۵۰ مهاجر در مجاورت سواحل لیبی غرق شدند

حوادث،   4000213111

هلال احمر لیبی اعلام کرد که در پی واژگون شدن یک قایق در مجاورت سواحل این کشور، حدود ۵۰ مهاجر جان خود را از دست دادند.

۵۰ مهاجر در مجاورت سواحل لیبی غرق شدند

به گزارش فارس، «احمد مخلوف» رئیس بخش مهاجرت هلال احمر لیبی، امروز (دوشنبه)، خبر داد که جسد حدود ۵۰ مهاجر در سواحل شهر «الزاویه» در شمال لیبی از آب بیرون کشیده شده است.

مخلوف در گفت‌و‌گو با وبگاه خبری «القاهره۲۴» در این خصوص گفت در میان اجسادی که آب بیرون کشیده شده، چند شهروند مصری وجود داشته؛ اما هنوز شمار دقیق آن‌ها مشخص نشده است.

احمد مخلوف در ادامه با اشاره به اینکه ما بقی جان باختگان تبعه دیگر کشورهای آفریقایی بوده‌اند، افزود که سه خانواده متشکل از پدر و مادر و فرزندانشان به طور کامل در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

مخلوف در ادامه خاطر نشان کرد که این افراد از راه مهاجرت غیرقانونی در تلاش برای ورود به کشورهای اروپایی بوده‌اند.

رئیس بخش مهاجرت هلال احمر لیبی همچنین گفت که گروه‌های امدادی همچنان در حال بیرون کشیدن اجساد جان باختگان و مجروحان این حادثه هستند.

غرق شدن قایق‌های مهاجران کشورهای آفریقایی و برخی کشورهای منطقه غرب آسیا حین تلاش برای رساندن خودشان به کشورهای اروپایی در سال‌های اخیر تلفات بسیاری بر جا گذاشته است.

مهاجران و پناهجویان آفریقایی که در کشورهای خود با مشکلات امنیتی و اقتصادی روبرو هستند، به امید دستیابی به شرایطی بهتر سوار بر قایق‌های قاچاقچی‌های انسان می‌شوند و تلاش می‌کنند از مسیر ناامن اقیانوس اطلس یا دریای مدیترانه خود را به قاره اروپا برسانند.