درباره لابی اسرائیل در آمریکا

امیر اسد حسینی، گروه تعاملی الف،   4000125011
درباره لابی اسرائیل در آمریکا

آن زمانی که دولت بریتانیا و دربار این کشور نقشه تشکیل کشور غیرقانونی اسرائیل را کشیدند تا با کشتار و ایجاد وحشت و تطمیع، دولت قانونی فلسطین را سرنگون کنند و یهودیانِ عمدتا اروپایی را به سرزمین مقدس فلسطین کوچ دهدند تا یک دولت یهودی در دل منطقه اکثرا مسلمان نشین خاورمیانه تشکیل دهند و از رهگذر این جنایت، بتوانند بر منابع نفتی و گازی این منطقه مسلط شوند، فکرش را هم نمی‌کردند که لابی صهیونیست‌ها نقشه اربابی را کشیده تا با دست مالیدن به چراغ جادوی سیاست و قدرت، غولی به نام آمریکا نمایان شود و در خدمت اربابش، AIPAC درآید.

آنچه که در طول 6 دهه آخیر شاهد آن هستیم، وجود غول چراغ جادویی به نام دولت ایالات متحده آمریکا و اربابی به نام AIPAC و اسرائیل می‌باشد. اربابی که این غول را در خدمت خود گرفته و هر آن کس که خواهان اشغال پستی مهم در سیاست و بازرگانی در ایالات متحده و از آن طریق در جهان است، لاجرم می‌بایست، ابتدا داغ اطاعت و عبودیت ارباب را بر پیشانی داشته و تعهد کاملی در خصوص تبعیت از فرامین ارباب در هر کجا و هر مقوله‌ای را بدست داشته باشد.

بارها و بارها اتفاق افتاده است که این تبعیت و تعهد، بصورت آشکاری با منافع مردم آمریکا و کشور ایالات متحده در تضاد بوده است، اما آن رئیس‌جمهور، آن نماینده پارلمان یا سنا، وظیفه داشته است که منافع ارباب را ترجیح داده و تازه این مسئله را بصورتی برای مردم ایالات متحده توضیح دهد که همه بپذیرند که آنچه انجام می‌شود در راستای منافع کشور ایالات متحده است. نتیجه این تضاد منافع بعد از چند دهه تداوم در دهه اخیر سر بیرون زده و نتیجه این شده که مردم متوجه شوند که این راه که دهه‌های متوالی دولت‌های ایالات متحده رفته‌اند، منجر به فاصله طبقاتی عمیق در جامعه ایالات متحده گردیده است.

از طرفی همه می‌دانند که لابی‌های دیگری نیز در تصمیم‌گیری‌های دولت‌های ایالات متحده نفوذ دارند، اما لابی AIPAC هرگز اجازه نداده است که لابی‌های به ظاهر رقیب بصورتی اثر گذاری داشته باشند که منافع آنان بخطر بی‌افتد. لابی‌های اعراب، لابی‌های روس و ... از این دسته هستند.

در سال 2016 و انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، لابی AIPAC احساس نگرانی شدیدی داشت که مبادا، آگاهی و رشد اطلاعاتی مردم آمریکا و آن دسته که در اثر اربابی آنها دچار خسران گردیده‌اند، مسیری و جهتی را در سیاست ایالات متحده شکل دهند که دیگر این غول چراغ جادو حرف‌های ارباب انحصاری خود را آنچنان که باید و شاید، نخواند و اجرا نکند، پس بنابر این رفتند سراغ یک شومن بظاهر محبوب در این کشور و او را سپر بلای خود کردند و با تقویت احساسات نژادپرستانه که خود ید طولایی در آن دارند، برای او که قرار بود با سیاست‌های پوپولیستی نبض آرا جامعه آمریکا را در دست بگیرد، طرفدار و حامی جور کردند. در میانه کارزار این آقای شومن متوجه شد که یک بازیچه بیش نیست، اما سعی در گردنکشی هم نکرد که هیچ، بلکه کاملا طبق خواست ارباب، هر آنچه را وا می‌خواست، بی کم و کاستی انجام داد. کارهایی را انجام داد که شاید به علت آنچه بنده آن را حجب سیاسی می‌خوانم، دولت‌های دیگر ایالات متحده از انجام آنها اکراه داشتند، مانند انتقال سفارت ایالات متحده به قدس اشغالی، تشویق علنی دولت‌های بی‌لیاقت عربی به ایجاد رابطه با اسرائیل، ترور سردار سلیمانی، حمله علنی اقتصادی به چین و فشارهای بی‌سابقه به ایران و خروج از انواع و اقسام معاهده‌های بین المللی که خروج از خیلی از آنها تنها به نفع صنایعی بود که صهیونیست‌های سرمایه دار از قِبَل حضور ایالات متحده در آن معاهده‌ها در حال ضرر دادن بودند.

در حال حاضر، AIPAC از سیاست بسیار خطرناک ایجاد دو دستگی در جامعه آمریکا و بخصوص تهییج و تحریک قشر نژادپرست ایالات متحده که با استناد به انتخابات اخیر، کم هم نیستند، به عنوان حربه ای بسیار موثر، به عنوان اهرم فشار بر Administration ایالات متحده استفاده می‌کند.

اما آنچه باید دولت‌های جدید ایالات متحده بدانند این است که دیگر در جهان کنونی، تاریخ مصرف مولودهای غیرقانونی مثل اسرائیل، گذشته است. و هر چه دولت‌های جدید ایالات متحده مانند غول چراغ جادو، بی قید و شرط به آن ارباب دروغگو، گوش فرا دهند، هم ایالات متحده و هم همه جهان را در خطر نابودی قرار خواهند داد. دروغگو بودن ارباب، دیگر بر سیاست‌مداران آمریکایی هم روشن شده است. اما هم‌چنان بر اساس سنت عمل می‌کنند و کسی بدون کسب اجازه از ارباب، قدم به عرصه رقابت انتخاباتی ایالات متحده نمی‌گذارد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  2. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  3. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  4. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

  5. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

  6. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

  7. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

  8. چرا دولت روحانی با برخی از مصالح مردم لجبازی می‌کند؟

  9. بی‌سابقه‌ترین حمله موشکی فلسطین به پایتخت اشغالگران/ اوضاع داخلی صهیونیست‌ها در مرز انفجار

  10. روحانی: مگر یک انتخابات چقدر می‌ارزد که آدم به خاطر آن دروغ بگوید

  11. انتشار فیلم رهگیری ناوگروه زیردریایی ارتش آمریکا توسط سپاه پاسداران

  12. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  13. گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

  14. مناظره شنیدنی کارشناسان ترک درباره دلایل اتحاد ایران و سوریه

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  12. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  13. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  14. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  15. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  16.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  17. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  18. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  19. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  20. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  21. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  22. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  23. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  24. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  25. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  ابر آروان

  آخرین عناوین