تزریق واکسن به کادر درمان کشور تا پنجم اردیبهشت تمام می‌شود

سلامت،   4000202023

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که در پایان فاز نخست تزریق و تا پنجم اردیبهشت امسال، همه کادر درمان، جانبازان، سالمندان و بیماران خاص کشور در برابر کرونا واکسینه می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، سیماسادات لاری شامگاه چهارشنبه در بازدید از روند واکسیناسیون کرونا در گرگان اظهار داشت: در فاز بعدی و با واردات واکسن به میزان کافی، واکسیناسیون گروه های مختلف از تابستان یا پاییز آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به روند تولید انبوه ۲ واکسن ایرانی پاستور و برکت افزود: واکسن برکت امروز برای فاز سوم کارآزمایی بالینی در چند استان فراخوان داده و واکسن پاستور هم به زودی در هفت استان فراخوان تزریق به داوطلبان خواهد داد.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه از اجرای طرح بستری موقت و درمان بیماران کرونایی در منزل خبر داد و گفت: هزینه بیماران بستری موقت یا درمان در منزل را بیمه تقبل خواهد کرد.

وی با بیان این که از مردم انتظار داریم همچنان شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: بیشتر نقاط کشور در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و در چهار هفته اخیر تعداد بستری‌های چهار برابر شده است.

وی در ادامه با اشاره به روند کاهشی کرونا در مازندران و گلستان گفت: امیدواریم این روند کاهشی ادامه یابد تا بتوان با کمک واکسیناسیون این ویروس را مدیریت کرد.

سادات لاری افزود: امکان دارد طی روزهای آینده تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور بیشتر شود که این رشد آمار، نتیجه افزایش بستری‌ هفته‌های گذشته است.