گرانی آرد، روغن، شکر؛ حلوای تن تنانی دولت برای مردم در صد روز پایانی !

گروه اقتصادی الف،   4000226135 ۱۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

قیمت کالاهای اساسی در سبد خانوارها در روزهای اخیر افزایش داشته اما دلایل شفافی از سوی دولت برای توضیح چنین اتفاقاتی وجود ندارد و بر همین اساس نوعی آشفتگی نیز در برخی بازارها از جمله آرد، شکر و روغن پدید آمده است.

گرانی آرد، روغن، شکر؛ حلوای تن تنانی دولت برای مردم در صد روز پایانی !

به گزارش الف، در هفته‌های اخیر فاز جدید افزایش قیمت کالاهای مختلف در بازار به وجود آمده است. این اتفاق در حالی رخ‌داده که علی ربیعی، سخنگوی دولت روز 10 فروردین‌ماه 1400 در نشست خبری عنوان کرده بود: دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت کالا‌ها به‌خصوص کالا‌های اساسی تا پایان کار خود ندارد.

البته برخلاف صحبت‌های سخنگوی دولت، در روزهای اخیر قیمت برخی اقلام و کالاها افزایش چشمگیری داشته است. برخی رسانه‌ها روز یکشنبه، 26 اردیبهشت‌ماه 1400 از نامه یکی از شرکت‌های بزرگ تولید روغن به سازمان بورس اوراق بهادار برای افزایش قیمت روغن خوراکی خبر داده بودند.

در بخشی از این نامه که در 25 اردیبهشت‌ماه صادرشده آمده است: «بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مقرر گردید که قیمت مصوب فروش انواع روغن ساخته‌شده از تاریخ 26 اردیبهشت 1400 به شرح ذیل افزایش یابد:

-انواع روغن مایع 35 درصد

-انواع روغن جامد 30 درصد

-با توجه به ترکیب تولیدات و فروش شرکت متوسط افزایش نرخ فروش محصولات شرکت به میزان 33 درصد خواهد بود».

خبرگزاری ایلنا نیز روز یکشنبه در مصاحبه با یک منبع آگاه در وزارت صمت ضمن اعلام خبر گرانی شکر در مورد افزایش قیمت روغن گفته بود: «آخرین افزایش قیمت اعمالی 28 مرداد 99 بود از آن زمان تاکنون با اینکه در داخل قیمت اصلاح‌نشده بود قیمت جهانی روغن در حال افزایش بود. تصمیم برای افزایش قیمت داخلی بر این مبنی است که واحدهای تولیدی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند».

این منبع آگاه در ادامه مدعی شده است: «وزارت صمت با تأمین شکر اجازه افزایش نرخ آن را نمی‌داد اما الان میزان ذخایر کاهش‌یافته و نمی‌توانند با قیمت‌های پایین توزیع کنند، بنابراین قرار بر افزایش قیمت شکر شده است».

لازم به ذکر است قیمت خرده‌فروشی شکر در بسته‌ای یک کیلویی پیش‌ازاین 8 هزار و 700 تومان بود که در حال حاضر به 15 هزار تومان رسیده است.

موضوع تأسف‌آورتر انتشار خبری درباره احتمال افزایش 50 درصدی قیمت نان می‌باشد که در روزهای اخیر به‌صورت مکرر در رسانه‌های مختلف انتشاریافته است. این در حالی است که نان، کالایی بسیار مهم در سبد مصرفی خانوارها است و بدون شک افزایش قیمت آن موجب ایجاد مشکلات فراوانی برای اقشار ضعیف جامعه به لحاظ اقتصادی خواهد شد. نکته مهم این است که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌طور تلویحی خبر افزایش قیمت نان را تائید کرده است.

یدالله صادقی روز یکشنبه 26 اردیبهشت‌ماه با بیان اینکه قیمت جدید نان کارشناسی شده است، گفت: «هنوز قیمت نان در تهران رسماً افزایش نیافته است و قیمت سال قبل اجرا می‌شود».

معاون وزیر صمت با تأکید بر اینکه هنوز قیمت جدید نان در تهران اعلام‌نشده است، افزود: «قیمت جدید نان کارشناسی شده و مراحل بررسی آن در استانداری و شورای آرد و نان طی شده، اما افزایش قیمت نان منوط به هماهنگی استانداری با مقامات ذیصلاح یعنی وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت است».

وی در مورد زمان اعلام جدید قیمت نان در تهران، گفت: «استانداری در حال پیگیری از مقامات ذیصلاح است که قیمت جدید نان در صورت موافقت آن‌ها، اعلام خواهد شد».

صادقی در پاسخ به این سؤال که آیا اعلام نشدن قیمت جدید برای نان در تهران به علت نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری است، افزود: «نمی‌دانم، این موضوع را باید از استانداری سؤال کرد».

مسئله مهم این است که در حال حاضر مشخص نیست آیا فرایند گران شدن قیمت کالاها طی شده است یا خیر و همچنین چرا مسئولان و مقامات دولت به‌طور صریح و شفاف درباره این مسئله اطلاع‌رسانی نمی‌کنند. در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها از چند نرخی بودن قیمت نان نیز گزارش‌هایی منتشر کرده‌اند. دراین‌باره خبرگزاری مهر روز 25 اردیبهشت‌ماه نوشته بود «در حال حاضر شاهد چند نرخی بودن نان در سطح کشور هستیم؛ به‌عنوان نمونه برخی از واحدها نان لواش را با قیمت 400 تومان، برخی با قیمت 450 تومان و برخی دیگر همان نرخ مصوب 300 تومان می‌فروشند».

با این توضیحات آشکار است که علاوه بر گرانی قیمت اقلام و مایحتاج اساسی مردم مانند نان، نوعی به‌هم‌ریختگی نیز به وجود آمده است. از سوی دیگر هرروز در بازار افزایش قیمت کالایی خاص رخ می‌دهد. درحالی‌که تا دیروز افزایش قیمت گوشت، مرغ، تخم‌مرغ و ... بود در روزهای اخیر گرانی روغن، شکر و نان نیز اضافه‌شده و با این روند مشخص نیست فردا نوبت گرانی چه کالاهایی است.

دراین‌بین مقامات دولتی نه‌تنها بر بازار نظارت و کنترل ندارند بلکه سازمان‌هایی که مدعی حمایت از مردم و مصرف‌کنندگان هستند نیز اطلاعی نیست. مهم‌تر اینکه چرا برخلاف وعده‌های مسئولان دولتی برای ثبات قیمت‌ها در بازار عملاً چنین اتفاقی رخ نداده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۷۵۱۸۶۰۹:۰۹:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
قبلا که شرم و حیا وجود داشت حد اقل چند ماه قبل و بعد از انتخابات دولت ها سعی میکردند افزایش قیمتی صورت نگیرد ولی حالا دولت در بورس کاری با 57 میلیون کد بورسی که به اتفاق اعضای خانواده خود تق یبا اکثریت جمعیت کشور میشوند کرده که می دانند درصد مشارکت آنقدر پایین است که در پایان کار دولت هم دست از بی تدبیری بر نمی دارند
ناشناس۱۹۷۵۴۵۹۱۱:۱۱:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
شرم و حیا رو سرکشیدن و قورت دادند !
ناشناس۱۹۷۵۴۶۶۱۱:۱۲:۴۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
قدرت در دنیای امروزی یعنی نفوذ در جوامع بین المللی و داشتن متحد قدرتمند
ناشناس۱۹۷۵۵۷۸۱۲:۰۹:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
اتحاد با کشورهای بلوک شرق از جمله چین و روسیه بهترین راهکار مقابله با تحریمهای ظالمانه امریکا و قوی شدن اقتصاد کشور است.
ناشناس۱۹۷۶۱۲۵۱۶:۰۰:۵۶ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دشمن اصلی ما امریکای تروریست و جنایتکار است.
ناشناس۱۹۷۵۴۷۰۱۱:۱۵:۲۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
انرژی یعنی توانایی انجام کار. وقتی انرژی تمام شود، کار متوقف می شود. خزانه مملکت خالی شده است. در چنین شرایطی نباید انتظارکار داشت.
ناشناس۱۹۷۵۶۰۲۱۲:۱۹:۱۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نجومی بگیران رانت خوار آش را با جایش بردند و خزانه مملکت رو خالی کردند.
ناشناس۱۹۷۶۱۱۲۱۵:۵۷:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
با نجومی گرفتن مگه میشه میلیاردر شد!!!؟؟ معلومه شما کارمندی داداش برای مولتی میلیاردر شدن راههایی به جز حقوق بگیری لازمه که عموما مردم میدونن
ناشناس۱۹۷۵۸۵۸۱۴:۲۳:۳۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
از حدو 700 هزار میلیارد تومن معوقات بانکی (رشد ده برابری در این دولت)نود هزار میلیارد تومان که برابر یارانه نقدی دو سال مملکت است معوقات بانکی یازده نفر در دولت تدبیر و امید است! خزانه اگر هم خالی شده این جور خالی شده و می خواهند آن را با برجام و اف ای تی اف برای چند صباح انتخابات به مردم غالب کنند.
ناشناس۱۹۷۵۹۸۴۱۵:۱۲:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
خزانه را پیشتر رییس دولت بهار خالی کرده بود.
ناشناس۱۹۷۶۰۷۹۱۵:۴۸:۵۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
با انتخاب شخص اصلح باید بساط رانت خواران را جمع کنیم ان شاءالله.
ناشناس۱۹۷۶۵۳۳۱۸:۲۰:۱۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
لطفا‌آن‌اصلح‌راشمانشان‌دهید‌تاماهم‌بشناسیم
ناشناس۱۹۷۶۱۲۰۱۵:۵۹:۴۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
در دولت تبخیر و امید عجب بخور بخوری است و ما خبر نداشتیم.
ناشناس۱۹۷۷۰۵۵۲۱:۴۹:۳۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
خزانه چرا خالی شد؟؟؟؟ ارز ها را کی به باد داد؟ حراج چند تن طلا دستور کی بود؟؟ جواب: دولت بی عرضه
ناشناس۱۹۷۵۴۷۴۱۱:۱۸:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دشمن در عملیات روانی مشکلات کشور را بزرگ جلوه می دهد.
ناشناس۱۹۷۵۶۱۳۱۲:۲۸:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
وقتی می خواهی پول اجناس را پرداخت کنی و حقوقت تمام شده و پولی نداری؛ عملیات روانی، جسمی، روحی و هر عملیاتی که بگید رو شاهدیم ولی از طرف کیست مهم نیست
ناشناس۱۹۷۵۴۷۹۱۱:۱۹:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
هرچه حجم توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران بیشتر می‌شود، تاثیرات آن کمتر می‌شود. ما این مسئله را در میدان تحریم‌های اقتصادی هم مشاهده می‌کنیم. امروز به ثبات و آرامش بیشتری در اقتصاد کشور رسیده ایم.
ع.ح۱۹۷۵۶۶۰۱۲:۵۲:۰۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
داداش نکنه شما هم با کاوشگر Perseverance به مریخ سفر کردی و داری از اونجا پیام می فرستی؟!!! :)
ناشناس۱۹۷۷۴۵۴۰۰:۵۰:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
معرکه گفتی خیلی ممنون بعداز مدتها یه لبخند به لب ما نشست
ناشناس۱۹۷۵۴۸۵۱۱:۲۱:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تنها یک رییس جمهور جوان، جهادی و خوش فکر می تواند مشکلات را برطرف کند.
آریابان۱۹۷۵۶۵۹۱۲:۵۰:۰۶ ۱۴۰۰/۲/۲۷
این حدیثم چه خوش آمد که سحرگه می‌گفت بر در میکده‌ای با دف و نی ترسایی گر مسلمانی از این است که حافظ دارد آه اگر از پی امروز بود فردایی
ناشناس۱۹۷۶۱۲۶۱۶:۰۱:۰۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
احتمال داره اقای روحانی هم بعد از اتمام دوره خودش مانند احمدی نژاد دست به افشاگری بزند.
ناشناس۱۹۷۷۵۷۵۰۲:۲۰:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۲۸
حقوق ها با کم شدن بیمه و مالیات وصندوق بازنشتگی نزدیک به ۱۷ یا ۱۸ درصدد اضافه شداند ولی اجناس گرانی بالای ۴۵ درصدد ؟
ناشناس۱۹۷۵۱۸۷۰۹:۰۹:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
وقتی کفگیر به ته دیگ می رسد، چه کار باید کرد؟ شما اگر راه حلی دارید ارائه کنید.
ناشناس۱۹۷۵۳۶۴۱۰:۳۱:۲۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
ما قدرت خوداتکایی داشته و همه ظرفیت‌های بقا در اختیارمان است. ما می‌توانیم چند برابر ظرفیت کشورمان را همین امروز تغذیه کنیم.
ناشناس۱۹۷۵۴۴۵۱۱:۰۵:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نمی خواد چند برابر تغذیه کنی. اگر مردی پدیده زباله گردی را بر طرف کن.
ناشناس۱۹۷۵۶۰۳۱۲:۲۰:۰۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دولت بی تدبیر مردم را به گدایی انداخت.
ناشناس۱۹۷۵۳۷۰۱۰:۳۳:۲۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
چرا باید کفکیرمان به ته دیگ بخورد ؟!!!
ناشناس۱۹۷۷۳۷۵۰۰:۰۲:۲۹ ۱۴۰۰/۲/۲۸
چون بیش از ۵۰ سال است به نفت وابسته‌ایم
ناشناس۱۹۷۵۳۷۷۱۰:۳۵:۴۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
در آمریکا ۵۰ میلیون نفر گشنه هستند و 40 درصد مردم زیر خط فقر قرار دارند.
ناشناس۱۹۷۵۴۴۰۱۱:۰۱:۴۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
پس وضع ما از آمریکای ها بهتر است!
ناشناس۱۹۷۵۴۶۰۱۱:۱۱:۳۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
این امار رو شما دوست عزیز از کجا گرفتی.اگر این مطلب شما درست باشه چرا اینقدر برای گرفتن اقامت اونجا سر و دست میشکنند.
ناشناس۱۹۷۵۴۶۲۱۱:۱۲:۰۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
بيچاره آمريكايي ها . حتما آقازاده هاي مسئولين براي كمك به مردم فقير آمريكا به ينگه دنيا مي روند.
ناشناس۱۹۷۵۵۰۶۱۱:۳۱:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
بر فرض که حرفت درست باشه؛ آیا این توجیهی برای فقر و بدبختی در ایران هست؟ چون آمریکایی‌ها بدبخت هستند پس ما هم باید بدبخت باشیم؟
ناشناس۱۹۷۵۳۹۳۱۰:۴۱:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
راه حل: تعامل و دوستی با دنیا
ناشناس۱۹۷۵۴۵۰۱۱:۰۶:۵۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
امریکا و 3 کشور خبیث اروپایی همه دنیا نیستن !
ناشناس۱۹۷۵۴۸۸۱۱:۲۳:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نمیدونی همین چین که فکر کردید خیلی با ما خوش رفتاری میکنه بیش از 20 میلیارد دلار پولای ما تو بانکاش بلوکه شدند از ترس آمریکا.
ناشناس۱۹۷۶۱۱۴۱۵:۵۸:۱۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
امریکا از چین و روسیه مثل سگ می ترسد.
ناشناس۱۹۷۵۴۹۴۱۱:۲۵:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
اما همان چهارکشور که فرمودید دروازهای ورود به این دنیا هستند
ناشناس۱۹۷۵۶۰۵۱۲:۲۱:۴۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
این 4 کشور مستکبر و زورگو مانع اصلی پیشرفت ایران در قبل و بعد از انقلاب بوده و هستند.
ناشناس۱۹۷۶۱۱۱۱۵:۵۷:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تاریخ ایران از کودتای 28 مرداد 32 تا ترور سردار سلیمانی خباثت امریکا و انگلیس را نشان می دهد.
ناشناس۱۹۷۵۵۰۳۱۱:۳۰:۴۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
قدرت و ثروت عاشقان زیادی دارند.
ناشناس۱۹۷۶۰۹۴۱۵:۵۲:۵۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
همان کشورها بهترین کشورهای دنیا هستند.
ناشناس۱۹۷۵۴۱۰۱۰:۵۰:۵۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
راه حل رای دادن به آقای رئیسی است ایشان می تواند در 100 روز اول اکثر مشکلات را حل نماید حتی توافق با غرب را هم حل خواهد کرد کار را به کاردان بسپارید در دولت بعدی چنین مشکلاتی نخواهد بود و دلار به زیر 10 تومن خواهد رسید به امید شکل گیری یک دولت خوب با وزرایی توانا
ناشناس۱۹۷۵۴۱۱۱۰:۵۱:۰۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آن موقع که بیش از 50 میلیارد دلار 4200 تومانی را حراج کردند و جیب رانت خواران را پُر کردند باید فکر این روزها را می کردند.
ناشناس۱۹۷۵۴۲۱۱۰:۵۴:۱۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دولتی که حتی توان تامین روغن و مرغ و تخم مرغ را ندارد فقط ادعا دارد !
ناشناس۱۹۷۶۱۰۶۱۵:۵۶:۲۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
با بی تدبیری و بی رحمی جوجه های یکروزه را چال کردند حالا بانک مرکزی برای واردات تخم مرغ نطفه دار برای تولید جوجه یکروزه ارز اختصاص داد.
ناشناس۱۹۷۵۵۱۹۱۱:۴۳:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
یکی از بحران های کشور ، بحران ( نه مشکل ) مسکن . برای ساخت مسکن معمولی چه نیازی به خارج بود که ترک فعل کردند ، مسکن سازی 120 نوع شغل و تعداد زیادی کارخانه را فعال میکرد ، مشکل پول بود ؟ مگر به کارگر و مهندس خرید مصالح و لوازم ارز لازم بود ، همین پول پاشی را اگر به سمت ساخت و ساز مسکن میبردند امروز این مشکلات کمتر بود گرچه خر لنگ منتظر یک هُشه ، ناراحت نشید در مثل مناقشه نیست ولی بدانید اگر این نوع مدیریت جهل مدیریت نیست ، پس چیست ؟ خیا ....
ناشناس۱۹۷۵۱۹۱۰۹:۱۴:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آزادسازی قیمت ها و حامل های انرژی برای جلوگیری از قاچاق امری ضروری هستند و نهایتا باید اجرا شوند.
ناشناس۱۹۷۵۳۸۱۱۰:۳۶:۵۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
هیچ فضیلتی جز با سختی بدست نمی‌آید
ناشناس۱۹۷۵۵۳۶۱۱:۵۱:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
در مورد فضایلی که تا اینجا بدست اومده توضیح بفرمایید تا برای بدست آوردن بعدی ها آماده مقاومت باشیم
ناشناس۱۹۷۵۶۶۲۱۲:۵۲:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
البته سختیش مال عوامه و اسایشش واسه مسئودان ریز و درشت
000۱۹۷۵۴۱۲۱۰:۵۲:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
با این توجیه کشوری که در میان کشورهای دارای مشکل در زمینه سوخت قرار گیرد باید هر روز قیمت سوخت را بالا ببرد
امین۱۹۷۵۶۲۲۱۲:۳۲:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
درصورتی که سرمایه خارجی به چرخه اقتصادی کشور وارد شود.
ناشناس۱۹۷۵۱۹۴۰۹:۱۵:۵۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دلیل شفاف: مکیدن خون ملت تا آخرین روز دولت کاری می کنند که دولت بعدی تا هشت سال فقط برای تامین مایحتاج اولیه مردم بتواند حرکت کند
ناشناس۱۹۷۵۱۹۵۰۹:۱۵:۵۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نرخ خرید گندم 2 برابر شده اما باز هم برای کشاورز صرفه ندارد و بسیاری از آنان گندم زارهای خود را برای چرای گوسفندان اجاره می دهند. واردات شکر و روغن وبسیاری از کالاهای دیگر با وجود تحریم ها و کمبود ارز دچار اشکال شده است. در این شرایط تورم و گرانی اجتناب ناپذیر است.
ناشناس۱۹۷۵۴۵۷۱۱:۰۹:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
به قول خود روحانی فقط 20 درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم هاست.
ناشناس۱۹۷۶۲۴۸۱۶:۴۵:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
مگه مردم روحانی رو قبول دارند که ازش مایه میذاری
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۹۷۵۱۹۸۰۹:۱۷:۰۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تا چند سال پیش و قبل از بحران موسسات مالی اکثر کارشناسان از ورشکستگی بانک ها که دولت هم مقدار زیادی به انها بدهکار بود خبر میدادند علت دستکاری نرخ ارز عامل اصلی ان نجات بانک ها و کسری بودجه دولت بود که از طریق تورم ساختگی و از جیب و سفره مردم زیان بانکها و موسسات و کسری بودجه دولت تامین شد در سال گذشته هم که از طریق بورس اقدام به بریدن گوش و جیب مردم کردند
ناشناس۱۹۷۵۲۰۰۰۹:۱۸:۲۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تا چند ماه دیگر یک رییس جمهور اتو نکشیده مسند کار می شود. آن وقت همگان خواهند دید که در علم اقتصاد شعبده بازی وجود ندارد.
ناشناس۱۹۷۵۳۱۱۱۰:۰۷:۱۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
وقتی ملت ایران صبر کرده و در برابر افزایش قیمت‌ها نجابت به خرج داده و سختی‌ها را تحمل کند، دشمنان‌ را نا امید می کند.
ناشناس۱۹۷۵۳۵۱۱۰:۲۱:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
با همین حرفای فیسوف مابانه انتخابات چهار سال پیش رو برنده شدید و مملکت رو به خاک سیاه نشوندید.
ناشناس۱۹۷۵۳۸۸۱۰:۴۰:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
امروز ملت آگاه ما سختی‌ها را تحمل می‌کنند تا دشمنان را نا امید کنند.
ناشناس۱۹۷۵۴۲۶۱۰:۵۷:۱۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
34 سال بعد از انقلاب یاران اتو کشیده هاشمی بر مصدر کار بودند و نتیجه عملکرد شون هم مشخص است !
ناشناس۱۹۷۵۵۶۹۱۲:۰۴:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دولت های هاشمی و روحانی رکورددار تورم و جهش ارز در تمام دولت ها هستن.
ناشناس۱۹۷۵۲۱۲۰۹:۲۴:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
عده ای دائما شعار مقاومت، کم مصرف کردن و امساک می دهند. از طرف دیگر به کمبودهای کالاهای اساسی و گرانی ها که ناشی از سیاست خارجی مورد نظرشان است، اعتراض می کنند. حیرت انگیز است!
ناشناس۱۹۷۵۵۸۲۱۲:۱۱:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
سیاست خارجی دولت از سال 92 اشتباه بود به همین دلیل صادرات نفت صفر شد و به بن بست رسیدند.
ناشناس۱۹۷۵۲۱۷۰۹:۲۶:۰۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تا 3 ماه دیگر دولت روحانی می رود. بعد از آن می خواهید تقصیر گرانی را به گردن چه کسی بیاندازید؟
ناشناس۱۹۷۵۴۰۵۱۰:۴۷:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
این دولت رکورددار تورم و رشد اقتصادی منفی و اختلاسه همچنین دولتی نوبر است.
ناشناس۱۹۷۵۴۵۴۱۱:۰۸:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تدارکاتچی بعدی و تدارکاتچی قبلی!
ناشناس۱۹۷۵۴۸۹۱۱:۲۴:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
مثل روحانی جون شما ۴سال اول عمر دولت/دولت قبل ۳سال دولت ترامپ ۱سال آخر عمر دولت هم مجلس ۱۱ در این بین خود دولت از نظر شما هیچ مشکلی نداشته.
ناشناس۱۹۷۶۸۸۴۲۰:۵۰:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
این دولت چنان به سر مردم آورده که هرکس جایگزین بشه بخواد هم نمیتونه درستش کنه مگراین که معجزه بشه
ناشناس۱۹۷۵۲۲۰۰۹:۲۷:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب.
ناشناس۱۹۷۶۳۰۳۱۷:۰۸:۱۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
اب از سرت گذشت یه وجب و صد وجب با نی زیر اب نفس می کشیم، امید به خدا پیروز میشیم با اعتماد به تولید عملی دست بر داشتن از تنبلی
ناشناس۱۹۷۵۲۲۱۰۹:۲۸:۰۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
اگر مدیریت جهادی جایگزین مدیریت ناقص قرار گیرد و سوء مدیریت‌ها جمع شود قطعاً دیگر مشکلی باقی نمی‌ماند.
ناشناس۱۹۷۵۳۹۹۱۰:۴۴:۰۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
5ماه دیگه صبر کن تا دولت انقلابی و جهادی مورد نظر حضرت عالی سرکار بیاد و۹ ماه دیگه میوه ش بچین. ولی شهامت اینو داشته باش که بگی اقتصاد علم است وبه خرد و علم وابسته است نه فعل
ناشناس۱۹۷۵۵۸۹۱۲:۱۳:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
این دولت 8 سال مملکت را شخم زد و زمین سوخته تحویل دولت بعدی خواهد داد و حداقل 16 سال زمان برای آواربرداری خرابی ها و بازسازی کشور زمان لازم است.
ناشناس۱۹۷۶۸۲۱۲۰:۲۰:۰۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آفرین! به نظر من هم بهتره دولت آینده حداقل برای ۴ سال اول یعنی تا ۱۴۰۴ تمام تقصیرها را گردن روحانی و دولتش بندازه از ۱۴۰۴ تا ۱۴۰۸ هم خدا بزرگه یه بهانه ای پیدا میشه.
ناشناس۱۹۷۷۷۰۵۰۷:۱۴:۲۴ ۱۴۰۰/۲/۲۸
همین حرف رو روحانی 8 سال قبل بخاطر عملکرد دولت احمدی نژاد گفته بود که خزانه مملکت را خالی کرده بود و قیمت دلار را 4 برابر کرده بود و... همه مثل هم هستند هیچ فرقی نمی کنه .
ناشناس۱۹۷۵۲۳۱۰۹:۳۰:۵۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نرخ تورم وجدان ، درستکاری و راستگویی چه قدر است؟ این ها چه قدر گران شده اند؟
ناشناس۱۹۷۵۲۳۷۰۹:۳۴:۱۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دولت تدبیر سر فرو آوردن در برابر غربیها در سالهای گذشته را کامل انجام داده ولی در بقیه ی موارد بی تدبیریش کامل و بی نقص است .
ناشناس۱۹۷۵۲۴۰۰۹:۳۵:۴۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
رییس جمهور فقط یک مجری است.
ناشناس۱۹۷۵۴۰۶۱۰:۴۹:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
عمده مشکلات کشور بدلیل سوء مدیریت و ناکارآمدی مجری هاست.
علی۱۹۷۵۲۴۲۰۹:۳۶:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
افزایش قیمت لوازم خانگی تا 35 درصد و همینطور ازاد سازی قیمت سیمان در روزهای اینده و دیگر کالاها را که با چراغ خاموش در حال انجام هست را به این لیست اضافه کنید این افزایش قیمتها با روح و روان جامعه بخصوص اقشار اسیب پذیر بازی میکند و آینده را برای آنها تیره و تار میکند ظاهرا دولت هیچ حد سقفی را برای تمام کردن افزایش قیمتها نمی شناسد و تا کشاندن مردم به خیابان که خواست دشمن هست دست بردار نیست
ناشناس۱۹۷۵۲۴۹۰۹:۳۹:۱۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آمریکا بزرگ‌ترین اقتصاد جهانی بوده و در تحریم نیز قرار ندارد اما 40 درصد مردم این کشور زیرخط فقر قرار دارد. همه فکر می‌کنند این کشور هیچ مشکلی ندارد درحالی‌که این کشور با مسائل اقتصادی فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کند.
ناشناس۱۹۷۶۰۸۸۱۵:۵۰:۰۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تعریف فقر در امریکا با ایران متفاوت هست.
ناشناس۱۹۷۵۲۵۰۰۹:۳۹:۱۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نان لواش50درصد یعنی 300تومنی شد450تومن نان سنگگ کنجددار7تومن ساده3تومن بربری ساده2تومن کنجدی2500
ناشناس۱۹۷۸۰۱۳۱۰:۲۹:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۸
دیگه باید با فرغون پول ببریم و یه نان لواش بگیریم
ناشناس۱۹۷۵۲۶۰۰۹:۴۳:۰۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آمریکا غلط می‌کند فکر کند می‌تواند رزق ما را دهد. آمریکا اگر می‌تواند ۵۰ میلیون مردم گرسنه خود را سیر کند.
ناشناس۱۹۷۶۸۲۸۲۰:۲۴:۰۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آمریکا اگر عرضه داشت جلوی نرخ دلارش رو میگرفت که هر روز داره بالا میره!
ناشناس۱۹۷۵۲۶۵۰۹:۴۵:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
ملت بزرگ ایران یادتون هست ...
ناشناس۱۹۷۵۲۶۶۰۹:۴۵:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۷
چرا انقلاب کردیم
ناشناس۱۹۷۵۳۶۵۱۰:۳۱:۴۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
انقلاب کردیم که استخر کاخ را از فرح بگیریم و در آن شنا نکند
ناشناس۱۹۷۵۵۷۴۱۲:۰۷:۱۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
حجت الاسلام هاشمی چرا در کاخ فرح استخر داشت ؟!
ناشناس۱۹۷۵۳۹۷۱۰:۴۳:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
والاه من که نفهمیدم !
ناشناس۱۹۷۵۴۱۴۱۰:۵۲:۱۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
متاسفانه انقلاب بدست نااهلان و نامحرمان افتاده و مردم بیچاره شدند.
ناشناس۱۹۷۵۴۸۲۱۱:۲۰:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
فتنه گران می‌خواستند ملت و آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب را پای خود قربانی کنند. فتنه گران دوباره زمینه اشتهای قدرتهای بزرگ برای تمرکز بر این سرزمین را فراهم کردند
ناشناس۱۹۷۵۶۷۱۱۲:۵۶:۳۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
عزیزم ارمانی نمونده دیگه کل ملت و بی چاره کردن
ناشناس۱۹۷۵۲۷۲۰۹:۴۶:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
علی ربیعی کیه؟ یکی مثل رییس دولت
ناشناس۱۹۷۵۳۱۴۱۰:۰۸:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۷
این ها به دلیل تمام شدن دلار های ۴۰۰۰ هزارتومنی جهانگیری است! وقتی به نرخ دلار ۲۰ هزار تومن ارزاق وارد شود گندم تنی ۳۰۰ دلاری (نرخ جهانی) کیلویی ۶ تومن در می آید. بدون هزینه حمل و نقل بدون آرد کردن بدون نانوا
ناشناس۱۹۷۵۳۲۲۱۰:۱۱:۳۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
از ده نانوایی در قم هشت تا گران کرده اند هر روز میگویند گران نشده، البته قیمت نان چندان زیاد نیست و نانوا هم پول کارگرو بیمه و خمیرمایه رو به نرخ روز باید بده درحالیکه قیمت نان دوسال است افزایش نداشته. دولت میخواد مردم رو در برابر هم قرار بده ولی ما با هم کنار میایم تا دولت انقلابی با توجه به همه مردم نرخ منصفانه رو تعیین کنه و جلو سوء استفاده معدود نانواهای بی انصاف رو بگیره
ناشناس۱۹۷۵۳۵۲۱۰:۲۱:۳۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
به قول لاریجانی ؛ عرصه اقتصاد ، پادگان و دادگاه نیست که با دستور و تشر درست شود .
ناشناس۱۹۷۵۴۱۶۱۰:۵۳:۱۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
فعلا"حقوقدانان و دوستان علی لاریجانی به اقتصاد گند زدند.
ناشناس۱۹۷۶۵۷۸۱۸:۳۶:۱۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
امابه‌قول‌لاریجانی‌قیمت‌بنزین‌بدون‌اطلاع‌نمایندگان‌وهیات‌دولت‌گران‌ میشود
ناشناس۱۹۷۵۳۵۹۱۰:۲۸:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
کار دولت در شرایط تحریم عالی بوده
ناشناس۱۹۷۵۴۵۳۱۱:۰۸:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۷
در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی چرا میلیاردها دلار 4200 تومانی و 62 تن طلای ذخائر بانک مرکزی حراج شد ؟!
ناشناس۱۹۷۵۷۸۷۱۳:۵۳:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
زمان احمدی نژاد تحریم ها خیلی بدتر بود حتی چین و روسیه هم ایران رو تحریم کرده بودن اما دلار نهایت 2 هزار و پانصد تومان گران شد!
ناشناس۱۹۷۵۳۶۰۱۰:۲۸:۴۹ ۱۴۰۰/۲/۲۷
اینکه لطف بزرگی است به دولت آینده چون شاید دولت جدید همین روال را حداقل صدروز اجرا نکند
حسین۱۹۷۵۳۶۷۱۰:۳۲:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۲۷
گرانی کالاهای اساسی همچون نان وافسار گسیختگی بازار کار عمدی خود دولت است برای ایجاد نارضایتی مضاعف وباز داشتن مردم ازرفتن مردم پای صندوق رای
علی۱۹۷۵۵۰۰۱۱:۲۹:۱۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
مگر آقای رئیس جمهور نگفت که گرانی ها در سال 1399 با تمام رسیده،امسال گران نکنید؟ اما هرروز خبر گران شدن چندین کالا و اجرا سریع آن شنیده و دیده میشود. آیا عبارت مذکور در واقع مجوز گرانی و گرانفروشی بوده است؟ ایا با این گرانی ها قصد بلوا و آشوب در کشور دارند؟
ناشناس۱۹۷۵۶۱۹۱۲:۳۱:۲۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
نگارنده محترم و عزیز سلام من شمارو نمیشناسم که بخوام قضاوتتون کنم. اما یک چیزی که قطعا شما هم میدونید اینه که دولت احمدی نژاد گرونی آخر دولتشو حواله داد دولت روحانی، نمونه اش گرونی نون که بعد تحویل دولت اتفاق افتاد! اما دولت فعلی گرونیو حواله بعدی نکرده. اگر این اتفاق می افتاد شما می اومدی یک تیتر دیگه میزدی میگفتی تقصیر روحانیه! با نگارشی که میکنی فکر نکن فحش و فضاحت رو برای روحانی و تیمش میخری. نه! برای خودت میخری چون عجولانه می نویسی. یه کم برادری به خرج بده، قیامتی هم هست ...
ناشناس۱۹۷۶۰۹۶۱۵:۵۳:۲۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
آنهایی که مردم را به رای دادن به روحانی ترغیب و تشویق کردند باید در روز قیامت پاسخگو باشند.
ناشناس۱۹۷۷۵۹۳۰۲:۴۵:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۸
بودجه امسال را ببین تا متوجه شوی دولت چطور فشارهای مالی و گرانیها را به دولت بعد حواله داد
منوچهر۱۹۷۵۶۴۲۱۲:۴۲:۲۴ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دولتمردان لطف کنید حقوق ها را افزایش ندهید. بیست درصد به حقوق اضافه میکنید. با هزار تا منت از آن طرف ۲۰۰ درصد از مردم بدبخت به هر نحوی میگیرند.
هاشمی زاده۱۹۷۵۷۰۱۱۳:۱۱:۴۵ ۱۴۰۰/۲/۲۷
حلوای لَنْ تَرانی صحیح هست.
ناشناس۱۹۷۷۷۷۳۰۸:۰۸:۴۷ ۱۴۰۰/۲/۲۸
خیر تن تنانی صحیح است
ناشناس۱۹۷۵۷۸۴۱۳:۵۲:۲۱ ۱۴۰۰/۲/۲۷
تا امریکا رو نابود نکنیم هم بدبختی ها سیاست بازی ها و توطئه ها وجود خواهد داشت
بازنشسته۱۹۷۵۹۵۴۱۵:۰۰:۲۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دیگه انقد بی حیا شدن نزدیک انتخابات هم این گرونی رو تموم نمی کنن .... وای بر شما که اینطور به مردم ظلم می کنید...
ناشناس۱۹۷۶۷۳۳۱۹:۴۸:۰۰ ۱۴۰۰/۲/۲۷
100 روز پایانی دولت احمدی نژاد رو هم یادمون نرفته مملکت به فنا رفته بود!
ناشناس۱۹۷۶۸۱۶۲۰:۱۸:۳۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
اقتصاد ایران مثل یک کوه یخ هست که داره ذره ذره آب میشه.
خ اکبری فرد۱۹۷۶۸۸۲۲۰:۴۹:۵۸ ۱۴۰۰/۲/۲۷
فقط دروغ ملت میدن نظم وقانون نیست توایران همش وعده دروغ دادن
ناشناس۱۹۷۷۱۰۲۲۲:۰۴:۱۷ ۱۴۰۰/۲/۲۷
دولت میخوادتا به همه چی گند نزنه کنار نره.................
ناشناس۱۹۷۸۷۰۶۱۵:۲۵:۳۹ ۱۴۰۰/۲/۲۸
دولت داره عملا راه دولت اينده صاف مي كند،در واقع جاده صاف كن دولت بعد است چون دارد تلاش مي كند تحريمها را بردارد وكالاهاي زيادي را هم گران كرده كه دولت بعد نه نياز به افزايش قيمت هاداشته باشد ونه بر اثر تحريمهاي سخت مشكل اقتصادي وپولي داشته باشد
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 2. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 3. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 4. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 5. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 6. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 7. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

 8. سلیمانی یک نام نیست، یک رسم است...

 9. فراموشی شوراها در هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری

 10. پاسخ جلیلی به همتی

 11. سخنگوی شورای نگهبان پاسخ لاریجانی را داد؛ اعتراض به عدم احراز صلاحیت در قانون پیش‌بینی نشده

 12. روایت سیزدهم| در مناظره پایانی چه گذشت؟ / هاشمی اگر بود به چه کسی رای می داد؟/ لاریجانی: دلایل رد صلاحیتم را منتشر کنید!/ توییتِ همتی چین را با کره شمالی اشتباه گرفت

 13. بیانیه اقتصاد دانان حامی رییسی/ او قادر به تغییر وضع موجود است

 14. اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی

 15. قدر این‌ پیران فرزانه را بدانیم

 16. عذرخواهی همتی از سعید جلیلی به خاطر یک اشتباه تصویری

 17. قرارداد برنامه نویسی و انواع مهم آن را بشناسید!

 18. ترس و تردید صهیونیست‌ها در آستانه تشکیل دولت جدید

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 3. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 4. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 5. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 6. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 7. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 8. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 9. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 10. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 11. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 12. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 13. چرا آمریکا «اسد» را دوست ندارد

 14. مهریه بالاتر از ۱۴ سکه، بدون گواهی استطاعت مالی را ممنوع کنید

 15. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 16. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 17. آقای رییسی بگذر !

 18. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 19. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 20. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 21. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 22. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 23. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 24. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 25. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

ابر آروان

آخرین عناوین