هند به رکورد ۲۰ میلیون مبتلا به کرونا نزدیک شد

جهان،   4000213068

آمارهای رسمی از نزدیک شدن تعداد مبتلایان به کرونا به رقم ۲۰ میلیون نفر خبر می‌دهند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، هند امروز (دوشنبه) برای دوازدهمین روز متوالی ابتلای بیش از ۳۰۰ هزار مورد جدید به ویروس کرونا را گزارش داد. بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به ۲۰ میلیون نزدیک شده و ۳۴۱۷ نفر نیز براثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.


تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۸۱۴۷ مورد جدید بوده که کل مبتلایان ۱۹.۹۳ میلیون بوده و تاکنون نیز ۲۱۸۹۵۹ نفر از دنیا رفته‌اند.

کارشناسان پزشکی معتقدند تعداد واقعی مبتلایان در سراسر کشور ۱.۳۵ میلیارد و ۵ الی ۱۰ برابر آمارهای رسمی باشد.

بیمارستان‌های هند باتوجه به آمار بیش از ۳۰۰ هزار ابتلای روزانه برای دهمین روز متوالی همچنان شاهد تعداد بالای مراجعه کنندگان از یک سو و کمبود تخت و کپسول های اکسیژن برای خدمت رسانی هستند.

باوجود بی میلی دولت برای اعمال قرنطینه سراسری، نزدیک به ۱۰ ایالت اقدام به اعمال نوعی محدودیت‌ها کرده‌اند. ایالت شرقی اودیشا آخرین منطقه‌ای است که اعلام قرنطینه دو هفته ای کرده و به دهلی، ماهاراشترا، کارناتاکا و بنگال غربی پیوسته است. ایالت‌های دیگری مانند اوتار پرادش، تلانگانا، اسام، اندرا پرادش و راجاستان محدودیت‌های تردد شبانه و قرنطینه در روزهای آخر هفته را فعلا در دستور کار قرار داده‌اند.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل گسترش ویروس کرونا در هند عدم توجه مقامات ارشد به هشدارهای علمی بوده است. انجمنی از مشاوران علمی در اوایل ماه مارس از وجود یک گونه جدید ویروس کرونا در این کشور خبر داده بودند اما به گفته ۴ دانشمند حاضر در این انجمن دولت باوجود هشدارهای آنها از اعمال محدودیت‌های بیشتر در سطح کشور خودداری کرده بود.