آغاز محفل قرآنی رهبر معظم انقلاب با پخش تلاوت مرحوم شحات انور+فیلم

ویدئو،   4000125111

محفل انس با قرآن کریم رهبر معظم انقلاب اسلامی دقایقی پیش با پخش تلاوتی از مرحوم شحات محمد انور در محضر رهبر معظم انقلاب که سال ۱۳۷۰ اجرا شده بود آغاز شد.

آغاز محفل قرآنی رهبر معظم انقلاب با پخش تلاوت مرحوم شحات انور+فیلم

به گزارش فارس محفل انس با قرآن کریم رهبر معظم انقلاب اسلامی دقایقی پیش با پخش تلاوتی از مرحوم شحات محمد انور در محضر رهبر معظم انقلاب که سال ۱۳۷۰ اجرا شده بود آغاز شد.

این برنامه امسال برای دومین‌بار به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی و با ارتباط تصویری با مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، به این صورت که رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) مستقر هستند و قاریان، حافظان و گروه‌های هم‌آوایی در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) به اجرای برنامه می‌پردازند.


تلاوت شحات انور در محضر رهبر معظم انقلاب

اجرای برنامه را مجید یراق بافان بر عهده دارد و از پخش تلاوت مرحوم شحات انور حامد علیزاده دارنده مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی اولین قاری قرآنی بود که برروی جایگاه رفت و پس از تلاوت مورد تفقد رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت.

در ادامه پس از تلاوت علیزاده تلاوتی زیبا از مرحوم عبدالفتاح شعشاعی شامل سوره‌های مبارکه ضحی و شرح پخش شد. هنگام پخش این تلاوت زیبا رهبر معظم انقلاب تحسین می‌کردند. ایشان چند سال قبل در همین محفل قاریان قرآن را به استماع تلاوت‌های مرحوم شعشاعی توصیه کردند. معظم له در سال ۶۹ هم در جمع قرآنیان فرمودند: ما رفیقی داشتیم، خدا رحمتش کند، او به مصر رفته بود، چند ماه در آن‌جا مانده بود و نوارهای عبدالفتاح، شیخ مصطفی اسماعیل و محمّد رفعت و امثال آنان را به این‌جا آورده بود. مخصوصاً من از نوار عبدالفتاح خیلی خوشم می‌آمد؛ آن را گوش می‌کردم.


تلاوت مرحوم شعشاعی

در ادامه قاری نوجوان محمد‌سعید علم‌خواه از آیه ۱۵ سوره ذاریات را به سبک مرحوم مصطفی اسماعیل تلاوت کرد و در حین تلاوت بار‌ها مورد تشویق رهبر معظم انقلاب گرفت. حتی ایشان در حین تلاوت نکته‌ای از اختلاف قرائات را هم به این قاری نوجوان گوشزد کردند که نشانه دقت و اشراف ایشان به تلاوت‌های مختلف دارد.

در ادامه تلاوتی از احمد شبیب قاری مصری در محضر رهبر معظم انقلاب پخش شد و پس از آن تلاوتی از سید‌صادق مسلمی مربوط به دوران نوجوانی این قاری قرآن پخش شد و پس از پخش تلاوت قدیمی وی که اکنون جوانی برومند است برروی جایگاه قرار گرفت و به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت و مورد تحسین رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

 
در ادامه تلاوتی زیبا از رضا گلشاهی در دوران نوجوانی پخش شد، قاری قرآنی که در لبیک به خواست رهبر معظم انقلاب به حفظ قرآن پرداخت و در مدت ۶ ماه حافظ کل قرآن شد. گلشاهی در حفظ قرآن به حدی تسلط پیدا کرد که در مدتی کوتاه به یکی از برترین حافظان قرآن تبدیل شد و عناوین مختلفی در مسابقات کشوری و بین‌المللی حفظ قرآن بدست آورد و نهایتاً رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در رشته حفظ کل قرآن را کسب کرد.

امروز و در محفل رهبر معظم انقلاب این قاری و حافظ قرآن کریم حاضر و آیاتی از کلام‌الله مجید را از حفظ و به روش ترتیل تلاوت کرد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 5. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

 6. الگوی بزرگ میدان

 7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 8. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 9. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 10. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

 11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 12. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 13. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 14. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

 15. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 16. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

 17. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 18. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 19. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

 20. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

 21. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 22. علت دلزدگی پهلویِ پسر از استان چهاردهم ایران

 23. شورای رقابت با مردم !

 24. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 25. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

ابر آروان

آخرین عناوین