نامه به وزیر آموزش و پرورش/ «امتحانات حضوری» موج پنجم کرونا را رقم می‌زند

اجتماعی،   4000206126

عضو هیأت رئیسه مجلس در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش گفت: بی‌شک اختلاط حدود ۲ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در مقاطع نهم و دوازدهم در انتقال ویروس به ۲ میلیون خانواده می‌تواند فاجعه‌ای جدید و احتمالا موج پنجم کرونا را در کشور رقم بزند.

نامه به وزیر آموزش و پرورش/ «امتحانات حضوری» موج پنجم کرونا را رقم می‌زند

به گزارش فاس، مسؤولان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگوهای مکرر در چند روز اخیر و در دستورالعمل ابلاغی به استان‌ها، اعلام کردند که امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم تحت هر شرایطی به شکل حضوری برگزار می‌شود.

البته وزارت آموزش و پرورش عنوان کرده است که ممکن است زمان برگزاری امتحانات با تصمیم ستاد کرونا تغییر کند اما امتحانات باید حضوری برگزار شود. 

این موضوع در حالیست که شرایط کرونایی در کشور به حدی رسیده است که تعداد زیادی از خانواده‌ها درخواست لغو امتحانات حضوری را دارند و پویش‌های متعددی نیز در این خصوص در سامانه فارس من خبرگزاری فارس مبنی بر «کمپین لغو امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم» ثبت شده است.

در همین راستا علی کریمی فیروزجایی عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: امروز نامه‌ای برای وزیر آموزش و پرورش ارسال کردم و خواستار عدم برگزاری اجباری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم شدم.

وی ادامه داد: معتقدیم آموزش و پرورش با این اقدام، احتمالا موج پنجم کرونا را رقم می‌زند.

در متن نامه علی کریمی فیروزجایی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده، آمده است: «احتراماً نظر به اینکه برای بسیاری از والدین دانش‌آموزان سراسر کشور دغدغه برگزاری امتحانات حضوری مطرح است و از آنجا که چیزی مهمتر از صیانت و پاسداری از جان عزیزان مردم برای ما و خانواده‌هایشان مطرح نیست، مقتضی است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا امتحانات تمام پایه‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری به اختیار دانش‌آموزان و والدین آنها قرار گیرد و از هرگونه اجبار حضوری با توجه به ورود انواع ویروس‌های جهش یافته خودداری شود.

 بدیهی است نظر به تأثیر معدل در کنکور برای مقطع دوازدهم و انتخاب رشته در مقطع نهم، می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد تا تأثیر معدل صرفا برای شرکت کنندگان در امتحان حضوری لحاظ شود و برای شرکت کنندگان در آزمون مجازی با لحاظ درصد تأثیر کمتری، این امر اجرایی شود و برای مقاطع نهم نیز هیچگونه الزامی برای امتحان حضوری وجود نداشته باشد.

 بی‌شک اختلاط حدود ۲ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در مقاطع نهم و دوازدهم در انتقال ویروس به ۲ میلیون خانواده می‌تواند فاجعه‌ای جدید و احتمالاً موج پنجم کرونا را در کشور رقم بزند و در صورت بروز این فاجعه، مسؤولیت آن نه صرفاً با ستاد کرونا بلکه با تمامی پیشنهاد دهندگان و کارشناسان، مدیران و مسؤولان آن وزارتخانه خواهد بود».

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 7. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 8. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 9. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 10. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 12. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 13. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 14. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 15. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 16. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 17. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 18. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 19. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 20. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 21. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 22. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

 23. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 24. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 25. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

ابر آروان

آخرین عناوین