جهانگیری پاسخگوی سفره خالی مردم و رانت و مافیای گسترده دولت باشد

سیاسی،   4000212030

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه افت محبوبیت روحانی و جهانگیری به زیر ۲ درصد رسیده است گفت: رانت و مافیا در این دولت افزایش داشته و سفره مردم و معیشت آنان افت شدیدی داشته و آنها باید به قوه قضائیه پاسخگو باشند.

اردشیر مطهری دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور و فرار از پاسخگویی وی در خصوص ضعف دستاوردهای دولت اظهار داشت:‌ آقای جهانگیری نباید منت سر مردم بگذارد چرا که او منت‌دار ثروتی است که برادرش به دست آورده است. این در حالی است که او به دلیل کوتاهی‌ها و ترک‌فعل‌هایی که به عنوان معاون اول رئیس جمهوردر طول هشت سال اخیر داشته بایستی به زودی در قوه قضاییه پاسخگو باشد.

وی افزود: جهانگیری نباید به دلیل ضعف عملکرد دولت و با عملیات روانی منت سر مردم بگذارد. این در حالی است او اعلام کرده من با فسادهای برادرم ارتباطی ندارم و باید توضیح دهد که چرا مهدی جهانگیری (برادرش) را نزد آقای شهرستانی برده است تا وی از آیت‌الله سیستانی تأییدیه‌ای برای کاهش جرم مهدی جهانگیری بگیرد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: اسحاق جهانگیری در موضوعات مختلف مانند ارز 4200 تومانی و به فلاکت کشاندن اقتصاد کشور نقش اساسی داشته و نباید فرار رو به جلو داشته و پاسخگوی اعمالش نباشد این در حالی است که آثار و تبعات ضعف دولت حسن روحانی از زمانی که ارز 3500 تومان بود تا زمان حال حاضر که ارز حدود 24 هزار تومان است وجود دارد و این کار محصول سوءاقدامات اسحاق جهانگیری و حسن روحانی است.

مطهری با بیان اینکه رانت و مافیا در دولت حسن روحانی به معاون اولی اسحاق جهانگیری افزایش داشته است، گفت: متأسفانه بیشترین رانت و فساد در طول دولت‌های بعد  از پیروزی انقلاب مربوط به دولت بی‌تدبیر و ناامید حسن روحانی و معاون اولی اسحاق جهانگیری است؛ مردم ما بیشترین مشکلات و خالی بودن سفره‌هایشان را و ضعف اقتصاد را در دولت فعلی دیده‌اند.

نماینده گرمسار در مجلس گفت: نمی‌توانیم بگویم که ما مدیر این دولت هستیم و فقط خوبی‌ها را برعهده بگیریم اما در مورد فشل بودن اقتصاد و ضعف عملکرد پاسخگو نباشیم.

وی افزود: سلطان سکه، سلطان ارز،سلطان شکر، سلطان نهاده‌های دامی، سلطان خودرو و ... مربوط به بستگان و مرتبطین نزدیک با دولت روحانی و معاون اولی جهانگیری هستند و متأسفانه هیچ چیز سرجای خودش نیست.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس  گفت: موفقیت یک دولت باید از سوی مردم حس شود؛ اگر دولت زحمت کشیده باشد مردم بایستی آن را حس کرده و در سفره‌های خود آن را ببیند این در حالی است که مردم در کوچه و بازار برای پایان یافتن دولت حسن روحانی لحظه‌شماری می‌کنند و دعا می‌کنند هرچه سریع‌تر این زمان فرا رسد.

مطهری گفت: بایستی تمام تلاش خود را برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات به کار بگیریم این در حالی است که دولت حسن روحانی و اقدامات اسحاق جهانگیری منجر به کاهش اعتماد مردم به نظام شده و مشارکت مردم در انتخابات پایین آمده است.

وی با بیان اینکه هیچ امیدی به بهبود اقتصاد در دوران معاون اولی اسحاق جهانگیری و ریاست جمهوری حسن روحانی وجود ندارد، عنوان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم باید پاسخگوی این باشند که چرا به فرمایشات مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی عمل نکردند و بایستی مسئولان ارشد این دولت محاکمه شوند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: برجام، فسادهای مختلف در دولت، افزایش رانت و فامیل‌بازی در دولت و جا خالی دادن نسبت به پاسخگویی در دولت فعلی وضعیت را بغرنج کرده و اقتصادمان را فلج شده می‌بینیم.

مطهری خاطرنشان کرد: جهانگیری نمی‌تواند بر سر مردم منت بگذارد چرا که اقدامات او و سوءمدیریت حسن روحانی کار را به جایی رسانده و میزان محبوبیت رئیس جمهور به 2 درصد رسیده است که این آمار و ارقام طبق نظرسنجی‌هایی است که اخیراً صورت گرفته و او تنها رئیس جمهوری است که در طول 41 سال اخیر چنین ضعف محبوبیتی داشته است و اگر کسی به آمار و ارقام نظرسنجی محبوبیت دولت شک دارد بهتر است به کوچه، بازار و میادین رفته و از لسان مردم آن را جویا باشد.

وی  افزود: متاسفانه جهانگیری و حسن روحانی در حال صغری و کبری چیدن برای عملیاتی روانی انتخابات ریاست جمهوری هستند که ما این موضوع را در مذاکرات وین و انتشار فایل صوتی محمدجواد ظریف و ... شاهد هستیم و عملاً دولت در حال بازارگرمی برای انتخابات است ولی مردم از عملکرد دولت فعلی خسته شده و ناراحت و ناراضی و نگران هستند. همین وضعیت باعث شده مردم با  نگاه ناامیدانه به انتخابات بنگرند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 6. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 9. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 10. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 11. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 12. کارِ کیست؟!

 13. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 14. عکسی زیبا از جواد فروغی

 15. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 16. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 17. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 18. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 19. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 20. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 21. نظرپور: تکلیف قانونی برای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی

 22. رامبد جوان کرونا گرفت!

 23. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 24. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

 25. تملقی ترسناک است که مقدس شود؛ و بخشی از جامعه برای آن کف بزند

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

  2. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  4. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  5. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  6. کارِ کیست؟!

  7. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  8. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  9. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  10. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

  11. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  12. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

  13. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

  14. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

  15. رهبر انقلاب: هیچ گِله‌ای نمی‌شود از مردم داشت

  16. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  17. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

  18. حضور جهانگیری در استان خوزستان

  19. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

  20. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

  21. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

  22. امیر نصیرزاده: دشمن برای حجاب فرزندان ایران برنامه‌ریزی کرده است

  23. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

  24. بی اختیار، بی تقصیر، بی مسئولیت!

  25. اگر حاج قاسم بود

  آخرین عناوین