره شمالی اشتباه گرفت

 13. بیانیه اقتصاد دانان حامی رییسی/ او قادر به تغییر وضع موجود است

 14. اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی

 15. قدر این‌ پیران فرزانه را بدانیم

 16. عذرخواهی همتی از سعید جلیلی به خاطر یک اشتباه تصویری

 17. قرارداد برنامه نویسی و انواع مهم آن را بشناسید!

 18. ترس و تردید صهیونیست‌ها در آستانه تشکیل دولت جدید

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 3. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 4. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 5. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 6. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 7. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 8. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 9. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 10. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 11. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 12. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 13. چرا آمریکا «اسد» را دوست ندارد

 14. مهریه بالاتر از ۱۴ سکه، بدون گواهی استطاعت مالی را ممنوع کنید

 15. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 16. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 17. آقای رییسی بگذر !

 18. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 19. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 20. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 21. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 22. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 23. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 24. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 25. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

ابر آروان

آخرین عناوین