شایعه استفتاءاز آیت‌الله نوری همدانی درباره فروش کلیه

اجتماعی،   4000226107

مطلبی که با عنوان استفتاءآیت‌الله نوری همدانی درباره فروش کلیه در فضای مجازی منتشر شده شایعه است.

شایعه استفتاءاز آیت‌الله نوری همدانی درباره فروش کلیه
به گزارش فارس، از صبح امروز شایعه‌ای به نقل از آیت‌الله نوری همدانی با موضوع فروش کلیه یا اعضای بدن برای کسب پول و تامین مخارج ازدواج و کمک به خانواده در حال انتشار است.

در متن این استفتایی که در فضای مجازی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله العظمی حسین نوری همدانی منتشر شده آمده است:

سؤال: قصد ازدواج دارم، خودم و خانواده‌ام نیاز شدید مالی داریم، سؤالم این است که آیا شرعاً می‌تونم واسه مخارجی که برای ازدواج و کمک به خانواده نیاز دارم، کلیه خودم رو بفروشم؟
پاسخ: دریافت پول در ازای بعضی از اعضا مانند کلیه مانعی ندارد

 

اما پیگیری خبرنگار فارس از دفتر رسمی آیت‌الله نوری همدانی در قم حاکی از جعلی بودن این استفتا دارد و این موضوع توسط دفتر معظم له تکذیب شد.

 

به گزارش فارس، در یکی از جدیدترین ترفندها، رسانه‌های معاند چند سالی است که با سوءاستفاده از لوگوهای خبرگزاری های رسمی، صحبت‌های جنجالی را به نقل از شخصیت‌های دینی مطرح می‌کنند.

 

*همچنین ایران اینترنشنال، چندی پیش با تحریف مصوبه جدید شورای نگهبان، به تخریب انتخابات ایران را کلید زد اما پیش تر  کارشناس اینترنشنال برای بحرانی نشان دادن وضعیت سیاسی کشور، در تحلیلی مدعی شد که خشم و عصبانیت در ایران به جایی رسیده که اطلاعات سپاه شنود روابط عاشقانه ظریف با یک زن را منتشر کرده است.

اما این تحلیل درحالی بود که اشاره کارشناس این شبکه سعودی به یادداشت خبرگزاری تسنیم بود که در قسمتی از آن خطاب به ظریف نوشته بود که آیا ظریف هنوز هم به دنبال هزینه میدان به پای دیپلماسی می‌گردد؟ مگر صفحه دختر دوست سابقش را فالو ندارد... در واقع کارشناس این شبکه عبارت «دخترِ دوستِ سابق» را «دوست دخترِسابق» خوانده و بر اساس این خوانش اشتباه برای مخاطبان این شبکه ماهواره‌ای تحلیل ارائه داد.