کار دشوار مدیران پارلمانی در پاسخ به نیازهای ملی و منطقه‌ای

اقتصادی،   4000131039

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: انتظارات نمایندگان مجلس برای حل مشکلات اقتصادی در سطح ملی و منطقه‌ای، انتظارات درستی است و باید برای آن راه حل پیدا کنیم. نظام بانکی گره‌گشای مشکلات اقتصادی کشور و با وجود تحریم‌ها در زمینه بانکداری الکترونیک در دنیا سربلند است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در نشست دوره‌ای هم‌اندیشی مدیران پارلمانی سازمان‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی که به میزبانی بانک صادرات ایران برگزار شد، افزود: متوسط زمان انجام تراکنش بانکی در اروپا هشت ثانیه است در حالی که این زمان در نظام بانکی ایران پنج ثانیه است و از این رو نظام بانکی کشور با وجود تحریم‌ها از سرافرازان بانکداری در دنیا است و نشان داده است که کارش را به خوبی انجام می‌دهد.

وی در این نشست که با حضور هادی قوامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی و شهروز برزگر، مدیر کل امور حقوقی و مجلس این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: میل به پیشرفت و برنامه ریزی نظام برای استقلال و ارتقای بیشتر، کشور را در شرایط ویژه‌ای قرار داده؛ به طوری که می‌توان گفت همه کشورهای پیشرفته این دوره را طی کرده‌اند. کشورهای دارای رتبه اول تا دهم اقتصادی برای دستیابی به موفقیت ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال با چالش‌هایی مواجه بوده‌اند. کشور ما نیز با دارا بودن برنامه برای تحقق هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی در یک افق دو تا سه ساله در مسیر ویژه‌ای قرار دارد.

صیدی افزود: ایران با وجود داشتن جمعیت جوان، دانشگاه‌های بزرگ، منابع طبیعی، امکانات و ثروت‌های عظیم خدادادی از جمله منابع فسیلی نفت و گاز نمی‌تواند از کشورهای همسایه عقب بماند و به ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی بسنده کند.

وی دشمنی بدخواهان کشور را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: برخی از کشورها با دیدن جایگاه صنایع پیشرو ایران از جمله خودرو سازی، پتروشیمی و نظام بانکی در پی ضربه زدن به کشور هستند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: شرایط ویژه اقتصادی و برخی عدم تعادل‌ها که به تحریم‌ها ربطی ندارد و به صورت ساختاری طی دهه‌های قبل ایجاد شده است و نیز میزان ناکافی بهره‌وری عمده چالش‌های پیش روی رشد تولید ناخالص داخلی است.

وی گسترش بیماری کرونا را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: کرونا اغلب کشورها را زمین‌گیر کرده و در این شرایط انجام کار اقتصادی بسیار دشوار است.

صیدی ابراز کرد: کار مدیران پارلمانی‌ وزارت اقتصاد از جمله دشوارترین کارهاست و با توجه به حضور نمایندگان تازه‌نفس و پر انرژی که انتظارات ملی و منطقه‌ای دارند، باید تلاش کنیم تا با افزایش همکاری و هم افزایی برای مشکلات موجود در اقتصاد راه‌حل‌های مناسبی بیابیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: انتظارات زیادی در این زمینه وجود دارد و از این رو نقش مسئولان پارلمانی زیر مجموعه‌های وزرات امور اقتصادی و دارایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حجت اله صیدی اظهار امیدواری کرد برای کمک به حل مشکلات مردم از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 2. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 3. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 4. الگوی بزرگ میدان

 5. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 7. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

 8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 9. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 10. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 11. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 12. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 13. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

 14. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 15. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 16. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

 17. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

 18. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 19. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 20. شورای رقابت با مردم !

 21. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 22. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

 23. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

 24. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 25. «شهید قدس» چگونه اسرائیل را در لاک دفاعی فرو برد؟

ابر آروان

آخرین عناوین