بن بست در سرزمین‌های اشغالی/ انزوای نتانیاهو و اوج‌گیری اختلافات درباره تشکیل کابینه

جهان،   4000213058

درحالی که یک هفته بیشتر از مهلت بنیامین نتانیاهو برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی باقی نمانده، اختلافات میان مسئولان این رژیم به مرز اتهام زنی‌های متقابل رسیده و افقی برای برون رفت از این بحران دیده نمی‌شود.

بن بست در سرزمین‌های اشغالی/ انزوای نتانیاهو و اوج‌گیری اختلافات درباره تشکیل کابینه

به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری شبکه المیادین  بعد از اینکه انتصاب «بنی گانتس»  وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سمت وزیر دادگستری  این رژیم انجام نشد، رسانه‌های اسرائیلی از رفتار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر  رژیم صهیونیستی  ابراز نارضایتی کرده و گزارش دادند که نتانیاهو توافق نامه هایی که خودش امضا کرده را نادیده می‌گیرد.

المیادین نوشت، در این زمینه «یائیر گولان» عضو کنست از حزب «میرتس» و  معاون سابق ستاد کل ارتش اسرائیل، طی  مصاحبه با شبکه اسرائیلی کان اظهار داشت که وزارت دادگستری سهم حزب «آبی سفید»  بود که به بنی گانتس داده نشد و  «آویر اکونیس»  از حزب لیکود در این جایگاه قرار گرفت. آنچه که نخست وزیر ما انجام می دهد  اقدامات مربوط به دنیای جنایتکاران است و او مانند رئیس سازمان های مافیایی رفتار می کند. رفتار نتانیاهو امروز در کابینه رفتار مافیایی است.

به گزارش پایگاه خبری المیادین، وی در ادامه اظهار داشت، بنیامین نتانیاهو همواره توافق نامه هایی را که امضا می‌کند نادیده می‌گیرد و به طور منظم از آنها چشم پوشی می کند.  در واقع او بنا به دلایل ناموجهی تمایل به پایبندی به توافقنامه های خود ندارد و همه توافقنامه ها را تنها برای یک هدف امضا می کند: فرار از محاکمه و هیچ چیز دیگر.

در ادامه مقاله المیادین آمده است، طبق آنچه که در رسانه‌های اسرائیلی گزارش شده مائیر گولان گفت، ما می‌دانیم که شرایط اسرائیل بسیار جدی و خطرناک است و اسرائیل اسیر دست یک مرد فاسد شده است.  پس از آن رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که انتصاب آویر اکونیس به عنوان وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی بنا به تصمیم دادگاه عالی و تصمیم این دادگاه به حالت تعلیق در آمده است.

طبق نوشته المیادین، همزمان با آن، شبکه کان اسرائیل گزارش داد که نتانیاهو مرتکب اشتباه وحشتناکی شده و انتصاب آویر اکونیس  به عنوان وزیر دادگستری کاری خلاف قانون است که منجر به بروز اختلافات می شود و این جریان یک داستان سیاسی است.  همچنین نتانیاهو با این اقدام خود سرنوشت نتایج مذاکرات برای تشکیل کابینه را به بن بست می کشاند و بدون تصمیم مجمع عمومی کابینه و مشاور حقوقی نمی‌توان جرم‌های نتانیاهو را بخشید.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شبکه المیادین، از طرف دیگر «نفتالی بنت» رئیس حزب راست افراطی «یمینا» درباره اختلافات پیش آمده در کابینه رژیم صهیونیستی و انتخاب آویر اکونیس به عنوان وزیر دادگستری گفت که اسرائیل به سرعت به سمت هرج و مرج می‌رود.  وی با تاکید بر اینکه در این شرایط اسرائیل به شدت به یک کابینه پایدار و کارآمد احتیاج دارد  از همه احزاب این رژیم خواست  شرایط اضطراری را درک کنند.  در غیر این صورت اسرائیل به سرعت به سوی هرج و مرج پیش خواهد رفت.

المیادین خاطرنشان کرد، از طرف دیگر یک منبع قضایی اسرائیلی به شبکه تلویزیونی ۱۲ این رژیم اعلام کرد که اسرائیل با خطرناک ترین بحران قانونی مواجه شده و بنیامین نتانیاهو یک حمله علیه دموکراسی آغاز کرده است.  «مندلبلیت» مشاور حقوقی کابینه رژیم صهیونیستی در دادخواست خود به دیوان عالی این رژیم اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو آگاهانه قانون اساسی اسرائیل را نقض کرده و در حالی که می دانند اقدامات وی بر خلاف قانون است باز هم آنها را انجام می دهد.

بر اساس این گزارش، این اختلافات در کابینه رژیم صهیونیستی در شرایطی صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو یک هفته بیشتر برای تشکیل کابینه فرصت نداردو رسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند که ممکن است در روزهای آینده «رئووین ریولین» رئیس رژیم اسرائیل، نفتالی بنیت یا «یائیر لاپید» رهبر حزب «یش عتید» را به جای نتانیاهو مامور تشکیل کابینه کند. محافل سیاسی رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهند که  زندگی سیاسی نتانیاهو در خطر بوده و به ویژه در سایه پرونده های پیچیده فساد وی مشخص نیست که او دوباره قادر به بازگشت به صحنه قدرت اسرائیل باشد. همچنین احتمال زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه نتانیاهو در دادگاه محکوم شده و به مدت طولانی به زندان برود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  2. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  3. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  4. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

  5. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

  6. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

  7. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

  8. چرا دولت روحانی با برخی از مصالح مردم لجبازی می‌کند؟

  9. بی‌سابقه‌ترین حمله موشکی فلسطین به پایتخت اشغالگران/ اوضاع داخلی صهیونیست‌ها در مرز انفجار

  10. روحانی: مگر یک انتخابات چقدر می‌ارزد که آدم به خاطر آن دروغ بگوید

  11. انتشار فیلم رهگیری ناوگروه زیردریایی ارتش آمریکا توسط سپاه پاسداران

  12. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  13. گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

  14. مناظره شنیدنی کارشناسان ترک درباره دلایل اتحاد ایران و سوریه

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  12. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  13. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  14. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  15. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  16.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  17. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  18. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  19. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  20. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  21. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  22. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  23. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  24. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  25. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   آخرین عناوین