سقوط هواپیمای دو نفره در شرق تهران تکذیب شد

حوادث،   4000224058

طی ساعات گذشته خبری مبنی بر سقوط هواپیمای دونفره در شرق تهران در فضای مجازی منتشر که پس از ساعاتی جست‌وجو و تجسس تیم‌های مختلف دستگاه‌های متولی از سوی سخنگوی سازمان هواپیمایی تکذیب شد.

به گزارش ایسنا، از ساعاتی پیش خبری در فضای مجازی منتشر شد که هواپیمای فوق سبک دو نفره‌ای حوالی ساعت ۱۱ صبح امروز در شرق تهران، اتوبان شهید بابایی، ابتدای جاده تلو و حوالی پمپ گاز سقوط کرده است.

محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی در این باره به ایسنا گفت: از ساعاتی پیش تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به محل حادثه اعلامی اعزام شد و تجسس تا دقایقی پیش ادامه پیدا کرد اما اثری از سانحه در محل مورد نظر یافت نشد.

وی با بیان اینکه از ابتدا اعلام شده بود که هواپیمای سقوط کرده متعلق به ناجا بوده است، افزود: به همراه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری، تیمی از اورژانس و بالگرد نیروی انتظامی به محل اعزام شده بودند و جست‌وجو در محل مورد نظر نشان می‌دهد که در این منطقه سقوط هواپیمایی رخ نداده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه هر هواپیمایی قبل از پرواز باید با برج مراقبت و فرودگاه مربوطه از قبل هماهنگ کرده باشد، گفت: در این زمینه پیگیری های سازمان هواپیمایی نشان می‌دهد که هیچ هماهنگی قبلی با برج مراقبت و فرودگاه مربوطه در آن منطقه صورت نگرفته است.