رقيب كيست و رقابت كدام است؟

 محمدكاظم انبارلويی،   4000219100
رقيب كيست و رقابت كدام است؟

انتخابات يك فرصت براي تحكيم مباني امنيت ملي و بازسازي قوه مجريه در پاسخگويي به مطالبات قانوني مردم است. انتخابات يك فرصت براي رفع تهديدهاي بالقوه و بالفعل دشمن و محكم كردن پايه‌هاي مشروعيت مردمي و قدرت ملي از سوي ملتي است كه بيش از 40 سال در برابر توطئه‌هاي دشمن ايستاده است.

بايد يك نگاهي هم به دشمن كرد و ديد آن‌ها از اين فرصت چه استفاده اي خواهند كرد.

كسي كه يك مقدار هوشمندي داشته باشد مي‌فهمد، دشمن از اين فرصت براي ضربه زدن به وحدت ملي استفاده مي‌كند و دشمن درصدد اخلال در تصميم‌سازي‌ها و تصميم‌گيري‌هايي است كه منجر به حل مشكلات مردم در سطح ملي مي شود.
يك سؤال مهم اين است كه در اردوگاه به اصطلاح اصلاح‌طلبان چه مي‌گذرد؟

ظاهر قضيه اين است كه چند حزب و شخصيت حقيقي در يك نهاد اجماع‌ساز جمع شده‌اند و مي‌خواهند به يك تصميم‌گيري جمعي در مورد نامزد مورد نظر خود برسند. اين جماعت موجوديت خود را در حسينيه جماران زير تمثال مبارك حضرت امام (ره) اعلام كردند و مدتي است مشغول رايزني براي تصميم‌گيري هستند.

خانم آذر منصوري سخنگوي اين جماعت به روايت سايت جماران اعلام كرده است: جواد ظريف با 37 پيشنهاد و اسحاق جهانگيري با 35 پيشنهاد و تاجزاده با 32 پيشنهاد مورد توجه اعضاي محترم مجمع عمومي اين نهاد هستند.

آقاي ظريف با پخش نوار صوتي وي از بي‌بي‌سي و ايران اينترنشنال دست به يك «انتحار ديپلماتيك» زد. به طوري كه رئيس جمهور محترم گفت: «ديدگاه‌هاي مطرح شده وي در نوار صوتي ديدگاه دولت نيست» . وي گفت:«دولت همچنان ديپلماسي و ميدان را لازم و ملزوم هم مي داند و آن را در مقابل هم نمي بيند.» رهبر معظم انقلاب هم در مورد سخنان ظريف فرمودند: «برخي از آن حرف‌ها تكرار حرف‌هاي آمريكا است.»

نفر دوم منتخب اصلاح‌طلبان هم كه بخش عظيمي از خرابكاري‌هاي اقتصادي دولت از جمله «ارز جهانگيري» به نام او ثبت شده نمي‌تواند نامزد اصلي اين نهاد اجماع‌ساز باشد. چون هنوز عربده‌كشي‌هاي انتخاباتي 1396 او كه مي‌گفت؛ مردم عزيز يادتان هست كه قيمت دلار چند بود قيمت طلا و ... چند بود؟! هنوز در گوش مردم زنگ بيدارباش مي‌زند! از اين دو كه بگذريم نوبت نفر سوم آقاي مصطفي تاجزاده مي رسد. من نمي‌دانم اعضاي محترم نهاد اجماع‌ساز با ديدگاه‌هاي مطرح شده توسط آقاي تاجزاده در كلاب هاوس و ديدگاه‌هاي قبلي آن چه مي‌خواهند بكنند.

فردي كه صريح مي‌گويد، نه به قانون اساسي اعتقاد دارد، نه به ولايت فقيه معتقد است و آن را با جمهوريت نظام متعارض مي‌بيند. فردي كه معتقد است سپاه بايد برگردد به پادگان تا پياده‌نظام سوروس مشغول براندازي نظام از داخل شوند و داعش هم از خارج با قتل‌عام مردان و كودكان ، نواميس كشور را به غارت ببرند. او مي‌گويد: «مي‌خواهد حجاب را هم با يك رفراندوم بردارد» تا مانعي در بازار برده‌فروشي داعش نباشد. سؤال اين است؛ او چگونه توانسته است نفر سوم نهاد اجماع‌ساز را به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان به خود اختصاص دهد؟!

مواضع تاجزاده براساس گزارش آقاي كيان تاج بخش در دادگاه‌هاي فتنه 88 همان مواضع سوروس است. مواضع اخير او كه در كلاب هاوس عنوان شده تكرار همان مواضع اكبر گنجي و بخشي از مواضع منافقين و سلطنت‌طلب‌ها است. او چگونه مي‌تواند نامزد اصلاح‌طلبان باشد كه محكوميت امنيتي دارد ، طبق قانون نمي‌تواند حتي ثبت‌نام نامزدي بكند!

قصه رقابت انتخابات 1400 چيست؟ واقعيت اين است يك ضلع رقابت به دليل ناراستي با ملت، دادن وعده‌هاي واهي، رقيب هراسي افراطي، با حقوق‌هاي نجومي، با فسادهاي گسترده و ... سرمايه اجتماعي خود را از دست داده است و خود را به در و ديوار مي‌زند. ظريف را قرباني كردند تا دوگانه « ميدان و مذاكره» به جاي دوگانه «كارآمدي و ناكارآمدي» جا بزنند. ظريف چندبار سوگند خورده بود كه براي انتخابات نامزد نمي‌شود آن‌ها هم مي‌دانستند، اما آن‌ها فقط به نعش او نياز داشتند و لذا ناجوانمردانه سر او را بريدند و او را اكنون وسط ميدان رقابت بي‌كفن و دفن رها كردند!

رجل سياسي! به اندازه تبهكاري روسياهي «تاجزاده» در سپهر سياست ايران پيدا نمي‌شود. او بي‌پروا به چهره نوراني امام و تئوري او در اداره كشور خاك مي‌پاشد. اسلام‌خواهي مردم را به سخره مي‌گيرد و در اهانت به مقدسات مردم چيزي كم نمي‌گذارد!!
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني در ديدار اعضاي شوراي مركزي اعتماد ملي فرمودند: «بايد اصلاح‌طلبان به تصميم نهايي و خرد جمعي نهاد اجماع‌ساز احترام بگذارند.»

سؤال اين است اگر از تصميم اين جمع فردي مثل «تاج» زاده بيرون آمد تكليف چيست؟

اصلا اين فرد هم از اين جماعت بيرون نيامد . تكليف سيدحسن آقاي عزيز با مواضع افراطي ، ضدانقلابي و سوروسي «تاج» زاده چيست؟ كه سايت جماران اخبار او را مدام پوشش مي‌دهد؟!
سؤال بعدي اين است كه آيا ايشان و نهاد اجماع‌ساز اجازه مي‌دهند مردم در يك فضاي آرام تبليغاتي به بازخواني كارنامه دولت بپردازند و با چشم باز به نامزدهاي مطرح رأي بدهند؟!

چرا بايد به كساني كه مسئول اصلي خرابي‌ها و ناكارآمدي‌هاي 8 سال اخير در ساماندهي روابط خارجي و عدم پاسخگويي به مطالبات معيشتي مردم هستند اجازه داد با انفجار نارنجك دودزا مثل اخبار جعلي از مذاكرات وين، افشاي نوار صوتي ظريف فضا را غبارآلود كنند و در يك تصميم‌گيري ملي با خلق دو قطبي‌هاي كاذب و انحرافي اخلال نمايند و مردم را فريب دهند؟!

موضوع رقابت انتخابات 1400 گفتمان كارآمدي و ناكارآمدي و ناكاربلدي است چرا مي‌خواهند دوباره «ناكاربلد»ها با رقيب هراسي ميدان‌دار باشند؟

سخن آخر اين‌كه در فهرست رجال اصلاح‌طلبان كه مورد توجه نهاد اجماع‌ساز هستند افراد خوش‌نام  و معتقد به ولايت فقيه و قانون اساسي وجود دارند كه بعد از تاجزاده مورد توجه اين نهاد است. آن‌ها بايد مواضع خود را نسبت به «تاج»زاده اعلام كنند، تا موقعي كه براي ثبت نام نامزدي رياست جمهوري به وزارت كشور مي‌روند. وقتي مي‌خواهند فرم درخواست خود را پر كنند، آنجا كه اعتقاد و التزام به قانون اساسي و ولايت فقيه را مي‌خواهند اعلام كنند حداقل يك سند براي اثبات ادعاي خود داشته باشند.

رهبر معظم انقلاب در سخنان روشنگرانه اخير خود در مورد انتخابات فرمودند: «حرف‌هايي از برخي شنيده مي‌شود كه نشان‌ مي‌دهد كه اساس قانون اساسي را قبول ندارند. كسي كه داوطلب نشستن بر مسند رياست جمهوري است بايد به اسلام معتقد باشد.

به رأي مردم و قانون اساسي معتقد باشد . حرف‌هايي كه گاهي شنيده مي‌ شود متناسب با اين وظيفه مهم نيست» و نيز فرمودند: «برخي انتخابات را وقتي قبول دارند كه نتيجه آن همين باشد كه آن‌ها مي‌خواهند و اگر مطلوب آن‌ها درنيامد مثل انتخابات سال 88 اغتشاش راه مي‌اندازند.»

ملت ايران اميدوار است از نهاد اجماع‌ساز و نيز اضلاع ديگر رقابت ، كساني بيرون نيايند كه مصداق دو جمله بالا باشند.

مردم در انتخابات دنبال حل مشكلات كشور و نيازهاي معيشتي خود هستند. عده‌اي در انتخابات دنبال تسويه حساب شخصي، براندازي و تكرار حرف‌هاي آمريكا هستند. اين‌ها نبايد محيط مقدس انتخابات را آلوده كنند. قرار است يك ملت پاي صندوق رأي بيايد، رأي ملت را به سخره نگيريد.

مردم مي‌خواهند با انتخابات، دستگاه اجرايي كشور را نوسازي كنند. مي‌گويند بايد كسي رئيس‌جمهور شود كه از هارت و پورت آمريكا نترسد.

مردم مي‌گويند در كارزار تبليغات انتخاباتي «كار» و «برنامه» ارائه دهيد، از حرف‌هاي بيهوده، فريبنده و بدون پشتوانه بپرهيزيد.

نامزدهاي مطرح بايد به اين مطالبات مردمي پاسخ مثبت دهند و بگويند در پاسخگويي به مطالبات حقيقي ملت چگونه مي‌خواهند از هم سبقت بگيرند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 2. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 3. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 4. احمد توکلی: امروز، روز آشتی است/مفسدان چپاولگر باید از آمدن آیت‌الله رئیسی بترسند

 5. دهباشی:‌ اصلاح‌طلبان به آرای باطله هم باختند

 6. همتی به رئیسی تبریک گفت

 7. تبریک قالیباف به مردم ایران

 8. کتک زدن زن ایرانی برای شرکت در انتخابات

 9. درخواست ستاد مردمی قاضی زاده هاشمی از مردم و جوانان

 10. محسن رضایی: حماسه حضور را به منتخب ملت، آیت‌الله رئیسی تبریک می‌گویم

 11. محمود احمدی‌نژاد روسیاه شد

 12. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 13. بوسه پیرزن تبریزی بر دست سرباز حوزه رای‌گیری

 14. خبر مهم برای بازنشستگان/ مجوز جدید برای استفاده از امکانات دستگاه‌ها

 15. آمار اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری/رئیسی با ۱۷ میلیون رای پیشتاز است

 16. سفیر انگلیس در تهران احضار شد

 17. پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

 18. جهانگیری: حضور مردم در انتخابات نشانه احساس مسوولیت سیاسی به آینده است

 19. مهرعلیزاده پیروزی آیت‌الله رییسی را تبریک گفت

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 4. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 7. درباره یک تصمیم

 8. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 9. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 10. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 11. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 12. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 13. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 14. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 15. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 16. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 17. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 18. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 19. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 20. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 21. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 22. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 23. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 24. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 25. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

ابر آروان

پربحث‌های دیروز

 1. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 2. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 3. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 4. احمد توکلی: امروز، روز آشتی است/مفسدان چپاولگر باید از آمدن آیت‌الله رئیسی بترسند

 5. تبریک قالیباف به مردم ایران

 6. کتک زدن زن ایرانی برای شرکت در انتخابات

 7. درخواست ستاد مردمی قاضی زاده هاشمی از مردم و جوانان

 8. محسن رضایی: حماسه حضور را به منتخب ملت، آیت‌الله رئیسی تبریک می‌گویم

 9. محمود احمدی‌نژاد روسیاه شد

 10. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 11. آمار اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری/رئیسی با ۱۷ میلیون رای پیشتاز است

 12. سفیر انگلیس در تهران احضار شد

 13. پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

 14. جهانگیری: حضور مردم در انتخابات نشانه احساس مسوولیت سیاسی به آینده است

 15. مهرعلیزاده پیروزی آیت‌الله رییسی را تبریک گفت

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 4. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 7. درباره یک تصمیم

 8. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 9. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 10. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 11. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 12. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 13. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 14. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 15. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 16. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 17. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 18. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 19. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 20. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 21. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 22. این همه شباهت عجیب نیست !

 23. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 24. شروع نشدن رأی‌گیری در برخی حوزه‌ها به دلیل عدم اعلام فرمانداری یا نقص سیستم!

 25. روایت سیزدهم| همتی در جبهه اصلاحات رای نیاورد/ رضایی برای یارانه ۴۵۰ میلیون تومانی اش چک کشید/ رییسی به بورس رفت/ دایی هم حمایت از همتی را تکذیب کرد

آخرین عناوین