کشف ۱۶۹ تن گندم سرقتی در جنوب کشور

اقتصادی،   4000226082

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از کشف ۱۶۹ تن گندم توسط یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی در بندر امام خمینی (ره) خوزستان خبر داد.

کشف ۱۶۹ تن گندم سرقتی در جنوب کشور

سردار مهدی معصوم بیگی در خصوص جزئیات این کشفیات اظهارکرد: همکارانم در یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا مبارزه جدی با سرقت های سازمان یافته در سطح بنادر و انبارهای غله و بازرگانی را به صورت مستمر و ویژه در دستور کار قرار داده اند.

به گزارش ایسنا وی افزود: در این راستا ماموران یگان حفاظت مستقر در بندر امام خمینی (ره) خوزستان با توقیف شش دستگاه کامیون و تریلر با پلاک جعلی به محموله بار این خودروها مشکوک می شوند که با بررسی اسناد و مدارک همراه رانندگان، جعلی بودن حواله های موجود محرز می شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه در بازرسی به عمل آمده مقدار تقریبی ۱۶۹ تن گندم که جزء کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور است کشف و ضبط شد، تصریح کرد: در این رابطه پنج راننده دستگیر شدند و پرونده برای سیر مراحل قضائی به دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان ارسال شد.

وی با بیان اینکه پیگیری برای دستگیری یک راننده متواری و سایر متهمان دخیل در جعل و سرقت کالای اساسی در دستور کار فرماندهی یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد، گفت: کارشناسان ارزش کالای سرقتی را ۹ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معصوم بیگی با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۲۶۸ فقره سرقت کالای اساسی توسط یگان مزبور کشف و ضبط شده است، خاطرنشان کرد: تأمین نظم و امنیت، جلوگیری از هرگونه سرقت و پیشگیری از جرایم در سطح بنادر کشور به‌ویژه جلوگیری از سرقت کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت و سویا با هدف ایجاد محیط امن اقتصادی از جمله اولویت های ماموریتی پلیس پیشگیری است.