ادامه تحرکات مثبت در بورس

بورس،   4000125056

بازار سهام در جریان معاملات امروز (چهارشنبه) با افزایش حجم عرصه و تقاضا همراه بود، اما به دلیل کاهش نسبی تقاضا در برخی نمادهای شاخص‌ساز، شاخص متعادل پیش می‌رود.

ادامه تحرکات مثبت در بورس

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز بازار سهام، همچون روزهای گذشته تعداد زیادی از نمادهای کوچک در صف فروش قفل بودند. در مقابل تعدادی از نمادهای بزرگ بازار با حجم تقاضایی همراه بودند که توان تحرک صعودی شاخص همچون روز گذشته را ندارد اما از طرفی حرکت شاخص را متعادل نگه می‌دارد.

برخی از تحرکات مثبت در بازار دیده می‌شود که امیدواری سهامداران به بازار را بیش‌تر می‌کند اما تعداد نمادهای منفی در مقابل تعداد اندکی نماد مثبت، همچنان کلیت بازار را در حالت متعادل نگه نمی‌دارد.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه به بروز تحرکات مثبت در بازار از روز دوشنبه اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به برخی تحرکات مثبت که در روز دوشنبه اتفاق افتاد و حجم عرضه نمادهای شاخص‌ساز کاهش یافت، بهبود شرایط شاخص حداقل برای این هفته را قابل پیش‌بینی کرد.

این کارشناس بازار سرمایه به ارزنده بودن نمادهای شاخص‌ساز اشاره کرد و گفت: با توجه به تحرکات مثبتی که در روز سه‌شنبه در بازار اتفاق افتاد، با توجه به خبر تزریق نقدینگی صندوق‌ها و برخی حمایت‌های حقوقی‌ها، روند شاخص یک روند مثبتی بود که در کنار آن تعداد نمادهای منفی همچنان زیاد بودند.

پیمان حدادی با اشاره به منتشر شدن برخی اخبار منفی برای بازار در ۲۴ ساعت گذشته توضیح داد: با توجه به برخی سیگنال‌های منفی برای بازار همچون حادثه کشتی اسرائیلی، تحرکات مثبتی که در بازار سه‌شنبه وجود داشت کاهش یافت. اما در حالت کلی در روزهای چهارشنبه سهامداران نشان دادند که ریسک‌های زیادی نمی‌کنند و منتظر پایان هفته و شروع معاملات هفته جدید هستند.

او در رابطه با صف‌های خرید و فروش اینگونه توضیح داد: با توجه به گذشته که در روزهای چهارشنبه فشارهای خرید و فروش کاهشی است، نکته قابل توجه در روند بازار امروز، کاهش حجم فروش در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز است که این فرآیند نشان دهنده یک سیگنال مثبت برای بازار هفته آینده است.

حدادی ادامه داد: با توجه پایین بودن ججم فروش نمادهای بزرگ، اگر روند حمایتی از نمادهای شاخص‌ساز ادامه داشته باشد  روند معاملات در هفته آینده بهبود پیدا می‌کند و روند متعادل‌تری در بازار شکل می‌گیرد.

پیمان حدادی در پایان گفت: اگر فروش اوراق صندوق‌ها و ورود و تزریق نقدینگی آن‌ها در هفته آینده ادامه داشته باشد، طبیعتا با توجه به ارزندگی سهم‌ها، به سمت نمادهای شاخص‌ساز می‌روند و روند شاخص در هفته آینده روند متعادل‌تری است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

 5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 6. الگوی بزرگ میدان

 7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 8. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 9. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 10. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

 11. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 12. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 13. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 14. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

 15. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 16. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

 17. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 18. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 19. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

 20. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

 21. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 22. علت دلزدگی پهلویِ پسر از استان چهاردهم ایران

 23. شورای رقابت با مردم !

 24. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 25. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

ابر آروان

آخرین عناوین