انعکاس بیانات رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی

سیاسی،   4000218002

رسانه های دیداری و شنیداری منطقه و جهان با پوشش بیانات مقام معظم رهبری در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز جهانی قدس که خطاب به امت اسلامی و ملت ایران ایراد شد، سخنان معظم له را در صدر اخبار خود قرار دادند.

انعکاس بیانات رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی

به گزارش العالم، سخنان رهبر معظم انقلاب که به صورت مستقیم از شبکه های تلویزیونی و رادیویی ایران پخش شد، بازتاب گسترده‌ای در رسانه های منطقه داشت.

«رویترز عربی» با انتشار بخش هایی از بیانات مقام معظم رهبری نوشت که آیت الله خامنه ای، رهبر عالی ایران روز جمعه از کشورهای اسلامی خواست که به مبارزه با اسرائیل ادامه دهند.

این خبرگزاری ادامه داد که آیت الله خامنه ای افزود: صهیونیست ها فلسطین غصب‌شده را از همان روز نخست به پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند.

رهبر ایران تاکید کرد که اسرائیل نه یک کشور، بلکه یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین است و مبارزه با این رژیم قاتل، مبارزه علیه بی عدالتی و مبارزه با تروریسم است و این وظیفه همگانی است.

پایگاه خبری «روسیاالیوم» نیز با انتشار بخش های مهم از سخنان مقام معظم رهبری نوشت که آیت الله خامنه ای در سخنرانی روز جهانی قدس تاکید کرد که روند فروپاشی اسرائیل آغاز شده است و هیچ کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

این رسانه روسی نوشت که آیت الله خامنه ای در این سخنرانی که به زبان عربی نیز ایراد شد، اظهار کرد که که اسرائیل نه یک کشور بلکه پایگاه عملی برای ترور علیه فلسطینی ها است.

"آیت الله خامنه ای در ادامه تاکید کرد که روند فروپاشی رژیم صهیونیستی آغاز شده و متوقف نخواهد شد و تلاش برای حفظ اسرائیل بی ثمر خواهد بود."

به نوشته این رسانه، رهبر ایران تأکید کرد که توازن قوا به نفع فلسطینی ها و جبهه مقاومت با خودکفایی در قدرت نظامی، دفاعی و ساخت سلاح های موثر تغییر کرده است.

آیت الله خامنه ای افزود که وحدت و هم‌افزایی مسلمین بر محور قدس شریف، کابوس دشمن صهیونیست و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است. طرح ناکام «معامله‌ی قرن» و سپس تلاش برای عادی سازی روابط چند دولت ضعیف عربی با رژیم غاصب، کوشش های مذبوحانه برای فرار از آن کابوس است و این تلاش ها به جایی نخواهد رسید؛ حرکت نزولی و رو به زوالِ رژیم صهیونیستی آغاز شده و وقفه نخواهد داشت.

به نوشته روسیاالیوم، رهبر ایران تصریح کرد که دشمن صهیونیستی امروز ضعیف تر از هر زمان دیگری است.

پایگاه خبری شبکه «نبا» نیز در تیتر یک خود و به عنوان مهمترین خبر مشروح کامل بیانات مقام معظم رهبری را منتشر کرده است.

این پایگاه خبری همچنین فیلم کامل سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را در دسترس مخاطبان خود قرار داده است.

نبا با تیتر«بیانات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای به مناسبت روز جهانی قدس» متن کامل سخنان معظم له را منتشر کرده است.

تارنمای روزنامه «رای الیوم» نیز بیانات رهبری در صدر اخبار مهم خود قرار داده ونوشته است که آیت االله خامنه ای، رهبر ایران گفت که روند فروپاشی اسرائیل آغاز شده است و هیچ کس نمی تواند آن را متوقف کند.

رای الیوم افزود که رهبر ایران در یک سخنرانی به زبان عربی که روز جمعه به مناسبت روز قدس ایراد شد گفت که اسرائیل نه یک کشور بلکه پایگاه عملی برای ترور علیه فلسطینی ها است.

آیت الله خامنه ای تاکید کرد که دولت های ضعیف از روابط با این دشمن بهره نخواهند برد.«معامله‌ی قرن» و سپس تلاش برای عادی سازی روابط چند دولت ضعیف عربی با رژیم غاصب، کوشش های مذبوحانه برای فرار از آن کابوس است.

رهبر ایران افزود که قاطعانه می گویم این کوشش ها به جایی نخواهد رسید؛ حرکت نزولی و رو به زوالِ دشمن صهیونیستی آغاز شده و وقفه نخواهد داشت.

رای الیوم افزود که آیت الله خامنه ای همچنین از فلسطینیان خواست تا راهبرد و موضع واحدی در مقابل رژیم صهیونیستی اتخاذ کنند.

تارنمای«مرکز اطلاع رسانی فلسطین»نیز با انتشار مشروح کامل سخنان مقام معظم رهبری در روز جهانی قدس نوشت که رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند که مساله فلسطین هنوز مهمترین و زنده‌ترین موضوع مشترک میان کشورهای اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس به بیان سخنانی دراین باره پرداختند و افزودند که ماجرای فلسطین، همچنان مهم‌ترین و زنده‌ترین مساله‌ مشترک امّت اسلامی است. سیاست های نظام سرمایه‌داری ظالم و سفّاک، دست یک ملّت را از خانه‌ی خود، از میهن و خاک آباء و اجدادی خود کوتاه کرده و در آن، رژیمی تروریست و مردمی بیگانه را نشانده است.

این تارنمای فلسطینی ادامه داد که آیت الله خامنه ای تاکید کردند که تأسیس رژیم صهیونیستی با منطق سست و پوشالی انجام شد. سُست‌ تر و بی‌ پایه‌تر از منطق پوشالی تأسیس رژیم صهیونیستی چیست؟ اروپایی‌ها بنا بر ادّعای خود، به یهودیان در سال های جنگ جهانی دوّم ظلم کرده‌اند، پس باید با آواره کردن ملّتی در غرب آسیا و کشتارهای فجیع در آن کشور انتقام یهودیان را گرفت. این منطقی است که دولت‌های غربی با حمایت بی‌دریغ و دیوانه‌وار خود از رژیم صهیونیستی به آن تکیه کرده و بدین‌گونه، همه‌ی ادّعاهای دروغین خود در باب حقوق بشر و دموکراسی را تخطئه کرده‌اند و این ماجرای خنده‌آور و گریه‌آور بیش از هفتاد سال است که ادامه دارد و هر از چندی برگ دیگری بر آن افزوده می‌شود.

تارنمای خبری «المسیره» نیز متن کامل سخنان رهبری را در مهمترین ستون خبری خود منتشر کرده است.

این تارنمای خبری با برجسته کردن بیانات مقام معظم رهبری نوشت که آیت الله خامنه ای تاکید کرد که اسرائیل نه یک کشور، بلکه یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین است و مبارزه با این رژیم قاتل، مبارزه علیه بی عدالتی و مبارزه با تروریسم است و این وظیفه همگانی است.

المسیره افزود که رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی روز جهانی قدس تاکید کرد که روند فروپاشی اسرائیل آغاز شده است و هیچ کس نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

خبرگزاری فرانسه:رهبر ایران مبارزه با اسرائیل را مبارزه با ظلم دانست

خبرگزاری فرانسه اندک زمانی پس از این سخنرانی به مخابره بیانات ایشان پرداخت و در خبری فوری نوشت: رهبر عالی ایران گفت که اسرائیل نه یک کشور که یک پادگان تروریستی علیه ملت فلسطین و دیگر ملتهای مسلمان است، بنابر این مبارزه با آن، مبارزه با ظلم و تروریسم و وظیفه‌ای همگانی است.

رویترز: رهبر ایران اسرائیل را یک پادگان تروریستی نامید

خبرگزاری رویترز با بازتاب بیانات امروز مقام معظم رهبری بمناسبت روزجهانی قدس نوشت: رهبر عالی ایران اسرائیل را یک «پادگان تروریستی» نامید.

این خبرگزاری انگلیسی در ادامه نوشت: رهبر عالی ایران روز جمعه از ملت های مسلمان خواست تا نبرد خود علیه اسرائیل را ادامه دهند و آن را یک دولت ندانست، بلکه یک پادگان تروریستی خواند که علیه فلسطینیان است.

این خبرگزاری ادامه داد: رهبر عالی ایران در نطق زنده تلویزیونی خود گفت که جنگیدن بر علیه این رژیم مستبد، جنگ علیه ظلم و تررویسم است و این یک وظیفه عمومی است.

پایگاه اینترنتی النشره بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری را منتشر و در تیتری به نقل از ایشان نوشت: اسرائیل یک دولت نیست بلکه یک ارتش تروریستی علیه ملت فلسطین و دیگر ملت‌ها است.

این رسانه در ادامه نوشت: اتحاد مسلمانان در خصوص قدس شریف، کابوس دشمن صهیونیستی و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است. پروژه شکست خورده معامله قرن و سپس تلاش برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی، همگی تلاش برای فرار از این کابوس است.

در همین رابطه شبکه تلویزیونی ان دی تی وی اعلام کرد: آیت الله خامنه‌ای در سخنرانی خود در روز قدس با اشاره به اقدامات اسرائیل گفتند: اسرائیل یک کشور نیست بلکه یک پایگاه تروریستی است.

روزنامه دیلی تلگراف، چاپ انگلیس نیز همین جمله از بیانات رهبری را به عنوان تیتر گزارش خود از سخنرانی حضرت آیت الله خامنه‌ای انتخاب کرده است.

پایگاه خبری العهد سخنان مقام معظم رهبری در روز قدس را به طور کامل پوشش داد و در صفحه نخست خود در تیتری نوشت: مقاومت فلسطین ادامه دارد و دشمن صهیونیستی هرگز طعم پیروزی را نخواهد چشید.

رسانه روسی اسپوتنیک نیز به نقل از بیانات امروز مقام معظم رهبری نوشت: اسرائیل «پادگان تروریستی» است و مبارزه با آن «وظیفه‌ای همگانی» است.

در ادامه خبر اسپوتنیک به نقل از بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس آمده است: صهیونیست‌ها فلسطین غصب شده را از روز اوّل به یک پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور که یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین و دیگر ملّت‌های مسلمان است. مبارزه با این رژیم سفّاک، مبارزه با ظلم و مبارزه با تروریسم است؛ و این وظیفه‌ای همگانی است.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز با پوشش فرمایشات مقام معظم رهبری در تیتری با اشاره به عادی سازی برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی نوشت: تلاش‌هایی که برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند بیانگر ضعف این رژیم است.

این رسانه در ادامه به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت: موازنه قوی به نفع جهان اسلام تغییر کرده است و اتحاد مسلمانان در خصوص قدس به مثابه کابوسی برای رژیم صهیونیستی است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 7. درباره یک تصمیم

 8. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 9. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 10. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 11. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 12. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 13. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 14. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 15. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 19. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 20. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 21. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 22. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 23. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 24. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 25. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 7. درباره یک تصمیم

 8. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 9. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 10. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 11. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 12. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 13. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 14. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 15. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 16. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 17. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 18. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 19. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 20. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 21. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 22. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 23. این همه شباهت عجیب نیست !

 24. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 25. شروع نشدن رأی‌گیری در برخی حوزه‌ها به دلیل عدم اعلام فرمانداری یا نقص سیستم!

آخرین عناوین