رحمانی فضلی: هیچ ابهامی در هماهنگی بین شورای نگهبان و وزارت کشور نیست

جهان،   4000223037

وزیر کشور با تاکید بر اینکه هیچ ابهامی در هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور نیست گفت: مدارک را رتبه بندی شده تحویل شورای نگهبان می‌دهیم؛ خیلی ها شاید برداشت نامناسب از هماهنگی کنند اما خوشبختانه مشکلی نیست.

رحمانی فضلی: هیچ ابهامی در هماهنگی بین شورای نگهبان و وزارت کشور نیست

به گزارش فارس عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز(پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت) در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با قدردانی از اصحاب رسانه و خبرنگاران بابت همکاری در انتخابات و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گفت: هیچ ابهامی در هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور نیست. ما، شورای نگهبان و داوطلبان قانونی عمل کردیم.

وی افزود: قانون انتخابات نه لغو و نه اصلاح شد و در ماده ۵۵ و ۵۹ قانون انتخابات این موضوع آمده که ماده ۵۹ دست ما را باز گذاشته که این مدارک و ویژگی ها را از داوطلبان بخواهیم. 

رحمانی فضلی گفت: مدارک را رتبه بندی شده تحویل شورای نگهبان می دهیم.حرکت عظیمی مانند انتخابات را قرار شد با تدبیر و هماهنگی حل کنیم خیلی ها ممکن شاید برداشت نامناسب هماهنگی کنند که خوشبختانه مشکلی نیست.

وزیر کشور ادامه دادک شورای نگهبان با توجه به سیاستگذاری های کلی نظام شرایط برای تفسیر رجل سیاسی مذهبی در نظر گرفته که ما هم این مدارک مانند تحصیلات،گواهی عدم سو پیشینه و سابقه مدیریتی را  تحویل می گیریم.

وزیر کشور گفت: طبق گزارش وزارت کشور تا دیروز ۱۳۰ نفر ثبت نام کردند که همه داوطلبان که شرایط ابلاغیه ستاد انتخابات را هم در حوزه کرونا و هم نظام و مقررات ملاقات کردند و امیدوارم همه نامزدها و ستادهای آنها و مردم خوب ما این شرایط را رعایت کنند چون در وضعیت ویژه و استثنایی این دور از انتخابات را برگزار می‌کنیم که هیچ وقت با این شرایط روبرو نبوده ایم و این مستلزم همکاری است.