فیلم لحظه حمله وحشیانه سارقان مسلح به چند طلافروشی +دستگیری سارقان

اجتماعی،   4000222066

رییس پلیس آگاهی پایتخت از انهدام شبکه سارقان مسلح طلافروش‌های غرب استان تهران خبر داد و گفت: چهار فرد مسلح که اقدام به سرقت مسلحانه کرده بودند توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

فیلم لحظه حمله وحشیانه سارقان مسلح به چند طلافروشی +دستگیری سارقان

سردار علیرضا لطفی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در این باره اظهار داشت: ۲۸ مرداد سال گذشته چهار مرد مسلح در حالی که ۲ نفر از آنها ۲  قبضه اسلحه کلاشینکف و یکی از آنها تبر بدست داشت سوار بر خودروی پژو ۴۰۵  نقره ای در مقابل  طلافروشی در بلوار اصلی باقرشهر توقف کردند و در حالی که چهره های خود را پوشانده بودند با اسلحه و تبر از خودرو پیاده شده و به سمت طلافروشی رفتند.

به گزارش ایرنا، وی افزود: با اینکه سارقان سرقتی مرتکب نشده بودند، اما کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت بی درنگ وارد عمل شدند و با بررسی پرونده های سرقت های مسلحانه ای که پیشتر رخ داده شده بود و عاملان سرقت دستگیر نشده بودند فعالیت خود را آغاز کردند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به پرونده های مشابه سرقت های طلافروشی گفت: ۲۴ خرداد سال گذشته طلافروشی در منطقه ملارد به سرقت رفته بود و حدود یک ماه بعد یعنی ۱۷ تیر همان سال طلافروشی در بهارستان و در نهایت سومین سرقت ۱۶ مرداد سال ۹۹ در اسلامشهر رخ داده بود و این بار نیز طلافروشی مورد سرقت مسلحانه مردان نقاب دار قرار گرفته بود.

به گفته وی، طبق اطلاعات بدست آمده سارقان در این سه سرقت حدود ۲۰ کیلو طلا که نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان ارزش داشت را به سرقت برده بودند.

رییس پلیس آگاهی پایتخت اضافه کرد: گرچه متهمان مسلح، صورتشان را پوشانده بودند اما شیوه و شگرد آنها برای سرقت ها شباهت زیادی داشت و همین موضوع نشان می داد که عاملان این سه سرقت، سارقان ناکام سرقت باقرشهر هستند.

وی ادامه داد: بررسی ها برای یافتن و شناسایی متهمان مسلح ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت ردپای سارقی سابقه دار را به نام کیارش بدست آوردند که سال ۹۵ به اتهام سرقت مسلحانه صرافی در خیابان فردوسی توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت بازداشت شده بود.

لطفی بیان داشت: کیارش پس از آزادی از زندان باندی را تشکیل داده و سرقت های سریالی از طلافروشی ها را رقم زده بود و کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت در ادامه تحقیقات دریافتند کیارش قصد سرقت مسلحانه از طلافروشی دیگری در شهرستان های قم یا تفرش را دارد.

وی تاکید کرد: با مشخص شدن این موضوع بی درنگ کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل و پس از هماهنگی های قضایی راهی شهرستان قم شدند و در عملیاتی ضربتی و ویژه یکی از متهمان این پرونده را بازداشت کردند.

لطفی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهم جوان یک قبضه اسلحه کلاشینکف و یک قبضه کلت کمری به همراه تعداد ۱۰ تیغه خشاب و ۵۰۰ فشنگ جنگی و همچنین ۲ خودروی پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ متعلق به سارقان که پلاک جعلی روی آنها نصب شده بود نیز در مخفیگاه متهم جوان کشف شد.

رییس پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهم دستگیر شده در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد و گفت که قرار بود طلافروشی را در شهرستان تفرش سرقت کنیم که همان روز سرقت توسط کارآگاهان در مخفیگاهش دستگیر شده است.

وی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره یکم مبارزه با سرقت های مسلحانه پلیس آگاهی پایتخت موفق شدند هویت سایر اعضای باند را شناسایی کنند.

لطفی با بیان اینکه این مردان مسلح پس از اطلاع از شناسایی شدن خود توسط پلیس، راهی کوهستان های استان های غربی کشور شده و زندگی مخفیانه ای را آغاز کرده بودند، افزود: در ادامه تحقیقات سایر اعضای این باند دستگیر شده و مشخص شد ۲ متهم دیگر این پرونده به خاطر درگیری مسلحانه در ۲ پرونده جداگانه بازداشت و در زندان یکی از شهرستان های غربی کشور به سر می برند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با دستگیری چهار نفر از اعضای این باند، متهمان به سه سرقت مسلحانه طلافروشی های غرب استان تهران و سرقت ناموفق طلافروشی باقرشهر تهران اعتراف کردند و مدعی شدند که سرقت ها را به صورت ۲ به ۲ توسط ۲ شبکه جداگانه که همگی هم محلی و همشهری بودند انجام داده اند.

وی ادامه داد: بدین ترتیب راز سرقت های مسلحانه طلافروشی ها با دستگیری اعضای اصلی این ۲ باند از سوی کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت برملاء شد.

لطفی خاطر نشان کرد: چندین سلاح نیز از متهمان کشف شد و تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای باند، کشف سلاح ها، تجهیزات ممنوعه و همچنین اموال مسروقه از سوی کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.

 
 
  
  

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 2. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 3. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 4. «دستاورد شگفت انگیز» ایران در توسعه سامانه‌های دفاع موشکی

 5. سامانه شاد هک شد

 6. رئیس جمهور: دولت مصمم به بازگشت امید به مردم است/ گلایه‌های مردم را بحق می‌دانم/برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم

 7. گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور در ۱۰۰ روزگی دولت | رئیسی: در تلاشیم گرانی را کنترل کنیم

 8. «بی فرهنگی» اقتصادی و آبی که همیشه گل آلود می شود

 9. سقوط پهپاد در یکی از روستاهای شهرستان کوهرنگ

 10. راهکارهای ضمانت گرفتن از امریکا برای خارج نشدن از توافق

 11. روایت یک مقام وزارت خارجه از سختی و دشواری کار تیم مذاکراتی ایران در وین

 12. واکنش مشهدی‌ها به توهین شهاب مرادی در برنامه زنده تلویزیونی

 13. وارونگی افزایش حقوق بازنشستگان کشوری

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 8. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 9. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 12. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 13. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 14. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 15. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 18. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 19. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 20. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 21. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 23. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 24. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

 25. بدون تعارف با جاسوسان واقعی موساد در سریال سرجوخه

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما