معلمان کدام کشورها بالاترین حقوق را دریافت می‌کنند؟

اجتماعی،   4000216083

 به گزارش ایسنا حرفه آموزش، یک عنصر حیاتی برای بقاء اقتصادی هر کشور است. حقوق معلم به عوامل مختلفی از جمله سال‌های تجربه، مکان، مدارس خصوصی و دولتی، تحصیلات، مدارک اضافی و غیره بستگی دارد و به‌طور کلی درآمد معلمان دبیرستان، نسبت به معلمان دبستان بالاتر است.

در اینجا فهرستی از کشورهایی با بیشترین حقوق معلمان (متوسط حقوق به دلار آمریکا) ذکرشده است :

سوئیس

متوسط حقوق معلمان در کشور سوئیس ۱۱۰ هزار دلار است. سالانه هر معلم شاغل در منطقه زوریخ ۱۱۰ هزار فرانک( CHF سوئیس ارزش آن تقریبا برابر یک دلار آمریکا) بر اساس حقوق ۱۳ ماه سوئیس و معلمان خارج از این منطقه مانند سنت‌گالن، سالانه کمتر از ۱۵ هزار CHF دریافت می‌کنند.

لوکزامبورگ

متوسط حقوق هر معلم در این کشور ۱۰۰ هزار دلار است. متوسط حقوق معلمین با تجربه در مقطع متوسطه ۹۰ هزار یورو و برخی از پردرآمدترین معلمان، بیش از ۱۱۶ هزار یورو دریافت می‌کنند. حقوق اولیه معلم دبستان حدود ۶۰ هزار یورو و معلم دبیرستان ۶۶ هزار یوروست.

کانادا

متوسط حقوق معلمان در کانادا ۷۴ هزار دلار است. متوسط حقوق یک معلم کانادایی سالانه ۱۰۰ هزار دلار است. افرادی که در نوناووت (جدیدترین و بزرگ‌ترین قلمروی کانادا) هستند، بالاترین درآمد را با حقوق ۱۰۸ هزار دلار و افراد در مونترال (بزرگ‌ترین شهر استان کبک) تنها ۸۳ هزار دلار دریافت می‌کنند.

آلمان

متوسط حقوق معلم در کشور آلمان ۷۰ هزار دلار است. معلمان آلمانی با تجربه به‌طور متوسط ۶۳ هزار یورو درآمد دارند. حقوق اولیه سالانه از ۴۴ هزار تا ۵۰ هزار یوروست.

هلند

متوسط حقوق  در این کشور ۶۷ هزار دلار است. حقوق سالانه معلمی که در هلند مشغول به کار است، حدود ۶۰ هزار یورو و افراد با بالاترین درآمد سالانه بیش از ۶۸ هزار یورو درآمد دارند.

استرالیا

متوسط حقوق معلمی ۶۷ هزار دلار است. به معلمان تمام وقت استرالیایی باتجربه سالانه متوسط حقوق ۹۸ هزار دلار استرالیا پرداخت می‌شود و حقوق اولیه افراد بدون تجربه در حدود ۶۰ هزار دلار استرالیا است.

ایالات‌متحده

متوسط حقوق  معلمان این کشور ۶۰ هزار دلار است. افرادی که در نیویورک مشغول هستند با ۸۰ هزار دلار در سال، پردرآمدترین افراد هستند، درحالی‌که کمترین در در ایالت داکوتای جنوبی و ۴۲ هزار و ۴۵۰ دلار است.

 ایرلند

متوسط حقوق معلم در این کشور ۵۳ هزار دلار است. معلمان ایرلندی پس از سال‌ها تجربه می‌توانند سالانه ۴۸ هزار یورو درآمد کسب کنند و حقوق اولیه به‌طور متوسط ۳۰ هزار یورو است.

دانمارک

متوسط حقوق در این کشور ۵۲ هزار ۵۰۰ دلار است. در دانمارک معلمان پس از چندین سال تجربه درآمد سالانه ۴۷ هزار یورو خواهند داشت، شروع حقوق بین ۳۵ هزار تا ۳۸ هزار یوروست.

اتریش

متوسط حقوق معلمان در اتریش ۵۰ هزار دلار است. معلمان باتجربه شاغل در اتریش سالانه به‌طور متوسط ۴۵ هزار یورو درآمد کسب می‌کنند.

 

کشورهایی که معلمان مدارس ابتدایی بیشترین دستمزد را دریافت می‌کنند

طبق اطلاعات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)در سال ۲۰۱۹، یک معلم مدرسه ابتدایی در ایالات‌متحده حقوق اولیه ۴۱ هزار و ۱۱۹ دلار (حقوق بالاتر از بسیاری از کشورهای توسعه) را دریافت کرد. طی ۱۵ سال، حقوق معلمان مدارس ابتدایی ایالات‌متحده به‌طور متوسط به بیش از ۶۱ هزار دلار افزایش یافت.

سطح حقوق و دستمزد در شمال کانادا، در مدرسه ابتدایی به‌طور متوسط ۴۰ هزار و ۵۰۴ دلار و زمانی که ۱۵ سال تجربه دارند، اندکی بیش از ۷۰ هزار دلار است.

طبق OECD، لوکزامبورگ بهترین حقوق معلمان ابتدایی را در بین سایر کشورها دارد. با حقوق اولیه ۷۰ هزار و ۲۹۵ دلار و بعد از ۱۵ سال تجربه به‌طور متوسط ۱۰۲ هزار و ۶۳۰ دلار دریافت می‌کنند.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته اتحادیه اروپا، معلمان ابتدایی جدید می‌توانند انتظار داشته باشند که کمتر از نیمی از حقوق پایه معلمی لوکزامبورگ را دریافت کنند، برای مثال، در فرانسه و ایتالیا معلمان جدید کمی بیش از ۳۱ هزار دلار دریافت می‌کنند و بعد از ۱۵ سال کار حقوق آنان به حدود ۳۸ هزار دلار نیز نخواهد رسید.

حقوق اولیه در کشورهای پیشرفته آسیایی برای معلمان ابتدایی ژاپنی اندکی کمتر از ۳۰ هزار دلار و برای کره جنوبی حدود ۳۲ هزار دلار است. چشم‌انداز طولانی‌مدت آنان بهتر است، در ژاپن بعد از ۱۵ سال تجربه معلمان حقوق ۴۹ هزار و ۱۱۳ دلار و در کره جنوبی ۵۶ هزار و ۵۷۸ دلار دریافت می‌کنند.

متوسط حقوق یک معلم در انگلیس حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ پوند است. حقوق معلمان مانند بیشتر مشاغل، به محل کار و نوع موسسه‌ای (مدرسه، کالج، دانشگاه یا حوزه تخصصی) که فعالیت می‌کنند و رشته‌هایی که در آن تخصص دارند، بستگی دارد. با افزایش تجربه و طول خدمت، حقوق معلمان نیز افزایش می‌یابد. معلمان باتجربه به‌طور معمول بین ۳۶ هزار و ۵۰۰ تا ۴۸ هزار پوند دستمزد دارند که این امر نیز بستگی به محل و نوع تخصص دارد. در این کشور مقیاس حقوق و دستمزد معلم دبیرستان بسیار شبیه معلم دبستان است و حقوق آنان از حدود ۲۴ هزار پوند شروع می‌شود. معلمان خصوصی نیز بر اساس ساعت، حقوق دریافت می‌کنند و بر اساس سطح صلاحیت و مهارت‌های مورد نیاز می‌توانند ۲۰ تا ۶۰ پوند در ساعت دستمزد دریافت کنند.

کشورهایی با کمترین حقوق معلمان شامل شیلی ۴۴ هزار و ۷۸۵ دلار،  کلمبیا ۴۴ هزار و ۵۴۷ دلار، یونان ۴۰ هزار و ۳۰۲ دلار، کاستاریکا ۳۹ هزار و ۶۸۲ دلار، لیتوانی ۳۷ هزار و ۲۲۰ دلار، ترکیه ۳۳ هزار و ۱۱ دلار، مجارستان ۳۲ هزار و ۸۱۵ دلار، جمهوری چک ۳۱ هزار و ۲۴۵ دلار، لهستان ۲۹ هزار و ۶۳ دلار و جمهوری اسلواکی ۲۳ هزار و ۱۸۹ دلار است.

در بررسی ۱۵ کشور، کمتر از ۴۰ درصد معلمان زن بودند. با این وجود در سه چهارم کشورهای مورد بررسی، زنان بیشتر از مشاغل دیگر در تدریس حضور داشتند و برخلاف حضور بیشتر مردان، تدریس فرصت بهتری برای اشتغال زنان ایجاد کرده است. برخی شواهد نشان می‌دهد که معلمان زن، به ویژه در دوره متوسطه، نقش بسزایی در خواسته‌های دختران و ابقاء مدارس داشته‌اند.

منابع

blog.cheapism.com

statista.com

naibuzz.com

totaljobs.com

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 2. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 3. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 4. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 5. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 6. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 7. جلیلی: دولت نیازمند کمک مردم است

 8. آفتاب یزد:‌ شورای نگهبان به داد پزشکیان، جهانگیری و لاریجانی رسید / اصلاح‌طلبان تاوان حمایت از روحانی را دادند

 9. پرس تی وی: دستورکار آمریکا تعلیق تحریم‌ها است نه لغو آنها

 10. نتیجه انتخابات شوراهای اسلامی تهران، ری و تجریش اعلام شد/چمران نفر اول

 11. صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟

 12. جشن پیروزی حامیان سید ابراهیم رئیسی در مشهد

 13. بهترین سایت فروش قطعات تزئینات خودرو در ایران کدام است؟

 14. واکنش پمپئو به انتخاب ابراهیم رئیسی

 15. واکنش ضرغامی به انتشار یک مصاحبه جعلی به نام او

 16. فساد ستیزی در قوه قضاییه با قوت ادامه می‌یابد

 17. کارشکنی دولت در فرایند انتخابات

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 6. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 7. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 8. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 9. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 10. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 11. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 12. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 13. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 14. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 15. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 16. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 17. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 18. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 19. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 20. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 21. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 22. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 23. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 24. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 25. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

ابر آروان

آخرین عناوین