امیر قطر وارد عربستان شد/ دیدار با «محمد بن سلمان»

جهان،   4000220071

دفتر امیر قطر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «تمیم بن حمد آل ثانی» غروب امروز وارد عربستان شد و قرار است با ولیعهد سعودی دیدار کند.

امیر قطر وارد عربستان شد/ دیدار با «محمد بن سلمان»

 به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر غروب امروز دوشنبه وارد عربستان سعودی شد و قرار است با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دیدار کند.

به گزارش رویترز، در بیانیه صادره از سوی دفتر امیر قطر در این خصوص آمده است که سران دو کشور روابط دو جانبه و موضوعات منطقه ای و بین المللی را در این سفر مورد بحث و گفتگو قرار خواهند داد.

سفر امیر قطر به عربستان بعد از دعوت سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی انجام می شود.

هشتم اردیبهشت فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان به دوحه رفت و این پیام دعوت را به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی تسلیم کرد.

این در حالیست که پیشتر برخی منابع خبری قطری گزارش دادند که قرار است محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در راس استقبال کنندگان از شیخ تمیم در فرودگاه ملک عبدالعزیز جده حاضر شود.

این دیدار همچنین همزمان با تحولات در قدس اشغالی و شدت گرفتن حملات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین و پیروزی های اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مارب انجام می شود.

روابط میان قطر و عربستان ۳ سال و نیم پس از تحریم دوحه از سوی سعودی و کشورهای متحد آن در نشستی که دی ماه گذشته در شهر العلا برگزار گردید، از سر گرفته شد.