روح الامینی نماینده تهران:هیات مذاکره‌کننده ایرانی در وین به وعده های پوشالی غرب امیدوار نباشند

سیاسی،   4000226117
روح الامینی نماینده تهران:هیات مذاکره‌کننده ایرانی در وین به وعده های پوشالی غرب امیدوار نباشند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: هیات مذاکره کننده ایرانی در وین با توجه به تجربه تلخ برجام نافرجام، بایستی در بین تلاش برای رفع تحریم های ظالمانه و اخذ حقوق قانونی به وعده های پوشالی کشورهای غربی امیدوار نباشند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه، 26 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: گزارشی به صورت تیتر وار و مختصر به مردم حوزه انتخابیه عرض می کنم که بازدید ها و جلسات نظارتی متعدد مرتبط در معیت سایر همکاران مجمع نمایندگان تهران، گزارشی از اقدامات و فعالیت های تخصصی در کمیسیون بهداشت، درمان و کمیته دارو و غذا با اولویت مسائل مرتبط با کرونا، پیگیری های مستمر در خصوص ساخت چند واکسن داخلی همزمان با واردات موازی و همچنین تذکرات متعدد و مدیریتی در رابطه با ستاد کروناو تشکیل جلسات منظم ، مداوم و پیگیرانه کمیته سلامت مجمع نمایندگان تهران با نظارت میدانی بر حوزه بهداشت و درمان و فعالیت های دانش بنیان صورت گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان گزارشی از هیات نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی و شبکه معتمدین ایجاد شده از پزشکان، دندانپزشکان ، دارو سازان و همکاران علوم آزمایشگاهی در 220 حوزه انتخابیه برای صیانت و مراقبت از فرایند ثبت نام تا برگزاری انتخابات 25 تیر ماه سازمان نظام پزشکی ارسال شده است افزود: ضرورت توجه جدی دولت و مجلس به مشکلات رزیدنت ها و عدم احتساب دوره های کارورزی و کارآموزی آنها به عنوان شغل و جبران خدمات آنها منتاسب با ساعات طولانی و شیفت های طولانی وپی در پی که باعث افسردگی و فشار روحی و روانی این نخبگان جامعه شده ضروت دارد.

وی ادامه داد: جلسات فشرده و طولانی کمیسیون مشترک جهانی جمعیت و خانواده در بحث مهم فرزندآوری دنبال شد که ضمن جلوگیری از چند صد هزار سقط غیر قانونی و توجه جدی به اهمیت مبحث غربالگری و سقط قانونی مطابق فتوای مقام معظم رهبری، طرحی که سال ها در مجالس قبل معطل مانده بود، با رفع نواقص و اشکالات شورای نگهبان بازنگری و در چه سریعتر به اجرا نزدیک شود و با قانونگذاری شفاف و در منظر کارشناسان نخبه مردم بتوانند از مزایای ان استفاده کنند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: در خصوص مسئله فلسطین و کشتار مسلمانان مظلوم و بی دفاع فلسطین، افغانستان، یمن و عراق ودیگر جاهای جهان ، جای خالی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را و همرزمان پرتلاشش در سپاه قدس و منطقه مقاومت را نشان می دهد که بر اساس شواهد توانستند در صحنه جهانی که برای پیشرفت، عزت و اقتدار راهی جز ایستادگی مقابل استکبار نداریم.

وی ادامه داد: مسئله بعدی هیات مذاکره کننده ایرانی در وین است که با توجه به تجربه تلخ برجام نافرجام بایستی در بین تلاش برای رفع تحریم های ظالمانه و اخذ حقوق قانونی به وعده های پوشالی کشورهای غربی امیدوار نباشند.

رئیس کمیته غذا و دارو کمیسیون بهداشت مجلس اظهار کرد: مسئله بعدی عملکرد مجلس شورای اسلامی در طول 355 روز گذشته است که به نقطه پایان سال اول مجلس یازدهم می رسیم. با توجه به  انتطارات مردم و رهبری از مجلس می بایست در فراکسیون ها به خصوص فراکسیون اکثریت بی ملاحظه و شفاف نسبت به عملکرد خودمان نقادی نموده و در استانه انتخابات هیات رییسه و کمیسیون های تخصصی با توجه به عملکرد تعدادی از همکاران در خصوص انتخاب برخی از ایشان تجدید نظر داشته باشیم ولی تغییرات محدود باشد؛ چراکه تغییرات مداوم روسای کمیسیون ها و هیات رییسه مجلس هم کاهش اقتدار مجلس را به عنوان در راس امور بودن را خواهد کاست و در نزد سایر قوا و مردم کاهش این جایگاه باعث اشکالات جدی خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  در مجلس افزود: سال دوم مجلس و سال پیش رو باید سال شکوفایی و هم افزایی با دولت جدید و طبیعتا پر انرژی و پر کار تر باشد و از همین زاویه انسجام و تقویت فراکسیون انقلاب اسلامی از مهمترین تحولات باید باشد.

وی تاکید کرد: تحول در حکمرانی در جمهوری اسلامی را در مسیر پیشرو گام دوم انقلاب با سرمایه جوانان انقلابی امثال سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و توجه به تجارب افراد پیشکسوت باید در پیش گرفته شود.

روح الامینی نجف آبادی گفت: در موضوع انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک ایرانی مظلوم، خاک پای ملت ایران که سالها در قوه قضاییه پیگیر پرونده ای بودم، عرض می کنم که هر انتخابی داشته باشیم، پیامدهای خود را دارد و هر کس که دلسوز ایران است ولو مخالف جمهوری اسلامی می بایست در این انتخابات شرکت کند؛ چراکه بدخواهان ایران تنها بد خواه جمهوری اسلامی نیستند بلکه بدخواه ایران هستند و به دنبال تجزیه ایران عزیز ما می باشند.

وی افزود: از نامزدهای انتخابات تقاضا دارم با ارائه برنامه تخصصی، واقعی و شفاف و روشن به مردم روح امید به اصلاح وضع موجود و ارتقای کارآمدی نظام را در جامعه بدمند و از بداخلاقی و تخریب چهره های یک دیگر از طریق لجن پراکنی موجب بدبینی مردم نسبت به نظام و انقلاب نباشند وبا شعبده بازی و تکرار تراژدی دولت فعلی به صورت دیگر نباشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس خاطرنشان کرد: لازم است با تاسی از آیات قران کریم کشور را به سمت دولت جدید هدایت کنیم که در این زمینه می بایست به طور خاص از جناب آقای قالیباف به خاطر حفظ و تقویت جایگاه مجلس و استمرار فعالیت در این سنگر تشکر کنم و به همکاران عرض می کنم که با آرای بیشتر از سال گذشته این یار ویاور امام و رهبری را کمک کنیم.