داوری: بقایی به احمدی‌نژاد تحکم می‌کند/ احمدی‌نژاد به فراموشی سپرده می‌شود

سیاسی،   4000204020

عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد می‌گوید: من از نزدیک شاهد ارتباط احمدی‌نژاد و بقایی بوده‌ام و می‌گویم که رابطه بقایی با احمدی‌نژاد مثل رییس و مرئوس است؛ بقایی به احمدی‌نژاد تحکم می‌کند.

داوری: بقایی به احمدی‌نژاد تحکم می‌کند/ احمدی‌نژاد به فراموشی سپرده می‌شود

روزنامه اعتماد نوشت: محمود احمدي‌نژاد، رييس دولت نهم و دهم مصداق بي‌اعتبار كردن اين ضرب‌المثل است كه «چاقو دسته‌اش را نمي‌برد!» او يك‌تنه با نامه‌نگاري‌ها، طعنه و كنايه‌ها، بگم‌بگم‌ها، سخنراني‌ها و سفرهايش نشان داده كه اتفاقا در اين مورد او چاقويي است كه دسته خوش را هم بريده! محمود احمدي‌نژاد در آخرين سفر به اردبيل در خلال سخنراني‌اش شرايط را اينگونه تحليل كرد و گفت: «يك طرف دنبال اين است كه به بهانه تشديد كرونا، انتخابات را عقب بيندازد تا فرصت پيدا كند و شرايط را به نفع خود تغيير دهد. طرف ديگر هم دنبال اين است كه در سايه كرونا و مشاركت پايين مردم، نامزد خود را از صندوق دربياورد.» بعد از آن هم مدعي شد كه هر دو جريان دنبال كنار گذاشتن مردم از عرصه تصميم‌گيري هستند و برخي حتي «جزيره خريده‌اند تا در صورت جوشيدن خشم ملت به آنجا فرار كنند!»

در ۸ سال گذشته كم از اين دست سخنراني‌هاي احمدي‌نژاد شنيده نشده؛ سخنراني‌هاي مردي كه پرچم عبور از جريان‌هاي سياسي كشور را برافراشته و بي‌محابا به سمت تبديل شدن به اپوزيسيون مي‌دود و در اين ميان اين و آن را متهم مي‌كند. اعتماد با عبدالرضا داوري، مشاور رسانه‌اي پيشين احمدي‌نژاد كه حالا از تيم او جدا شده و به تازگي عليه او و همراهانش دست به افشاگري مي‌زند، در مورد اين رفتارها و البته همين جدايي خودش، گفت‌وگویی كرده است که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:

*حدود يك سال است كه آقاي احمدي‌نژاد به‌ طور جدي به فروپاشي نظام فكر مي‌كند.

*نوع نسبت من با احمدي‌نژاد و جريان او با خيلي افراد ديگر متفاوت است. من به نوعي بازوي رسانه‌اي و پروپاگانداي احمدي‌نژاد بودم و ايشان را تبليغ و ترويج مي‌كردم. بسياري از افراد و نخبگان در همين فرآيند تبليغ و پروپاگانداي من با احمدي‌نژاد در ارتباط قرار گرفتند. جلسه‌هاي متعددي را با چهره‌هاي سياسي از آقاي تاجزاده تا اعضاي جبهه ملي، باقي دوستان اصلاح‌طلب، اعضاي دفتر تحكيم و ... داشتم و حوزه ارتباطي وسيعي را براي احمدي‌نژاد ايجاد كردم. 

*آقاي احمدي‌نژاد از سال ۹۷ كه متوجه شده ‌بود پايگاهي درون ساخت قدرت ندارد، تلاش كرد پايگاه سياسي‌اش را به نيروهايي منتقل كند كه به نوعي منتقد نظام هستند يا زاويه دارند.

*وقتی ایشان می‌گوید مسوولان جزیره می‌خرند و از خشم مردم می‌خواهند به آنجا فرار کنند به این معناست که ایشان جمهوری اسلامی را رو به فروپاشی می‌بیند و مسوولان را در حال غارت.

*احمدی‌نژاد یک ویژگی دارد و آن این است که یک‌سری اطلاعات به‌ اصطلاح متلک‌گونه و به ‌زبان کنایه و بعضا دروغ را با ادبیاتی عامه‌پسند عرضه می‌کند. نمونه‌اش هم کار غیراخلاقی که ایشان با آقای حدادعادل کرد. من به آقای حداد در بسیاری زمینه‌ها انتقاد دارم اما اینکه ما در مواجهه با او اطلاعات دروغ بدهیم و بگوییم ایشان دست فرح پهلوی را بوسیده و عکسش در اختیار من است، غیراخلاقی است. من از نزدیکان احمدی‌نژاد بوده‌ام. ایشان نه عکسی در اختیار دارد و نه چنین چیزی دیده است. چیزی شنیده و آن را در فضای عمومی مطرح کرده است.

*سیاست‌ورزی آقای احمدی‌نژاد مبتنی بر عناصر غیراخلاقی است. او زخم‌هایی به افراد می‌زند تا در فضای افکار عمومی مطرح شود اما در نهایت مثل یک بومرنگ به خودش بازمی‌گردد.

* من منتقد جدی دولت روحانی هستم ولی معتقدم احمدی‌نژاد با این شیوه انتقاد، انتقاد از دولت را مبتذل می‌کند.

*مجموعه احمدی‌نژاد آلوده به فساد اقتصادی است. حکم آقای بقایی را ببینید. مداخلات آقای بقایی و ده‌ها هزار سکه‌ای که در دوره آقای احمدی‌نژاد گرفته شده و سرنوشت نزدیک به ۲ هزار سکه معلوم نیست.

*سیستم مراعات آقای احمدی‌نژاد را می‌کنند که ۸ سال رییس‌جمهوری بوده است. نمی‌خواهند کار به شرایط بدی کشیده شود.

*در موضوع اختلاس 3.7 میلیاردی(نزدیک به 4 میلیارد) آقای بقایی عامل اصلی آقای احمدی‌نژاد است چون پول به احمدی‌نژاد داده شده و او این پول را به آقای بقایی داده است.

*من از نزدیک شاهد ارتباط احمدی‌نژاد و بقایی بوده‌ام و می‌گویم که رابطه بقایی با احمدی‌نژاد مثل رییس و مرئوس است؛ بقایی به احمدی‌نژاد تحکم می‌کند.

*آقای احمدی‌نژاد دو شخصیت دارد. دکتر جباری به جنبه‌های روانشناختی احمدی‌نژاد پرداخته و در تحلیل روانشناختی که دارد، اختلال سایکوتیک را راجع‌ به احمدی‌نژاد مطرح کردند. دکتر جباری نیز از نزدیکان ایشان بوده است. احمدی‌نژاد یک شخصیت بیرونی دارد که بخشی از هواداران ایشان همان شخصیت را می‌بینند. او یک شخصیت پشت صحنه و کمتر دیده شده دارد. کسانی هم که دیده‌اند معمولا آن را روایت نکرده‌اند. معدود افرادی چون من، ‌آقای جباری، آقای امیری‌فر و احمدزاده‌کرمانی این صحنه را دیده‌ایم که آقای احمدی‌نژاد مقابل آقای بقایی مثل یک مرئوس است. بقایی به احمدی‌نژاد مسلط است. تحکم می‌کند. احمدی‌نژاد بدون اجازه بقایی آب نمی‌خورد. تمام موضوعات در سیستم حتی موضوعات سیاسی احمدی‌نژاد در دست بقایی است. همین الان جلساتی و تجمعاتی که برگزار می‌شود، طرح‌های آقای بقایی است که من شخصا دیده‌ام.

*بقایی 2 سال است که بیرون از زندان است.

*احمدی‌نژاد امروز یک فرقه تشکیل داده است. ما هم عملا در دوره‌ای در مناسبات درون‌فرقه‌ای بوده‌ایم. شما وقتی در فرقه قرار می‌گیرید، انتقادات را نمی‌شنوید. ما می‌گفتیم تمام کسانی که به احمدی‌نژاد انتقاد می‌کنند، عوامل صهیونیست‌ها در ایران هستند. خود من حکم محکومیت بقایی را یک ماه است که خواندم. همان زمان ایشان مدام می‌گفت که حکم و برخورد سیاسی صورت گرفته است. این اختلافات که در یک سال اخیر پیش آمد به ‌خصوص در جریان انتخابات امریکا و تحلیل احمدی‌نژاد به تدریج ساختار ذهنی من نسبت به این آقایان ترک خورد.

*احمدی‌نژاد بسیار فرصت‌طلبانه به موضوعات نگاه می‌کند. او گفت همان عوامل قتل‌های زنجیره‌ای آشوب به پا کردند و من به آنها خس و خاشاک گفتم. درحالی که اگر تیم امنیتی آقای احمدی‌نژاد و عملکرد آنها و سوابق آنها را ببینید، تیم قتل‌های زنجیره‌ای در وزارت اطلاعات نزدیک‌ترین مناسبات را با شخص احمدی‌نژاد داشتند. آقای بقایی برای همسر سعید امامی کفیل شد تا آزاد شود یا آقای مصطفی کاظمی رفاقت خوبی با این تیم داشت و در دوره احمدی‌نژاد در بخش‌هایی از دولت استخدام شد. احمدی‌نژاد می‌خواهد خطای خس و خاشاک را توجیه کند؛ بنابراین آن را به یک گروه امنیتی منتسب می‌کند.

*او حتما برای انتخابات نام‌نویسی می‌کند. تردید نکنید.از یک سال تا دو سال پیش روی انتخابات کار کرده است. ما برنامه برای ایشان تنظیم کردیم. جلساتی داشتیم. اما به اعتقاد من مساله ایشان روشن است و احراز صلاحیت نمی‌شود. احمدی‌نژاد خارج از پارادایم قدرت هیچ وزنی ندارد. او بدون پوزیشن‌های سیاسی هیچ تاثیرگذاری ندارد و به مردم نگاه ابزاری دارد. گفتمان ریشه‌داری در حوزه مردم ندارد.

*پیش‌بینی من این است که او در تندباد انتخابات خاموش شده و در نهایت به فراموشی سپرده می‌شود مثل بسیاری چهره‌های قدرت‌طلبی که در تاریخ بوده‌اند. نمونه‌ای که پس از فرآیند قدرت‌طلبی افول کرد، مظفر بقایی می‌دانم که در دوران ملی شدن نفت این فرآیند را طی کرد اما در ساختار پهلوی پاسخی نگرفت و به عنوان نیرویی در حاشیه اسم خود را ثبت کرد. احمدی‌نژاد ۶۵ ساله است و فرصت بازتولید خود را ندارد. اصولا به‌ دلیل شخصیت فردمحوری که دارد امکان اینکه خودش را تکثیر و بازتولید کند، ندارد. تیم سیاسی قوی هم ندارد و مشتی کارچاق‌کن‌ها او را دوره کردند که پس از عدم احراز صلاحیت آنها هم از دور او می‌روند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 6. وزیر نفت: افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

 7. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 8. سفر مهرعلیزاده به تبریز

 9. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 10. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 11. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 12. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 13. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 14. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 15. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 8. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 9. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 10. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 11. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 12. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 13. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 14. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 15. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 16. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 17. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 18. برای دختر حاج قاسم نه!

 19. درباره یک تصمیم

 20. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 21. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 22. رییسی گذشت !

 23. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 24. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 25. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

ابر آروان

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 6. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 7. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 8. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 9. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 10. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 11. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 12. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 13. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 4. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 5. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 6. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 7. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 8. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 9. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 10. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 11. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 12. برای دختر حاج قاسم نه!

 13. درباره یک تصمیم

 14. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 15. رییسی گذشت !

 16. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 17. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 18. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 19. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 20. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 21. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 22. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 23. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 24. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

 25. سلیمانی یک نام نیست، یک رسم است...

آخرین عناوین