آماری از بازداشتی های مدیریت شهری و روستایی در ۳ سال گذشته

اجتماعی،   4000219007 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس شورای عالی استانها گفت: در سه سال گذشته ۴۳۳ نفر در حوزه شوراهای شهر و روستا شهرداران و کارمندان شهرداری ها بازداشت شده اند.

آماری از بازداشتی های مدیریت شهری و روستایی در ۳ سال گذشته

علیرضا احمدی در گفت وگو با فارس، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه تعداد اعضای شورای شهر، شهرداران و کارمندان شوراها و شهرداری ها در دوره پنچم شوراهای شهر به دلیل تخلف بازداشت شده اند، گفت: در چند ماه اخیر شورای عالی استانها به عنوان نهاد نظارتی در حوزه مبارزه با فساد در شوراها و شهرداری ها با قوت وارد شده است و با همکاری و تعامل با دستگاه های نظارتی و امنیتی اقدامات خوبی در این زمینه رخ داد.

وی ادامه: در راستای مبارزه با فساد و نظارت، شورای عالی استان ها سامانه ثبت تخلفات و شکایات مردمی را راه اندازی کرد که در این سامانه روزانه 10 تا 15 تخلف ثبت و مورد پیگیری قراری می گیرد.
احمدی با اشاره به اینکه در سه ساله گذشته 433 نفر از اعضای شورا شهر و روستا، شهرداران و کارمندان شهرداری توسط دستگاه های امنیتی بازداشت شده اند، افزود: شوراهای شهر و روستا حدود 126 هزار نفر در سراسر کشور هستند که از این تعداد افرادی هم تخلفاتی داشتند.

وی اضافه کرد: بازداشت متخلفین نشان از قوت دستگاه نظارتی و قضایی درنظام جمهوری اسلامی ایران است و هرکس تخطی و تخلفی داشته باشد با آن برخورد می شود.

رئیس شورای عالی استانها بیان داشت: اگر فردی از جایگاهی که دارد سوء استفاده کند قظعا با آن برخورد می شود و اینطور نیست که آن فرد رها شود.