جزئیات تصویب و جمع‌بندی طرح انتقال سوابق بیمه‌ای

اجتماعی،   4000226123

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب و جمع‌بندی طرح انتقال سوابق بیمه‌ای بین صندوق‌های بازنشستگی خبرداد و گفت:‌ براساس این طرح امکان جابه‌جایی سوابق بیمه‌ای بین صندوق‌های مختلف بازنشستگی وجود دارد.

جزئیات تصویب و جمع‌بندی طرح انتقال سوابق بیمه‌ای

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کار بررسی و تصویب طرح دو فوریتی انتقال سوابق بیمه‌ای بین صندوق‌های بازنشستگی به پایان رسید تا این طرح برای رسیدگی در صحن مجلس به هیأت رئیسه ارسال شود.

وی افزود: براساس طرح انتقال سوابق بیمه‌ایی امکان جابه‌جایی سوابق بیمه‌ای برای افراد بین صندوق‌های بازنشستگی مختلف در کشور وجود دارد که پس از درخواست فرد بیمه شده به صندوق بازنشستگی مقصد مابه‌التفاوت تعیین شده توسط صندوق مبدأ و یا فرد درخواست کننده پرداخت و کار انتقال سوابق انجام می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه لایحه مقاوله‌نامه دولت جمهوری اسلامی ایران با سازمان جهانی کار در رابطه با بهداشت، ایمنی و همچنین بهداشت کار و بازرسی کار اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و ایراد وارد شده از سوی شورای نگهبان به این لایحه اصلاح شد.