هشدار هواشناسی برای فردا

اجتماعی،   4000218056

در برخی مناطق کشورمان احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، وقوع تگرگ در مناطق مستعد، وزش‌باد شدید موقت و خیزش گردوخاک، شکستن درختان و آسیب به سازه‌های سست وجود دارد

هشدار هواشناسی برای فردا

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در ساعات بعد از ظهر و شب در استان‌های، قزوین، زنجان، کردستان، البرز، تهران، سمنان، قم، اصفهان، یزد، مرکزی، کرمان، خراسان جنوبی و شمال هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

 

وی ادامه داد: این شرایط جوی روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، برخی نقاط اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شمال فارس و دامنه‌های البرز در استان‌های سمنان و شرق تهران همچنین آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه۲۰ اردیبهشتبا شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در سواحل خزر بارش شروع می‌شود در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب آذربایجان غربی، اردبیل، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، کرمانشاه، کردستان، البرز، تهران، قزوین، سمنان، اصفهان، شمال فارس، خراسان جنوبی، غرب یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

 

ضیائیان بیان کرد: در همه مناطقی که ذکر شد احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، وقوع تگرگ در مناطق مستعد، وزش‌باد شدید موقت و خیزش گردوخاک، شکستن درختان و آسیب به سازه‌های سست وجود دارد.

 

وی افزود: در این راستا توصیه می شود خودداری از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، امتناع از کوهنوردی و عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب، تحکیم سازه‌های موقت و سست و عدم عبور از جاده‌های آب‌گرفته در دستور کار باشد.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت در بخش هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کرمانشاه، کردستان، مرکزی، اصفهان، اردبیل، قم، تهران، سمنان، قزوین، البرز و شمال سیستان و بلوچستان، غرب یزد، شمال فارس، کرمان دامنه های زاگرس در استان‌های مرکزی، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شمال هرمزگان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیائیان اظهار کرد: روز چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور، بخش هایی از مرکز، دامنه های البرز و زاگرس، رگبار و رعد و برق وبه صورتپراکنده بارش در سواحل خزر ادامه دارد.

 

وی بیان کرد: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک خواهیم داشت.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و همچنین دریای خزر مواج خواهد بود.

 

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۹ و ۱۷ درجه خواهد بود.

 

وی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.