واکنش ستاد حقوق بشر ایران به موضع‌گیری جانبدارانه امریکا درباره جنایات اخیر صهیونیست‌ها در فلسطین

جهان،   4000222088

ستاد حقوق بشر ایران به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و به خاک و خون کشیدن کودکان و مردم بی‌گناه فلسطینی واکنش نشان داد.

واکنش ستاد حقوق بشر ایران به موضع‌گیری جانبدارانه امریکا درباره جنایات اخیر صهیونیست‌ها در فلسطین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، ستاد حقوق بشر ایران با انتشار توییتی درخصوص جنایات اخیر صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی، نوشت: «جالب است که شهادت کودکان فلسطینی از نظر واشنگتن نیازمند «صحت‌سنجی» است اما کوچ دادن اجباری حق اسرائیل است! دفاع فلسطینیان در برابر تجاوز صهیونیست‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود، اما جنایت اشغالگران اسراییلی «مشروع» به حساب می‌آید. آمریکا بی‌شک شریک جرم صهیونیست‌ها در این جنایت است.»

در حملات اخیر صهیونیست‌ها به سرزمین‌های اشغالی حداقل 20 کودک و غيرنظامی فلسطينی شهید و بیش از 300 تن زخمی شدند.

با این وجود وزارت خارجه امريكا در بيانيه‌ای عجيب كه روز دوشنبه درباره قدس منتشر كرد، ضمن فراخواندن «دو طرف» به «آرامش» خواستار تنش‌زدايی و آتش‌بس سريع شد!

«ند پرایس» روز گذشته در موضع گیری جانبدارانه در پاسخ به خبرنگاران امریکایی درباره حملات صهیونیستی به غزه گفت: اسراییل حق دفاع از خود و پاسخ به حملات موشکی از نوار غزه را دارد!

این در حالی است که پیش از این نيز وزارت خارجه امريكا در پی حمله نظاميان اسراييلی به مسجد الاقصی و پرتاب گاز اشك‌آور به داخل اين مسجد و همچنين برخورد بسيار خشن با شهروندان فلسطينی در بيانيه‌ای مشابه «از دو طرف» خواسته بود تا دست از اقدامات تنش‌زا بردارند.

از سوی دیگر فعالان حقوق بشر در امريكا اين مواضع وزارت خارجه ايالات متحده را «غيرقابل قبول» دانسته اند.

 «جينان دينا»، سازمان‌دهنده گروهی از اعراب مدافع فلسطين در امريكا در اين رابطه به ميدل ايست‌ای می‌گويد: «فلسطين اشغال شده است و ايالات متحده به حمايت سيستماتیک از اسراييل ادامه می‌دهد.