رئیس جمهور کلمبیا تسلیم اعتراضات مردمی در این کشور شد

جهان،   4000220077

در پی ادامه دار شدن اعتراضات ضد دولتی دو هفته ای در کلمبیا و افزایش خواسته های معترضین از دولت، رئیس جمهور این کشور نهایتا تسلیم خواست معترضین شد.

رئیس جمهور کلمبیا تسلیم اعتراضات مردمی در این کشور شد

به گزارش مهر به نقل از رویترز، سرانجام پس از گذشت نزدیک به دو هفته از زمان آغاز اعتراضات ضد دولتی کلمبیا، «ایوان دوک» رئیس جمهور این کشور امروز اعلام کرد که که مسائل مورد اعتراض جوانان معترض این کشور در سطح گفتگوهای ملی مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور کلمبیا همچنین قرار است امروز با رهبران اعتراضات در «بوگوتا» پایتخت کلمبیا دیدار کند.

لازم به ذکر است معترضین از تاریخ ۲۸ آوریل در اعتراض به برنامه‌های مالیاتی جدید دولت برای افزایش مالیات بر فروش به خیابان‌ها آمدند. با وجود ملغی شدن برنامه‌های مالیاتی جدید اما معترضین دست از تظاهرات بر نداشته و خواستار تعیین حداقل دستمزد و ایجاد اصلاحات در نظام سلامت این کشور شده‌اند که به گفته مخالفین، تنها باعث افزایش اختلاف طبقاتی و دسترسی طبقات بالای جامعه به خدمات بهداشتی خواهد شد.

در همین راستا، ایوان دوک امروز طی سخنانی گفت: ما می‌دانیم که باید در یک سری از طرح های ابداعی خود اولویت بندی داشته باشیم که این موضوع زمینه ساز امید و نوید بخش آینده (روشن) برای جوانان ما خواهد بود.

به گفته نهادهای حقوق بشری، از زمان آغاز اعتراضات تا کنون، دستکم ۲۶ شهروند کلمبیا در درگیری با نیروهای امنیتی این کشور، جان خود را از دست داده‌اند.