مفقود شدن ۱۸ هزار کودک پناهجو در اروپا بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰

جهان،   4000130119

آمار منتشر شده جدید در اروپا از مفقود شدن هزاران کودک پناهجوی آفریقایی در قاره اروپا و سرنوشت نامشخص آن‌ها حکایت دارد.

مفقود شدن ۱۸ هزار کودک پناهجو در اروپا بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰

به گزارش فارس، آمار رسمی منتشر شده در اروپا نشان می‌دهد ۱۸۲۹۲ کودک متقاضی پناهندگی در این قاره خلال سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ مفقود شده‌اند.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» آمار منتشر شده رسمی در آلمان نشان می‌دهد که بیشتر کودکان گم شده  مراکشی، الجزایری، اریتره‌ای و گینه‌ای هستند.

این گزارش حاکیست، ۵۷۷۵ کودک مهاجر در ایتالیا، ۲۶۴۲ کودک در بلژیک، ۲۱۱۸ کودک در اسپانیا و ۹۴۴ کودک در سوئیس گم شده‌اند. طبق آمارهای اداره پلیس فدرال آلمان ، امار کودکان مفقود شده در این کشور ۷۸۰۶ نفر بود و در حالیکه ۷۰۸۲ نفر از کودکان مفقود شده پیدا شد، اما هنوز حدود ۷۲۴ کودک مفقود هستند.

از آنجایی که کشورهای اتحادیه اروپا هنوز رویکرد واحدی در مورد مهاجرت و پناهجویان ندارند، درخواست های پناهندگی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۰ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا (EASO) در ماه فوریه اعلام کرد که کاهش ۳۱ درصدی در ۲۷ کشور عضو به علاوه نروژ و سوئیس، عمدتا نتیجه محدودیت‌های سفر ناشی از شیوع ویروس کروناست.

در این بین یونان نیز از جمله کشورهای بدنام در برخورد با پناهجویان است به طوریکه وزیر کشور ترکیه، یونان را به  نقض حقوق مهاجران و پناهجویان و آتش زدن برخی از آن‌ها متهم کرد. «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه  شنبه در توییتی نوشت: «گارد ساحلی یونان به دنبال سوزاندن مردم  و ریختن بنزین بر روی آنها هستند و این نشان دهنده یک کشتار تحت نظارت اروپا است.»

فرماندهی گارد ساحلی ترکیه شنبه اعلام کرد که ۴۱ پناهجو را در دریای اژه که به داخل آب‌های سرزمینی ترکیه رانده شده بودند نجات داده است  و گارد ساحلی یونان  نیز یک پناهجو را آتش زده است.

کشورهای جنوب اروپا با سواحل گسترده همواره  مقصد نخست مهاجرانی هستند که در آرزوی رسیدن  به  اروپا هستند. بیشتر این مهاجران با قایق و در مسیرهای خطرناک قاچاقیان انسان در دریا از سواحل ترکیه و یا از جزایر نزدیک یونان و یا از طریق شمال مدیترانه خود را به یونان، اسپانیا، ایتالیا و قبرس می‌رسانند. فقر، بیکاری، قحطی و نبردهای قومیتی از جمله دلایل اصلی مهاجرت این افراد عمدتا ساکن آفریقای شمالی  به قاره سبز است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

 5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 6. الگوی بزرگ میدان

 7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 8. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 9. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 10. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

 11. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 12. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 13. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 14. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

 15. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 16. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

 17. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 18. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 19. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

 20. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

 21. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 22. علت دلزدگی پهلویِ پسر از استان چهاردهم ایران

 23. شورای رقابت با مردم !

 24. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 25. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

ابر آروان

آخرین عناوین