عذرخواهی جان کری به دلیل یک بی‌توجهی دوره ترامپ

جهان،   4000129141

نماینده ویژه آمریکا در امور اقلیمی به دلیل پشت کردن این کشور به بحران آب و هوایی در دوران چهار ساله ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» عذرخواهی کرد.

عذرخواهی جان کری به دلیل یک بی‌توجهی دوره ترامپ

به گزارش فارس، «جان کری» نماینده ویژه آمریکا در امور اقلیمی به دلیل پشت کردن این کشور به بحران آب و هوایی در دوران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا عذرخواهی کرد.

به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، او که در آستانه نشست جهانی درباره بحران آب‌وهوا که قرار است این هفته تحت مدیریت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شود، بر ضرورت رسیدگی به بحران آب‌وهوایی تاکید کرد.

کری امروز (یکشنبه) در مصاحبه با «اسکای نیوز» گفت: کلمه فوری کاملاً در خصوص بحران کنونی که ما در آن قرار داریم، کاربرد دارد زیرا کشورها به راحتی کار خود را انجام نمی‌دهند.

وی افزود: حتی اگر ما همه کارهایی را که قرار بوده در توافقنامه پاریس انجام دهیم به انجام می‌رساندیم، دمای زمین به میزان زیادی افزایش می‌یافت، شاید ۳.۷ درجه یا بیشتر. و دلیل این این فوریت واقعی کنونی این است که ما مشغول انجام کارهایی نیستیم که در توافقنامه پاریس قول انجام آن را دادیم. واقعاً (افزایش دمای زمین) در حال حرکت به سمت چهار درجه یا بیشتر است. این فراتر از فاجعه در خصوص پیامدها برای تولید مواد غذایی، آب، قابلیت سکونت در بخش‌های مختلف کره زمین، ذوب شدن یخ، افزایش سطح دریا، گرمایش و همه پیامدهای دیگر است.

جان کری سپس با اشاره به نقش آمریکا، بخصوص با توجه به خارج شدن آن از توافقنامه پاریس در دولت ترامپ، به دلیل اقدامات دولت سابق عذرخواهی کرد.

وی گفت: ما برای چهار سال گذشته با رئیس‌جمهوری که به علم اهمیت نمی‌داد و منطقی برای خارج کردن آمریکا نداشت، اما تنها رئیس‌جمهوری در جهان بود که از توافقنامه پاریس خارج شد، متاسفیم.

نماینده ویژه دولت آمریکا افزود: اما رئیس جمهور بایدن گفت که اولین کاری که به عنوان رئیس‌جمهور انجام خواهد داد، بازگشت است. ما این کار را انجام دادیم و حالا با این نشست قصد داریم تلاش کنیم کشورها را به میز مذاکره برگردانیم تا کاری را که لازم است برای نسل‌های بعدی انجام دهیم، به انجام برسانیم.

این سخنان او بعد از انتشار اخبار مبنی بر این که چین و آمریکا، دو آلاینده بزرگ جهان، به توافقی دست یافتند و طبق آن متعهد شدند تا با همکاری با سایر کشورها بحران آب و هوایی را حل کنند، بیان شد.

قرار است جو بایدن نشست مجازی دو روزه را در این خصوص برگزار کند که ۲۲ آوریل (دوم اردیبهشت) آغاز خواهد شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  4. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  11. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  12. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  13. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

  14. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  15. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

  16. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

  17. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  18. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  19. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  20. علت دلزدگی پهلویِ پسر از استان چهاردهم ایران

  21. شورای رقابت با مردم !

  22. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

  23. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

  24. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

  25. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   آخرین عناوین